Patrik Schick

Datum narození: 24.1.1996
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patrik Schick je fotbalový útočník. Svoji kariéru začal v pražské Spartě, ale v roce 2015 přestoupil do Bohemians 1905. Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předběžně oznámil, že tento mladý talent si zahraje na mistrovství Evropy 2016.

Patrik Schick se narodil 24. ledna 1996 v Praze. V sezóně 2013/2014 dal za AC Sparta Praha starší dorost 22 gólů ve 29 zápasech a postupně se propracoval do juniorského mužstva. Netrvalo dlouho a Sparta A ho začala využívat jako rezervu.

Stačil už jen malý krůček do prvního týmu, svůj první zápas první české lize si zahrál proti týmu FK Teplice, kdy v 84. minutě vystřídal Josefa Hušbauera. 17. května 2014 získal Patrik Schick se Spartu Praha double (první místo v národní lize i poháru). Přestože ve finálovém utkání nenastoupil, o Pohár České pošty se přece jenom zasloužil, odehrál totiž v semifinále proti FK Baumit Jablonec.

Patrik Schick již debutoval i v mezinárodní soutěži – zahrál si 18. září 2014 v Evropské lize proti SSC Neapol, Sparta však prohrála 1:3. V červnu 2015 odešel hostovat do jiného pražského klubu Bohemians 1905. V roce 2016 vyhrál soutěž fotbalový Talent roku 2016.

Patrik Schick byl nominován trenérem české reprezentace Pavlem Vrbou na EURO 2016. Tento hráč už zkušenosti s reprezentací má, od roku 2011 je na soupisce českého mládežnického týmu již od kategorie U16.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Hon na Schicka pokračuje! Juventus nevyšel, upíše se slavnému Interu? Hon na Schicka pokračuje! Juventus nevyšel, upíše se slavnému Interu? Námluvy s Juventusem jsou definitivně pasé. Co tedy bude s Patrikem Schickem? Podle informací deníku… číst článek
Juventus není jediným klubem. Pro Schicka svět nekončí Juventus není jediným klubem. Pro Schicka svět nekončí Dovedu si představit, jak asi musí Patriku Schickovi v těchto hodinách být. Už se viděl v dresu Juventusu,… číst článek
Dohoda padá, Schick do Juventusu nejde! Potvrdily to oba kluby Dohoda padá, Schick do Juventusu nejde! Potvrdily to oba kluby Český fotbalista Patrik Schick nakonec nepřestoupí ze Sampdorie Janov do Juventusu Turín. Oba… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil David Bystroň
David Bystroň
zobrazit profil Marek Židlický
Marek Židlický
zobrazit profil Karol Kisel
Karol Kisel
zobrazit profil Patrik Schick
Patrik Schick
zobrazit profil Miroslava Knapková
Miroslava Knapková
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Ondřej Vitásek
Ondřej Vitásek
zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček