Marek Suchý

Datum narození: 29.3.1988
Místo narození: Praha
Váha: 76 kg
Výška: 183 cm
Profese: fotbalový obránce
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Český fotbalový obránce Marek Suchý je stabilním členem národního týmu od roku 2010. Platilo to i v případě fotbalového Eura 2016 ve Francii. Na klubové scéně srdcem Slávista využil nabídky ze zahraničí a přes Rusko zamířil do Švýcarska.

Za Slavii Praha hrál Marek Suchý od roku 1993 dlouhých 12 let jako kluk i dorostenec. Nebyl ještě úplně vyhraněným obráncem, nastupoval i v záloze. Automaticky pak přešel do ligového výběru Slavie.

Slavie mu natolik přirostla k srdci, že dával na odiv, jak pohrdá pražským rivalem Spartou Praha. Mnozí mu to zazlívali a osud si s Markem Suchým trochu zahrál. Když pak v roce 2010 přišla nabídka na přestup, nebyla to Sparta ale skoro ano. Šlo o  moskevský Sparta. Marek Suchý běhal s nápisem Lukoil na dresu. Nebylo to jen tak. Po dvou sezónách přestoupil z Moskvy do švýcarské Basileje.

V reprezentačním dresu Marek Suchý zazářil s výběrem do 20 let, který na mistrovství světa v Kanadě postoupil až do finále. Po porážce 1:2 s Argentinou bral krásné stříbrné medaile. Členem širšího kádru seniorské reprezentace je Marek Suchý od roku 2008. Poprvé nastoupil v roce 2010 doma proti Skotsku. Poprvé se Marek Suchý stal kapitánem nároďáku v březnu 2013 v zápase na Slovensku. Rádi ho stavěli všichni trenéři a nezapomněl na něj ani Pavel Vrba.

O FOTBALOVÉM MISTROVSTVÍ EURO 2016 ČTĚTE ZDE

Marek Suchý je od roku 2011 ženatý. Ve 23 letech si vzal svoji první lásku Alenu. O ruku ji požádal na moskevském Rudém náměstí a na svatbě se děly divy.

 

Články o celebritě

Jarolím má osm slávistů a žádného sparťana. Sýkora o tom zavtipkoval Jarolím má osm slávistů a žádného sparťana. Sýkora o tom zavtipkoval Jsou v laufu, tak toho využijeme. Zřejmě tohle si řekl Karel Jarolím, když dával dohromady seznam… číst článek
Trnava šokovala v Lize mistrů! Na hřišti Legie Varšava vyhrála 2:0 Trnava šokovala v Lize mistrů! Na hřišti Legie Varšava vyhrála 2:0 Klubům českých fotbalistů se v dnešních zápasech 2. předkola Ligy mistrů nedařilo. Hapoel Beer Ševa… číst článek
Vaclík vystoupil z komfortní zóny. A dobře udělal, už bylo na čase Vaclík vystoupil z komfortní zóny. A dobře udělal, už bylo na čase Měl své jisté. Jeho pozice byla prakticky neotřesitelná. Pravidelně přidával tituly, užíval si fotbalového… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Tomáš Wágner
Tomáš Wágner
zobrazit profil Jakub Nakládal
Jakub Nakládal
zobrazit profil Kateřina Vojáčková
Kateřina Vojáčková
zobrazit profil Lukáš Krajíček
Lukáš Krajíček
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková
zobrazit profil Marek Svatoš
Marek Svatoš
zobrazit profil Martin Jakš
Martin Jakš
zobrazit profil Radim Řezník
Radim Řezník