Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Nástupci Hubníka s Limberským? Chytili se mladíci H+H, Vrba je chválí Nástupci Hubníka s Limberským? Chytili se mladíci H+H, Vrba je chválí PŘÍMO Z RAKOUSKA | „Teď nikdo nemůže říkat, že máme starý tým.“ To poznamenal plzeňský kouč Pavel… číst článek
Sestava Plzně? Hájek šéfem, Hruška lepší v rozehrávce. Kolář na hřiště Sestava Plzně? Hájek šéfem, Hruška lepší v rozehrávce. Kolář na hřiště PŘÍMO Z RAKOUSKA | Trenér Pavel Vrba pochopitelně zůstává tajemný, odmítá odhalit rýsující se plány… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Zbyněk  Michálek
Zbyněk Michálek
zobrazit profil Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
Gabriela Soukalová, provdaná Koukalová
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Michal Dragoun
Michal Dragoun
zobrazit profil Radek Juška
Radek Juška
zobrazit profil Petr Hubáček
Petr Hubáček
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil David Jablonský
David Jablonský