Marek Suchý

Datum narození: 29.3.1988
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Český fotbalový obránce Marek Suchý je stabilním členem národního týmu od roku 2010. Platilo to i v případě fotbalového Eura 2016 ve Francii. Na klubové scéně srdcem Slávista využil nabídky ze zahraničí a přes Rusko zamířil do Švýcarska.

Za Slavii Praha hrál Marek Suchý od roku 1993 dlouhých 12 let jako kluk i dorostenec. Nebyl ještě úplně vyhraněným obráncem, nastupoval i v záloze. Automaticky pak přešel do ligového výběru Slavie.

Slavie mu natolik přirostla k srdci, že dával na odiv, jak pohrdá pražským rivalem Spartou Praha. Mnozí mu to zazlívali a osud si s Markem Suchým trochu zahrál. Když pak v roce 2010 přišla nabídka na přestup, nebyla to Sparta ale skoro ano. Šlo o  moskevský Sparta. Marek Suchý běhal s nápisem Lukoil na dresu. Nebylo to jen tak. Po dvou sezónách přestoupil z Moskvy do švýcarské Basileje.

V reprezentačním dresu Marek Suchý zazářil s výběrem do 20 let, který na mistrovství světa v Kanadě postoupil až do finále. Po porážce 1:2 s Argentinou bral krásné stříbrné medaile. Členem širšího kádru seniorské reprezentace je Marek Suchý od roku 2008. Poprvé nastoupil v roce 2010 doma proti Skotsku. Poprvé se Marek Suchý stal kapitánem nároďáku v březnu 2013 v zápase na Slovensku. Rádi ho stavěli všichni trenéři a nezapomněl na něj ani Pavel Vrba.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

Marek Suchý je od roku 2011 ženatý. Ve 23 letech si vzal svoji první lásku Alenu. O ruku ji požádal na moskevském Rudém náměstí a na svatbě se děly divy.

 

Články o celebritě

Dejte gól za Spartu! Janko dostal šanci, trefil se jako první zahraniční posila Dejte gól za Spartu! Janko dostal šanci, trefil se jako první zahraniční posila Celkem deset zahraničních akvizic (včetně gólmana Martina Dúbravky) přivedla v létě fotbalová Sparta.… číst článek
Jarolím v anketě FIFA volil Kroose. Ronaldo s Messim se vynechali Jarolím v anketě FIFA volil Kroose. Ronaldo s Messim se vynechali Anketu FIFA The Best podruhé za sebou ovládl Cristiano Ronaldo, který za sebou v hlasování o nejlepšího… číst článek
Prémie za poháry: Juventus vydělal nejvíc, Sparta má skoro 150 milionů Prémie za poháry: Juventus vydělal nejvíc, Sparta má skoro 150 milionů V minulém ročníku evropských pohárů si na prémiích nejvíce vydělal poražený finalista Ligy mistrů… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jakub Kovář
Jakub Kovář
zobrazit profil František Rajtoral
František Rajtoral
zobrazit profil Shaun White
Shaun White
zobrazit profil Taras Povoroznyk
Taras Povoroznyk
zobrazit profil Mario Mandžukič
Mario Mandžukič
zobrazit profil Josef Šural
Josef Šural
zobrazit profil Katina Papadopulosová
Katina Papadopulosová
zobrazit profil Alexander Choupenitch
Alexander Choupenitch