Patrik Schick

Datum narození: 24.1.1996
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patrik Schick je fotbalový útočník. Svoji kariéru začal v pražské Spartě, ale v roce 2015 přestoupil do Bohemians 1905. Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předběžně oznámil, že tento mladý talent si zahraje na mistrovství Evropy 2016.

Patrik Schick se narodil 24. ledna 1996 v Praze. V sezóně 2013/2014 dal za AC Sparta Praha starší dorost 22 gólů ve 29 zápasech a postupně se propracoval do juniorského mužstva. Netrvalo dlouho a Sparta A ho začala využívat jako rezervu.

Stačil už jen malý krůček do prvního týmu, svůj první zápas první české lize si zahrál proti týmu FK Teplice, kdy v 84. minutě vystřídal Josefa Hušbauera. 17. května 2014 získal Patrik Schick se Spartu Praha double (první místo v národní lize i poháru). Přestože ve finálovém utkání nenastoupil, o Pohár České pošty se přece jenom zasloužil, odehrál totiž v semifinále proti FK Baumit Jablonec.

Patrik Schick již debutoval i v mezinárodní soutěži – zahrál si 18. září 2014 v Evropské lize proti SSC Neapol, Sparta však prohrála 1:3. V červnu 2015 odešel hostovat do jiného pražského klubu Bohemians 1905. V roce 2016 vyhrál soutěž fotbalový Talent roku 2016.

Patrik Schick byl nominován trenérem české reprezentace Pavlem Vrbou na EURO 2016. Tento hráč už zkušenosti s reprezentací má, od roku 2011 je na soupisce českého mládežnického týmu již od kategorie U16.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Pulpit o Janktovi: Překvapilo mě, jak je sebevědomý. Může být velkým hráčem Pulpit o Janktovi: Překvapilo mě, jak je sebevědomý. Může být velkým hráčem Je v úzkém spojení s legendárním koučem Zdeňkem Zemanem, italskou ligu pozorně sleduje. Trenér Martin… číst článek
Reprezentace s mladými mě nabíjí, řekl Sivok. Myslí na přesun do USA Reprezentace s mladými mě nabíjí, řekl Sivok. Myslí na přesun do USA Může se cítit jako poslední "starý" vlk mezi smečkou divochů. Tomáš Sivok zůstal v českém národním… číst článek
Se Schickem na Litvu nepočítáme, řekl Jarolím. Po přípravě zúží kádr Se Schickem na Litvu nepočítáme, řekl Jarolím. Po přípravě zúží kádr Určitě si od něj trenér Karel Jarolím hodně sliboval, v hlavně už kolem něj stavěl českou ofenzivu.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Stacy Keibler
Stacy Keibler
zobrazit profil Jiří Raška
Jiří Raška
zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Muhammad Ali
Muhammad Ali
zobrazit profil Jan Železný
Jan Železný
zobrazit profil Radek Meidl
Radek Meidl
zobrazit profil Marek Suchý
Marek Suchý
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář