Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Děkovačka v Plzni. Horváth a Bakoš zpívali, Ivanschitze přemlouvali fanoušci Děkovačka v Plzni. Horváth a Bakoš zpívali, Ivanschitze přemlouvali fanoušci Sen o třetím titulu nevyšel, zklamání ale z tváří fotbalistů Viktorie Plzeň zmizelo v sobotu večer… číst článek
Plzeň po sezoně bez titulu: gratulace Slavii i vzpomínky na tragédie Plzeň po sezoně bez titulu: gratulace Slavii i vzpomínky na tragédie God is Byzon (David Bystroň), František Rajtoral, Marián Čišovský. Plzeňští fanoušci při rozlučce… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lionel Messi
Lionel Messi
zobrazit profil Vendula Frintová
Vendula Frintová
zobrazit profil Oscar Pistorius
Oscar Pistorius
zobrazit profil Lukáš Radil
Lukáš Radil
zobrazit profil Petr Kumstát
Petr Kumstát
zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Eva Puskarčíková
Eva Puskarčíková