Související celebrity

Životopis

Supermodelka Pavlína Pořízková, psáno také Paulina Porizkova, je americká star českého původu, která se stala nejmladší kráskou na obálce prestižního časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Než se z Pavlíny Pořízkové stala jedna z nejúspěšnějších modelek světa, život se s ní nijak nepáral. Její rodiče Jiří a Anna Pořízkovi v roce 1968 nasedli na moped a emigrovali. Mysleli si, že tříletou Pavlínu, která byla tehdy u babičky, komunisti za nimi pustí. Opak byl pravdou. Manželé, kteří se usadili ve Stockholmu, bombardovali žádostmi totalitní vládu, aby jim dceru vydala, ale marně. A tak se časem zrodil plán, že Pavlínu unesou dva švédští piloti. Ten však ztroskotal, jelikož se s prarodiči dítěte nedokázali domluvit. Ani tajná cesta Anny Pořízkové do tehdejšího Československa nevedla ke kýženému výsledku. Rodině pomohla až švédská vláda. Povolení vycestovat přišlo v březnu 1973. Žádný happy end se však nekonal. Otec si našel novou partnerku a matku svých dvou dětí – devítileté Pavlíny a tříletého Jáchyma - opustil. „Pamatuji si na první noc v hotelu. Mysleli si, že spím, ale všechno jsem slyšela. Táta říkal, že si našel jinou ženu, že se chce rozvést. Máma brečela. Bylo nepříjemné slyšet, že nás ten hezký pán nechce,“ zavzpomínala modelka v médiích na své dětství.

PAVLÍNA POŘÍZKOVÁ – STORY JAKO Z FILMU – PODROBNOSTI ZDE

K modelingu krásné Pavlíně Pořízkové, která svůj půvab a šarm podědila po matce, pomohla náhoda. V roce 1980 poslala kamarádka její fotografie do modelingové agentury. Míry Pavlíny Pořízkové 86–57–89, výška 180, dokonalé křivky a krásný obličej ji vynesly kontrakt v Paříži. O tři roky později se odstěhovala do USA, kde se stala jednou z nejvyhledávanějších topmodelek. Jako nejmladší žena (v 18 letech) se dostala na titulní stranu časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue. Objevila se také na obálce Playboye. Časopis Harper's Bazaar ji v roce 1992 zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa. Tvář supermodelky zdobí stovky obálek časopisů.

Topmodelka Pavlína Pořízková hrála také ve filmech Anna, Její alibi, Arizona Dream, Smyčka, Černý čtvrtek či Praktikantka a v seriálech (třeba Zoufalé manželky). Působila jako porotce v reality show America's Next Top Model; napsala autobiografický román Léto modelky.

Roku 1989 se provdala za zpěváka rockové skupiny The Cars (Ric Ocasek), s nímž má dva syny (Jonathan Raven Ocasek, Oliver Orion Ocasek Ric Ocasek). Její maminka Anna si chtěla užívat vnoučat, takže se usadila nedaleko New Yorku, aby to k nim měla blízko. Otec Jiří se prý vrátil do Čech.

PAULINA POŘÍZKOVÁ - DALŠÍ INFORMACE

 

Články o celebritě

Pavlína Pořízková opět září! V 53 letech nahá ve Sports Illustrated! Pavlína Pořízková opět září! V 53 letech nahá ve Sports Illustrated! Modelka českého původu Pavlína Pořízková (53) se jako osmnáctiletá stala nejmladší ženou na titulní… číst článek
Topmodelka Pořízková prodává luxusní řadovku za 343 milionů Topmodelka Pořízková prodává luxusní řadovku za 343 milionů Jejich manželství ztroskotalo, synové jsou dospělí a dávno vyletěli z hnízda, tak proč držet tak… číst článek
Pořízková po rozchodu s Ocaskem: Kšeft za 340 milionů, budete zírat! Pořízková po rozchodu s Ocaskem: Kšeft za 340 milionů, budete zírat! Papírově jsou sice stále svoji, loni v květnu však Pavlína Pořízková oznámila, že manželství s muzikantem… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Adéla  Rezková
Adéla Rezková
zobrazit profil Veronika Vařeková
Veronika Vařeková
zobrazit profil Jitka Randárová
Jitka Randárová
zobrazit profil Andrea Kalousová
Andrea Kalousová
zobrazit profil Taťána Makarenko
Taťána Makarenko
zobrazit profil Tereza Maxová
Tereza Maxová
zobrazit profil Gabriela Kloučková
Gabriela Kloučková
zobrazit profil Kateřina  Krňanská
Kateřina Krňanská