Marek Suchý

Datum narození: 29.3.1988
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Český fotbalový obránce Marek Suchý je stabilním členem národního týmu od roku 2010. Platilo to i v případě fotbalového Eura 2016 ve Francii. Na klubové scéně srdcem Slávista využil nabídky ze zahraničí a přes Rusko zamířil do Švýcarska.

Za Slavii Praha hrál Marek Suchý od roku 1993 dlouhých 12 let jako kluk i dorostenec. Nebyl ještě úplně vyhraněným obráncem, nastupoval i v záloze. Automaticky pak přešel do ligového výběru Slavie.

Slavie mu natolik přirostla k srdci, že dával na odiv, jak pohrdá pražským rivalem Spartou Praha. Mnozí mu to zazlívali a osud si s Markem Suchým trochu zahrál. Když pak v roce 2010 přišla nabídka na přestup, nebyla to Sparta ale skoro ano. Šlo o  moskevský Sparta. Marek Suchý běhal s nápisem Lukoil na dresu. Nebylo to jen tak. Po dvou sezónách přestoupil z Moskvy do švýcarské Basileje.

V reprezentačním dresu Marek Suchý zazářil s výběrem do 20 let, který na mistrovství světa v Kanadě postoupil až do finále. Po porážce 1:2 s Argentinou bral krásné stříbrné medaile. Členem širšího kádru seniorské reprezentace je Marek Suchý od roku 2008. Poprvé nastoupil v roce 2010 doma proti Skotsku. Poprvé se Marek Suchý stal kapitánem nároďáku v březnu 2013 v zápase na Slovensku. Rádi ho stavěli všichni trenéři a nezapomněl na něj ani Pavel Vrba.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

Marek Suchý je od roku 2011 ženatý. Ve 23 letech si vzal svoji první lásku Alenu. O ruku ji požádal na moskevském Rudém náměstí a na svatbě se děly divy.

 

Články o celebritě

Šilhavý o reprezentaci: Mluvil jsem i s Brücknerem. Nevěřím, že je vše špatně Šilhavý o reprezentaci: Mluvil jsem i s Brücknerem. Nevěřím, že je vše špatně Českému národnímu týmu chce vrátit ztracenou reputaci, hráčům zase hrdost z toho, že můžou navléct… číst článek
Jarolím má osm slávistů a žádného sparťana. Sýkora o tom zavtipkoval Jarolím má osm slávistů a žádného sparťana. Sýkora o tom zavtipkoval Jsou v laufu, tak toho využijeme. Zřejmě tohle si řekl Karel Jarolím, když dával dohromady seznam… číst článek
Trnava šokovala v Lize mistrů! Na hřišti Legie Varšava vyhrála 2:0 Trnava šokovala v Lize mistrů! Na hřišti Legie Varšava vyhrála 2:0 Klubům českých fotbalistů se v dnešních zápasech 2. předkola Ligy mistrů nedařilo. Hapoel Beer Ševa… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Michal Broš
Michal Broš
zobrazit profil Rostislav Osička
Rostislav Osička
zobrazit profil Milan Gulaš
Milan Gulaš
zobrazit profil Ondřej Němec
Ondřej Němec
zobrazit profil Radoslav Kováč
Radoslav Kováč
zobrazit profil Aleš Liemann
Aleš Liemann
zobrazit profil Matěj Kvíčala
Matěj Kvíčala
zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman