Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Plzeňský Chorý po ztrátě v Liberci: Zlatý bod. Měl bych začít dávat góly Plzeňský Chorý po ztrátě v Liberci: Zlatý bod. Měl bych začít dávat góly Devadesát minut se na place rval, co mu síly stačily. Přesto se dlouho nedokázal prosadit. Plzeňský… číst článek
Fotbal má být divadlo. Český fanoušek se radši dívá v teple na zahraniční ligy Fotbal má být divadlo. Český fanoušek se radši dívá v teple na zahraniční ligy Když jsem v mládí hrával ve Slavii, chodili na nás slavní herci a říkali: Jsme na stejné lodi. My… číst článek
Rada chválil Jablonec a uklidnil Vrbu: Jsem rád, že tady můžu trénovat Rada chválil Jablonec a uklidnil Vrbu: Jsem rád, že tady můžu trénovat Jablonecký bouřlivák je v ráži! Petr Rada se svým týmem v pondělí zadupal do země Viktorii Plzeň,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Polanský
Jiří Polanský
zobrazit profil Martin Hašek
Martin Hašek
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Tomáš Rolinek
Tomáš Rolinek
zobrazit profil Fabian  Cancellara
Fabian Cancellara
zobrazit profil Adam Polášek
Adam Polášek
zobrazit profil Michal Kempný
Michal Kempný