Adele

Datum narození: 5.5.1988
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvačka a skladatelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adele je britská zpěvačka a skladatelka, která za svou píseň Skyfall (byla hlavním hitem bondovky) získala Zlatý glóbus a Oscara.

Zpěvačka a skladatelka Adele je celým jménem Adele Laurie Blue Adkins. V roce 2008 převzala cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, která je udílena umělcům, kteří ještě nevydali album. Od té doby se úspěchy jen hrnou. To platí hned o jejím debutovém albu nazvaném 19, za něž získala první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii. Druhá deska – 21 – jí vynesla super hodnocení prestižního hudebního magazínu Billboard, který ji označil za nejlepší album všech dob. A v roce 2012 se předvedla se svojí písní Skyfall, za kterou obdržela Zlatý glóbus a Oscara. Zpěvačce Adele se podařilo se svými alby předčít i Rolling Stones a Madonnu, a to v délce, jakou se její alba udržela na prvním místě nejprodávanějších desek. V kapse již má též Ceny Grammy za píseň i album roku.

ADELE PROMLUVILA O MATEŘSTVÍ

Po tříleté pauze přišla roku 2015 s třetím studiovým albem s názvem 25, které ji ihned dostalo zpět na vrchol hudební scény. Píseň Hello za pouhé tři měsíce dosáhla na YouTube jedné miliardy zhlédnutí. Videoklip ke skladbě také drží rekord: v největším počtu zhlédnutí na YouTube v prvních 24 hodinách od zveřejnění – 27,7 milionů.

K psaní textů písní Adele údajně inspiroval její první vážný vztah, který prožila s bisexuálem. V lednu 2012 její tým tisku oznámil, že udržuje partnerský vztah s ředitelem charitativní organizace Drop4Drop Simonem Koneckim. 19. října 2012 se jim narodil syn Angelo James. Simon Konecki již má dceru z bývalého manželství.

Na bydlení si rozhodně nemohou stěžovat. Z bytu v londýnské čtvrti Notting Hill, který Adele koupila v roce 2008, se v prosinci 2011 přestěhovali do desetihektarového sídla s deseti ložnicemi v anglickém hrabství Západní Sussex. Novinářům se podařilo vypátrat, že Adele koupila další stavení - dům za 230 milionů.

 

Články o celebritě

Tvář recykluje zpěváky: Dejdar a Peroutka jsou nuceni se opičit po předchůdcích Tvář recykluje zpěváky: Dejdar a Peroutka jsou nuceni se opičit po předchůdcích Stejné tváře i problémy! To zažívají soutěžící třetí řady fenomenální show Tvoje tvář má známý hlas… číst článek
Santana prohlásil, že Beyoncé není zpěvačka: Pořádně naštval její fanoušky Santana prohlásil, že Beyoncé není zpěvačka: Pořádně naštval její fanoušky Mexicko-americký kytarista Carlos Santana pobouřil tento týden fanoušky americké zpěvačky Beyoncé,… číst článek
Udílení hudebních cen Grammy: Adele spustila potoky slz! Udílení hudebních cen Grammy: Adele spustila potoky slz! V jedno velké slzavé údolí se proměnilo předávání hudebních cen Grammy. Triumfující britská zpěvačka… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Jakub Jan Ryba
Jakub Jan Ryba
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Ivo Pavlík
Ivo Pavlík
zobrazit profil Daniel Čech
Daniel Čech
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil Janis Sidovský
Janis Sidovský
zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko