Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Na lovu nadějných stoperů. Nejen Radakovič zaujal velké kluby  Na lovu nadějných stoperů. Nejen Radakovič zaujal velké kluby Ligové STATS | S blížícím se přestupovým oknem se o nich mluví víc a víc. Sigma Olomouc patrně neudrží… číst článek
Pernica: Pelta se z vězení vrátil silnější. Co si myslí o Šádkovi? Pernica: Pelta se z vězení vrátil silnější. Co si myslí o Šádkovi? S Jabloncem prožíval pohádkové jaro, ale zároveň mačkal palce Plzni, aby doklopýtala k titulu a obdržela… číst článek
Inventura mistrovské Plzně: Kdo bude dál oporou, kdo je na odchodu? Inventura mistrovské Plzně: Kdo bude dál oporou, kdo je na odchodu? Zatímco v kabině ještě doznívají mistrovské oslavy, v plzeňských kancelářích se už pilně pracuje… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jan Rezek
Jan Rezek
zobrazit profil Diego Maradona
Diego Maradona
zobrazit profil Milan Hejduk
Milan Hejduk
zobrazit profil Pavel Horváth
Pavel Horváth
zobrazit profil Kateřina Beroušková
Kateřina Beroušková
zobrazit profil Lukáš Mareček
Lukáš Mareček
zobrazit profil Martin Veselý
Martin Veselý
zobrazit profil Dmitrij Prokopcov
Dmitrij Prokopcov