Adele

Datum narození: 5.5.1988
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvačka a skladatelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adele je britská zpěvačka a skladatelka, která za svou píseň Skyfall (byla hlavním hitem bondovky) získala Zlatý glóbus a Oscara.

Zpěvačka a skladatelka Adele je celým jménem Adele Laurie Blue Adkins. V roce 2008 převzala cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, která je udílena umělcům, kteří ještě nevydali album. Od té doby se úspěchy jen hrnou. To platí hned o jejím debutovém albu nazvaném 19, za něž získala první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii. Druhá deska – 21 – jí vynesla super hodnocení prestižního hudebního magazínu Billboard, který ji označil za nejlepší album všech dob. A v roce 2012 se předvedla se svojí písní Skyfall, za kterou obdržela Zlatý glóbus a Oscara. Zpěvačce Adele se podařilo se svými alby předčít i Rolling Stones a Madonnu, a to v délce, jakou se její alba udržela na prvním místě nejprodávanějších desek. V kapse již má též Ceny Grammy za píseň i album roku.

ADELE PROMLUVILA O MATEŘSTVÍ

Po tříleté pauze přišla roku 2015 s třetím studiovým albem s názvem 25, které ji ihned dostalo zpět na vrchol hudební scény. Píseň Hello za pouhé tři měsíce dosáhla na YouTube jedné miliardy zhlédnutí. Videoklip ke skladbě také drží rekord: v největším počtu zhlédnutí na YouTube v prvních 24 hodinách od zveřejnění – 27,7 milionů.

K psaní textů písní Adele údajně inspiroval její první vážný vztah, který prožila s bisexuálem. V lednu 2012 její tým tisku oznámil, že udržuje partnerský vztah s ředitelem charitativní organizace Drop4Drop Simonem Koneckim. 19. října 2012 se jim narodil syn Angelo James. Simon Konecki již má dceru z bývalého manželství.

Na bydlení si rozhodně nemohou stěžovat. Z bytu v londýnské čtvrti Notting Hill, který Adele koupila v roce 2008, se v prosinci 2011 přestěhovali do desetihektarového sídla s deseti ložnicemi v anglickém hrabství Západní Sussex. Novinářům se podařilo vypátrat, že Adele koupila další stavení - dům za 230 milionů.

 

Články o celebritě

Fotogalerie Tatiany Vilhelmové: Jak to, že vypadá pořád stejně? Fotogalerie Tatiany Vilhelmové: Jak to, že vypadá pořád stejně? Dalo by se říct, že tato herečka nyní kraluje na televizních obrazovkách. Je jednou ze soutěžících… číst článek
Největší tajemství zpěvačky Adele vyzrazeno: Čím šokovala své fanoušky? Největší tajemství zpěvačky Adele vyzrazeno: Čím šokovala své fanoušky? Britská zpěvačka Adele (28) se dlouho snažila utajit způsob, jak se dostává během svých koncertů… číst článek
Mladé a neznámé: Kelly Osbourne ukázala 10 let starou fotku s Adele Mladé a neznámé: Kelly Osbourne ukázala 10 let starou fotku s Adele Znají se déle, než by se mohlo zdát. Zpěvačka Kelly Osbourne (32) sdílela na svém Instagramu pro… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jackpot Daniels
Jackpot Daniels
zobrazit profil Sebastian Navrátil
Sebastian Navrátil
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Vladivojna La Chia
Vladivojna La Chia
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech