Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Co stihla Plzeň proti Slovácku: Zemanův zkrat i skok, ztráta kapitána a milník Co stihla Plzeň proti Slovácku: Zemanův zkrat i skok, ztráta kapitána a milník Plzeňské tři body se v utkání se Slováckem (2:0) nerodily vůbec lehce. Domácí favorit sice šel poměrně… číst článek
Karetní hrozba pro Plzeň! Na Spartu může dostat stopku až DEVĚT hráčů Karetní hrozba pro Plzeň! Na Spartu může dostat stopku až DEVĚT hráčů Čeká ji další důležitá konfrontace v boji o obhajobu mistrovského titulu. Větší starostí, než zítřejší… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović
zobrazit profil Roman Koudelka
Roman Koudelka
zobrazit profil Andrea Hlaváčková
Andrea Hlaváčková
zobrazit profil Vladimír Sobotka
Vladimír Sobotka
zobrazit profil Tomáš Vokoun
Tomáš Vokoun
zobrazit profil Neymar Da Silva Santos Júnior
Neymar Da Silva Santos Júnior
zobrazit profil Jiří Parma
Jiří Parma
zobrazit profil Antonín Hájek
Antonín Hájek