Patrik Schick

Datum narození: 24.1.1996
Místo narození: Praha
Profese: fotbalový útočník
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Patrik Schick je fotbalový útočník. Svoji kariéru začal v pražské Spartě, ale v roce 2015 přestoupil do Bohemians 1905. Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba předběžně oznámil, že tento mladý talent si zahraje na mistrovství Evropy 2016.

Patrik Schick se narodil 24. ledna 1996 v Praze. V sezóně 2013/2014 dal za AC Sparta Praha starší dorost 22 gólů ve 29 zápasech a postupně se propracoval do juniorského mužstva. Netrvalo dlouho a Sparta A ho začala využívat jako rezervu.

Stačil už jen malý krůček do prvního týmu, svůj první zápas první české lize si zahrál proti týmu FK Teplice, kdy v 84. minutě vystřídal Josefa Hušbauera. 17. května 2014 získal Patrik Schick se Spartu Praha double (první místo v národní lize i poháru). Přestože ve finálovém utkání nenastoupil, o Pohár České pošty se přece jenom zasloužil, odehrál totiž v semifinále proti FK Baumit Jablonec.

Patrik Schick již debutoval i v mezinárodní soutěži – zahrál si 18. září 2014 v Evropské lize proti SSC Neapol, Sparta však prohrála 1:3. V červnu 2015 odešel hostovat do jiného pražského klubu Bohemians 1905. V roce 2016 vyhrál soutěž fotbalový Talent roku 2016.

Patrik Schick byl nominován trenérem české reprezentace Pavlem Vrbou na EURO 2016. Tento hráč už zkušenosti s reprezentací má, od roku 2011 je na soupisce českého mládežnického týmu již od kategorie U16.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Osmany Laffita vyráží do ulic s novým autem. Na silnici ho nepřehlédnete Osmany Laffita vyráží do ulic s novým autem. Na silnici ho nepřehlédnete Osmany Laffita se stal novou tváří značky pro zánovní vozy Mototechna. Z její pobočky v Praze odjel… číst článek
Inventura české reprezentace: jak by mohla vypadat sestava proti Nigérii? Inventura české reprezentace: jak by mohla vypadat sestava proti Nigérii? Došlo k prozření, dalo by se říct. Na Karlu Jarolímovi si okamžitě všimnete, že výsledek 0:4 s Austrálií… číst článek
Koller: Bohužel jsem Austrálii viděl. Katastrofa! Hráči už byli na dovolené   Koller: Bohužel jsem Austrálii viděl. Katastrofa! Hráči už byli na dovolené „Bohužel jsem se koukal,“ zareagoval na dotaz, zda páteční odpoledne strávil u zápasu Česka proti… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Matěj Vydra
Matěj Vydra
zobrazit profil Alberto Contador
Alberto Contador
zobrazit profil Anna Dušková
Anna Dušková
zobrazit profil Milan Procházka
Milan Procházka
zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Wayne Rooney
Wayne Rooney
zobrazit profil Nikola  Sudová
Nikola Sudová