Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Mírný trest pro Zelinku. Za zpackaný šlágr dostal sudí dva zápasy stop Mírný trest pro Zelinku. Za zpackaný šlágr dostal sudí dva zápasy stop Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala. Jenže sudí Miroslav Zelinka na nich v utkání Liberec–Sparta… číst článek
Případ Čermák. Drahá posila stále čeká v Plzni na start. Proč? Případ Čermák. Drahá posila stále čeká v Plzni na start. Proč? V seznamu letních posil trenéra Pavla Vrby byl úplně nejvýš. Plzeň za něj vysázela Spartě na dřevo… číst článek
Plzeň potřebuje šťávu. Vrba by měl zapojit hladové náhradníky i uzdravené marody Plzeň potřebuje šťávu. Vrba by měl zapojit hladové náhradníky i uzdravené marody Přepnout po těžkém pohárovém boji, navíc s neúspěšným koncem, bývá vždy maximálně ošidné. Viktoria… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Lukáš Lizánek
Lukáš Lizánek
zobrazit profil Tomáš Staněk
Tomáš Staněk
zobrazit profil Filip Kuba
Filip Kuba
zobrazit profil Petr Jiráček
Petr Jiráček
zobrazit profil Marieke Vervoortová
Marieke Vervoortová
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch
zobrazit profil Ondřej  Kratěna
Ondřej Kratěna
zobrazit profil Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann