Marek Suchý

Datum narození: 29.3.1988
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Český fotbalový obránce Marek Suchý je stabilním členem národního týmu od roku 2010. Platilo to i v případě fotbalového Eura 2016 ve Francii. Na klubové scéně srdcem Slávista využil nabídky ze zahraničí a přes Rusko zamířil do Švýcarska.

Za Slavii Praha hrál Marek Suchý od roku 1993 dlouhých 12 let jako kluk i dorostenec. Nebyl ještě úplně vyhraněným obráncem, nastupoval i v záloze. Automaticky pak přešel do ligového výběru Slavie.

Slavie mu natolik přirostla k srdci, že dával na odiv, jak pohrdá pražským rivalem Spartou Praha. Mnozí mu to zazlívali a osud si s Markem Suchým trochu zahrál. Když pak v roce 2010 přišla nabídka na přestup, nebyla to Sparta ale skoro ano. Šlo o  moskevský Sparta. Marek Suchý běhal s nápisem Lukoil na dresu. Nebylo to jen tak. Po dvou sezónách přestoupil z Moskvy do švýcarské Basileje.

V reprezentačním dresu Marek Suchý zazářil s výběrem do 20 let, který na mistrovství světa v Kanadě postoupil až do finále. Po porážce 1:2 s Argentinou bral krásné stříbrné medaile. Členem širšího kádru seniorské reprezentace je Marek Suchý od roku 2008. Poprvé nastoupil v roce 2010 doma proti Skotsku. Poprvé se Marek Suchý stal kapitánem nároďáku v březnu 2013 v zápase na Slovensku. Rádi ho stavěli všichni trenéři a nezapomněl na něj ani Pavel Vrba.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

Marek Suchý je od roku 2011 ženatý. Ve 23 letech si vzal svoji první lásku Alenu. O ruku ji požádal na moskevském Rudém náměstí a na svatbě se děly divy.

 

Články o celebritě

Jarolím na srazu: Dočkal v Číně nehraje kvůli jiným cizincům Jarolím na srazu: Dočkal v Číně nehraje kvůli jiným cizincům Z kádru české fotbalové reprezentace před přípravným zápasem v Belgii a utkáním kvalifikace… číst článek
Češi v Basileji slaví! Vaclík se Suchým mají po výhře v Lucernu další titul Češi v Basileji slaví! Vaclík se Suchým mají po výhře v Lucernu další titul Obránce Marek Suchý a brankář Tomáš Vaclík slaví s fotbalisty Basileje obhajobu titulu ve švýcarské… číst článek
Suchý si užívá Slavii v reprezentaci: Ještě bych si za ni rád zahrál Suchý si užívá Slavii v reprezentaci: Ještě bych si za ni rád zahrál V posledních třech zápasech fotbalové reprezentace vždy skóroval některý z debutujících hráčů. Největší… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Rozsíval
Michal Rozsíval
zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Adam Ondra
Adam Ondra
zobrazit profil Petr Čech
Petr Čech
zobrazit profil David Jessen
David Jessen
zobrazit profil Olga Šplíchalová
Olga Šplíchalová
zobrazit profil Jiří Havlát
Jiří Havlát
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek