Roman Hubník

Datum narození: 6.6.1984
Přezdívka: Hubňa
Místo narození: Halenkov
Váha: 86 kg
Výška: 191 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Fotbalový obránce Roman Hubník není v české reprezentaci žádným nováčkem. Má mezinárodní i turnajové zkušenosti. Úspěšně bojoval už o Euro 2012 v Polsku a na Ukrajině. Roman Hubník je vynikající hlavičkář.

Ve 14 letech se Roman Hubník dostal přes Vsetín a Zlín z rodného Halenkova do olomoucké Sigmy. Ligu za ni válel pět sezón a odehrál přes sto zápasů. V roce 2007 Roman Hubník za 100 miliónů korun přestoupil do Moskvy, jenže se zranil.

Zranění znamenalo pro Romana Hubníka návrat do vlasti, angažovala ho pražská Sparta, hned s ní v sezóně 2009/10 získal titul. Pak o služby Romana Hubníka projevila zájem berlínská Hertha. Urostlý obránce klubu pomohl  vrátit se v sezóně 2012/13 do bundesligy.

Z Berlína Roman Hubník přesídlil do Plzně a jako předtím pro Spartu znamenal jeho příchod pro Viktorii zisk ligového poháru. Zopakoval si to v sezóně 2015/16, kdy řešil vážné komplikace ve vztahu s manželkou Lucií a synem Patrikem. Chvíli kvůli tomu hrál za domovskou Olomouc.

To už byl Roman Hubník dávno členem reprezentačního kádru. Dlouho hrál za juniorské výběry. Seniorskému národnímu týmu pomohl se kvalifikovat na Euro 2012, když jediným gólem v pražském Edenu rozhodl zápas proti Skotsku.

Kvalit Romana Hubníka si byl vědom i trenér Pavel Vrba, když dával dohromady nominaci na Euro 2016 ve Francii. Zvolil ho za čtvrtého stopera. Roman Hubník přitom před tím nehrál v kvalifikaci, zářil zato v plzeňském dresu.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

V Plzni musí přeřadit rychlost, jinak střet s evropskými rychlíky zabolí V Plzni musí přeřadit rychlost, jinak střet s evropskými rychlíky zabolí Osm odehraných zápasů, pět výher 1:0. Viktoria Plzeň pokračuje v zavedeném ligovém rytmu. Sice vítězí,… číst článek
Plzeň rozhodil los, říká Uhrin. Srovná se Krmenčík, kdo je ve Slavii nejlepší? Plzeň rozhodil los, říká Uhrin. Srovná se Krmenčík, kdo je ve Slavii nejlepší? OČIMA EXPERTA | Slavia – Plzeň 4:0. Jasný výsledek podpořený dominancí ve hře, kterou hodně ovlivnilo… číst článek
Viděli v Plzni správný záběr? Sudí popsal, jaký vliv má „šedá zóna“ Viděli v Plzni správný záběr? Sudí popsal, jaký vliv má „šedá zóna“ Šedá zóna – to je hlavní problém, který vyvstal s využitím videorozhodčího. O víkendu se to jen potvrdilo.… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Dominik Hrachovina
Dominik Hrachovina
zobrazit profil Roman Bednář
Roman Bednář
zobrazit profil José Mourinho
José Mourinho
zobrazit profil Michal Smejkal
Michal Smejkal
zobrazit profil Michaela Sejpalová
Michaela Sejpalová
zobrazit profil Adam Václavík
Adam Václavík
zobrazit profil Marek Jarolím
Marek Jarolím
zobrazit profil David Výborný
David Výborný