Související celebrity

Životopis

Supermodelka Pavlína Pořízková, psáno také Paulina Porizkova, je americká star českého původu, která se stala nejmladší kráskou na obálce prestižního časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue.

Než se z Pavlíny Pořízkové stala jedna z nejúspěšnějších modelek světa, život se s ní nijak nepáral. Její rodiče Jiří a Anna Pořízkovi v roce 1968 nasedli na moped a emigrovali. Mysleli si, že tříletou Pavlínu, která byla tehdy u babičky, komunisti za nimi pustí. Opak byl pravdou. Manželé, kteří se usadili ve Stockholmu, bombardovali žádostmi totalitní vládu, aby jim dceru vydala, ale marně. A tak se časem zrodil plán, že Pavlínu unesou dva švédští piloti. Ten však ztroskotal, jelikož se s prarodiči dítěte nedokázali domluvit. Ani tajná cesta Anny Pořízkové do tehdejšího Československa nevedla ke kýženému výsledku. Rodině pomohla až švédská vláda. Povolení vycestovat přišlo v březnu 1973. Žádný happy end se však nekonal. Otec si našel novou partnerku a matku svých dvou dětí – devítileté Pavlíny a tříletého Jáchyma - opustil. „Pamatuji si na první noc v hotelu. Mysleli si, že spím, ale všechno jsem slyšela. Táta říkal, že si našel jinou ženu, že se chce rozvést. Máma brečela. Bylo nepříjemné slyšet, že nás ten hezký pán nechce,“ zavzpomínala modelka v médiích na své dětství.

PAVLÍNA POŘÍZKOVÁ – STORY JAKO Z FILMU – PODROBNOSTI ZDE

K modelingu krásné Pavlíně Pořízkové, která svůj půvab a šarm podědila po matce, pomohla náhoda. V roce 1980 poslala kamarádka její fotografie do modelingové agentury. Míry Pavlíny Pořízkové 86–57–89, výška 180, dokonalé křivky a krásný obličej ji vynesly kontrakt v Paříži. O tři roky později se odstěhovala do USA, kde se stala jednou z nejvyhledávanějších topmodelek. Jako nejmladší žena (v 18 letech) se dostala na titulní stranu časopisu Sports Illustrated Swimsuit Issue. Objevila se také na obálce Playboye. Časopis Harper's Bazaar ji v roce 1992 zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa. Tvář supermodelky zdobí stovky obálek časopisů.

Topmodelka Pavlína Pořízková hrála také ve filmech Anna, Její alibi, Arizona Dream, Smyčka, Černý čtvrtek či Praktikantka a v seriálech (třeba Zoufalé manželky). Působila jako porotce v reality show America's Next Top Model; napsala autobiografický román Léto modelky.

Roku 1989 se provdala za zpěváka rockové skupiny The Cars (Ric Ocasek), s nímž má dva syny (Jonathan Raven Ocasek, Oliver Orion Ocasek Ric Ocasek). Její maminka Anna si chtěla užívat vnoučat, takže se usadila nedaleko New Yorku, aby to k nim měla blízko. Otec Jiří se prý vrátil do Čech.

PAULINA POŘÍZKOVÁ - DALŠÍ INFORMACE

 

Články o celebritě

Formanova manželka o aféře se sexuálním obtěžováním: Snad Miloš nebude působit jako trumbera Formanova manželka o aféře se sexuálním obtěžováním: Snad Miloš nebude působit jako trumbera Kampaň Me too týkající se seuxálního obtěžování hýbe světem a především Amerikou, kde je nyní řada… číst článek
Sexy Pavlína Pořízková (52): Svlékla se kvůli boji za práva žen! Sexy Pavlína Pořízková (52): Svlékla se kvůli boji za práva žen! Do kampaně #MeToo (=Já také) se už zapojila i prostějovská rodačka Pavlína Pořízková (52). Proti… číst článek
Padesátnice Pořízková: Strčila do kapsy americké hvězdy! Padesátnice Pořízková: Strčila do kapsy americké hvězdy! Byla první modelkou na obálce magazínu Sports Illustrated, i dnes ve svých letech ale Pavlína Pořízková… číst článek

Další Modelky

zobrazit profil Kateřina Průšová
Kateřina Průšová
zobrazit profil Lisa Snowdon
Lisa Snowdon
zobrazit profil Lolo Ta Bella (Gabriel Jiráčková)
Lolo Ta Bella (Gabriel Jiráčková)
zobrazit profil Tereza Kačerová
Tereza Kačerová
zobrazit profil Eva Čerešňáková
Eva Čerešňáková
zobrazit profil Dominika Kadlčková
Dominika Kadlčková
zobrazit profil Hana Mašlíková
Hana Mašlíková
zobrazit profil Gabriela Dvořáková
Gabriela Dvořáková