Marek Suchý

Datum narození: 29.3.1988
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Český fotbalový obránce Marek Suchý je stabilním členem národního týmu od roku 2010. Platilo to i v případě fotbalového Eura 2016 ve Francii. Na klubové scéně srdcem Slávista využil nabídky ze zahraničí a přes Rusko zamířil do Švýcarska.

Za Slavii Praha hrál Marek Suchý od roku 1993 dlouhých 12 let jako kluk i dorostenec. Nebyl ještě úplně vyhraněným obráncem, nastupoval i v záloze. Automaticky pak přešel do ligového výběru Slavie.

Slavie mu natolik přirostla k srdci, že dával na odiv, jak pohrdá pražským rivalem Spartou Praha. Mnozí mu to zazlívali a osud si s Markem Suchým trochu zahrál. Když pak v roce 2010 přišla nabídka na přestup, nebyla to Sparta ale skoro ano. Šlo o  moskevský Sparta. Marek Suchý běhal s nápisem Lukoil na dresu. Nebylo to jen tak. Po dvou sezónách přestoupil z Moskvy do švýcarské Basileje.

V reprezentačním dresu Marek Suchý zazářil s výběrem do 20 let, který na mistrovství světa v Kanadě postoupil až do finále. Po porážce 1:2 s Argentinou bral krásné stříbrné medaile. Členem širšího kádru seniorské reprezentace je Marek Suchý od roku 2008. Poprvé nastoupil v roce 2010 doma proti Skotsku. Poprvé se Marek Suchý stal kapitánem nároďáku v březnu 2013 v zápase na Slovensku. Rádi ho stavěli všichni trenéři a nezapomněl na něj ani Pavel Vrba.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

Marek Suchý je od roku 2011 ženatý. Ve 23 letech si vzal svoji první lásku Alenu. O ruku ji požádal na moskevském Rudém náměstí a na svatbě se děly divy.

 

Články o celebritě

Penalta a nůžky! Hvězdy Suárez a Cavani stříleli, Česko – Uruguay 0:2 Penalta a nůžky! Hvězdy Suárez a Cavani stříleli, Česko – Uruguay 0:2 Českým fotbalovým reprezentantům první letošní zápas nevyšel. Ve svém úvodním vystoupení na… číst článek
Největší česká hvězda v Číně? Jasně Barák! Vítal ho i fanoušek s dresem Největší česká hvězda v Číně? Jasně Barák! Vítal ho i fanoušek s dresem PŘÍMO Z NANNINGU | Čínští fanoušci čekali brzy ráno u hotelu v Nanningu na příjezd české reprezentace,… číst článek
Basilej vykradla City. Vaclík: Měl jsem sen o remíze. Snad jsem se vzbudil Basilej vykradla City. Vaclík: Měl jsem sen o remíze. Snad jsem se vzbudil Co v aktuální sezoně nedokázal Liverpool, Manchester United či Neapol a vlastně spoustu dalších super… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Albiach Roger Néstor
Albiach Roger Néstor
zobrazit profil Václav Vašíček
Václav Vašíček
zobrazit profil Kryštof Krýzl
Kryštof Krýzl
zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Mark Cavendish
Mark Cavendish
zobrazit profil Michal Řepík
Michal Řepík
zobrazit profil Jaroslav  Soukup
Jaroslav Soukup
zobrazit profil Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger