Související celebrity

Životopis

Supermodelka Pavlína Pořízková, psáno také Paulina Porizkova, je americká star českého původu, která se stala nejmladší kráskou na obálce prestižního časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Než se z Pavlíny Pořízkové stala jedna z nejúspěšnějších modelek světa, život se s ní nijak nepáral. Její rodiče Jiří a Anna Pořízkovi v roce 1968 nasedli na moped a emigrovali. Mysleli si, že tříletou Pavlínu, která byla tehdy u babičky, komunisti za nimi pustí. Opak byl pravdou. Manželé, kteří se usadili ve Stockholmu, bombardovali žádostmi totalitní vládu, aby jim dceru vydala, ale marně. A tak se časem zrodil plán, že Pavlínu unesou dva švédští piloti. Ten však ztroskotal, jelikož se s prarodiči dítěte nedokázali domluvit. Ani tajná cesta Anny Pořízkové do tehdejšího Československa nevedla ke kýženému výsledku. Rodině pomohla až švédská vláda. Povolení vycestovat přišlo v březnu 1973. Žádný happy end se však nekonal. Otec si našel novou partnerku a matku svých dvou dětí – devítileté Pavlíny a tříletého Jáchyma - opustil. „Pamatuji si na první noc v hotelu. Mysleli si, že spím, ale všechno jsem slyšela. Táta říkal, že si našel jinou ženu, že se chce rozvést. Máma brečela. Bylo nepříjemné slyšet, že nás ten hezký pán nechce,“ zavzpomínala modelka v médiích na své dětství.

PAVLÍNA POŘÍZKOVÁ – STORY JAKO Z FILMU – PODROBNOSTI ZDE

K modelingu krásné Pavlíně Pořízkové, která svůj půvab a šarm podědila po matce, pomohla náhoda. V roce 1980 poslala kamarádka její fotografie do modelingové agentury. Míry Pavlíny Pořízkové 86–57–89, výška 180, dokonalé křivky a krásný obličej ji vynesly kontrakt v Paříži. O tři roky později se odstěhovala do USA, kde se stala jednou z nejvyhledávanějších topmodelek. Jako nejmladší žena (v 18 letech) se dostala na titulní stranu časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue. Objevila se také na obálce Playboye. Časopis Harper's Bazaar ji v roce 1992 zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa. Tvář supermodelky zdobí stovky obálek časopisů.

Topmodelka Pavlína Pořízková hrála také ve filmech Anna, Její alibi, Arizona Dream, Smyčka, Černý čtvrtek či Praktikantka a v seriálech (třeba Zoufalé manželky). Působila jako porotce v reality show America's Next Top Model; napsala autobiografický román Léto modelky.

Roku 1989 se provdala za zpěváka rockové skupiny The Cars (Ric Ocasek), s nímž má dva syny (Jonathan Raven Ocasek, Oliver Orion Ocasek Ric Ocasek). Její maminka Anna si chtěla užívat vnoučat, takže se usadila nedaleko New Yorku, aby to k nim měla blízko. Otec Jiří se prý vrátil do Čech.

PAULINA POŘÍZKOVÁ - DALŠÍ INFORMACE

 

Články o celebritě

Co se jí to stalo?! Pavlína Pořízková ukázala tvář stařeny Co se jí to stalo?! Pavlína Pořízková ukázala tvář stařeny Česká topmodelka Pavlína Pořízková (53) nechala nahlédnout své fanoušky do tajů filmových maskérů.… číst článek
Topmodelka Pavlína Pořízková je opět volná: Rozchod po 29 letech! Topmodelka Pavlína Pořízková je opět volná: Rozchod po 29 letech! Vypadalo to, že spolu budou žít šťastně až do smrti. Pohádka se ale nekoná! Kráska českého původu… číst článek
Topmodelka Pořízková a Ric Ocasek: Krach manželství po 28 letech! Topmodelka Pořízková a Ric Ocasek: Krach manželství po 28 letech! Manželství topmodelky Pauliny Pořízkové (52) a muzikanta Rica Ocaska (74) patřilo k nejstabilnějším.… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Dominika Kadlčková
Dominika Kadlčková
zobrazit profil Irina Shayk
Irina Shayk
zobrazit profil Veronika Kopřivová
Veronika Kopřivová
zobrazit profil Martina Poulíčková
Martina Poulíčková
zobrazit profil Lucie Petrišková
Lucie Petrišková
zobrazit profil L'Wren Scottová
L'Wren Scottová
zobrazit profil Inna Puhajková
Inna Puhajková
zobrazit profil Veronika Fasterová
Veronika Fasterová