Adele

Datum narození: 5.5.1988
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvačka a skladatelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adele je britská zpěvačka a skladatelka, která za svou píseň Skyfall (byla hlavním hitem bondovky) získala Zlatý glóbus a Oscara.

Zpěvačka a skladatelka Adele je celým jménem Adele Laurie Blue Adkins. V roce 2008 převzala cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, která je udílena umělcům, kteří ještě nevydali album. Od té doby se úspěchy jen hrnou. To platí hned o jejím debutovém albu nazvaném 19, za něž získala první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii. Druhá deska – 21 – jí vynesla super hodnocení prestižního hudebního magazínu Billboard, který ji označil za nejlepší album všech dob. A v roce 2012 se předvedla se svojí písní Skyfall, za kterou obdržela Zlatý glóbus a Oscara. Zpěvačce Adele se podařilo se svými alby předčít i Rolling Stones a Madonnu, a to v délce, jakou se její alba udržela na prvním místě nejprodávanějších desek. V kapse již má též Ceny Grammy za píseň i album roku.

ADELE PROMLUVILA O MATEŘSTVÍ

Po tříleté pauze přišla roku 2015 s třetím studiovým albem s názvem 25, které ji ihned dostalo zpět na vrchol hudební scény. Píseň Hello za pouhé tři měsíce dosáhla na YouTube jedné miliardy zhlédnutí. Videoklip ke skladbě také drží rekord: v největším počtu zhlédnutí na YouTube v prvních 24 hodinách od zveřejnění – 27,7 milionů.

K psaní textů písní Adele údajně inspiroval její první vážný vztah, který prožila s bisexuálem. V lednu 2012 její tým tisku oznámil, že udržuje partnerský vztah s ředitelem charitativní organizace Drop4Drop Simonem Koneckim. 19. října 2012 se jim narodil syn Angelo James. Simon Konecki již má dceru z bývalého manželství.

Na bydlení si rozhodně nemohou stěžovat. Z bytu v londýnské čtvrti Notting Hill, který Adele koupila v roce 2008, se v prosinci 2011 přestěhovali do desetihektarového sídla s deseti ložnicemi v anglickém hrabství Západní Sussex. Novinářům se podařilo vypátrat, že Adele koupila další stavení - dům za 230 milionů.

 

Články o celebritě

Víc Grammy vyhrála Adele, hvězdou ale byla Beyoncé: Proměny těhotné zpěvačky na galavečeru! Víc Grammy vyhrála Adele, hvězdou ale byla Beyoncé: Proměny těhotné zpěvačky na galavečeru! Zpěvačka Beyoncé si přišla na pódium pro dvě ceny Grammy s dvěma dětmi v bříšku. Zpěvačka je totiž… číst článek
Adele se tajně vdala? Po její děkovné řeči na Grammy se o tom spekuluje! Adele se tajně vdala? Po její děkovné řeči na Grammy se o tom spekuluje! Britská zpěvačka Adele (28) na předávání cen Grammy totálně vypálila rybník své americké kolegyni… číst článek
Adele získala 5 cen Grammy, poklonila se Beyoncé a zhroutila se při vzpomínce na George Michaela Adele získala 5 cen Grammy, poklonila se Beyoncé a zhroutila se při vzpomínce na George Michaela Britská zpěvačka Adele získala s albem 25 a písní Hello pět cen Grammy a proměnila tak všechny své… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Felix Slováček
Felix Slováček
zobrazit profil Martin Rausch
Martin Rausch
zobrazit profil Jaroslav Filip
Jaroslav Filip
zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Klaus Schiesser
Klaus Schiesser
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Vítek Fiala
Vítek Fiala
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta

Nejnovější profily celebrit