Adele

Datum narození: 5.5.1988
Místo narození: Londýn
Profese: zpěvačka, skladatelka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Adele je britská zpěvačka a skladatelka, která za svou píseň Skyfall (byla hlavním hitem bondovky) získala Zlatý glóbus a Oscara.

Zpěvačka a skladatelka Adele je celým jménem Adele Laurie Blue Adkins. V roce 2008 převzala cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, která je udílena umělcům, kteří ještě nevydali album. Od té doby se úspěchy jen hrnou. To platí hned o jejím debutovém albu nazvaném 19, za něž získala první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii. Druhá deska – 21 – jí vynesla super hodnocení prestižního hudebního magazínu Billboard, který ji označil za nejlepší album všech dob. A v roce 2012 se předvedla se svojí písní Skyfall, za kterou obdržela Zlatý glóbus a Oscara. Zpěvačce Adele se podařilo se svými alby předčít i Rolling Stones a Madonnu, a to v délce, jakou se její alba udržela na prvním místě nejprodávanějších desek. V kapse již má též Ceny Grammy za píseň i album roku.

ADELE PROMLUVILA O MATEŘSTVÍ

Po tříleté pauze přišla roku 2015 s třetím studiovým albem s názvem 25, které ji ihned dostalo zpět na vrchol hudební scény. Píseň Hello za pouhé tři měsíce dosáhla na YouTube jedné miliardy zhlédnutí. Videoklip ke skladbě také drží rekord: v největším počtu zhlédnutí na YouTube v prvních 24 hodinách od zveřejnění – 27,7 milionů.

K psaní textů písní Adele údajně inspiroval její první vážný vztah, který prožila s bisexuálem. V lednu 2012 její tým tisku oznámil, že udržuje partnerský vztah s ředitelem charitativní organizace Drop4Drop Simonem Koneckim. 19. října 2012 se jim narodil syn Angelo James. Simon Konecki již má dceru z bývalého manželství.

Na bydlení si rozhodně nemohou stěžovat. Z bytu v londýnské čtvrti Notting Hill, který Adele koupila v roce 2008, se v prosinci 2011 přestěhovali do desetihektarového sídla s deseti ložnicemi v anglickém hrabství Západní Sussex. Novinářům se podařilo vypátrat, že Adele koupila další stavení - dům za 230 milionů.

 

Články o celebritě

Poznáte, kdo to je? Ze známé zpěvačky je rázná babča! Poznáte, kdo to je? Ze známé zpěvačky je rázná babča! Růžový svetřík, přísný, ale laskavý pohled schovaný za brýlemi se šňůrkou, prošedivělé vrabčí hnízdo… číst článek
Finále Eurovize narušil fanoušek: Vystrčil do kamery nahý zadek! Policie ho již zadržela Finále Eurovize narušil fanoušek: Vystrčil do kamery nahý zadek! Policie ho již zadržela Letošní ročník soutěže Eurovision Song Contest byl poměrně dramatický. Nejprve byla účast zakázáná… číst článek
Světová zpěvačka odhalila stárnoucí tvář: A přitom slaví teprve 29. narozeniny! Světová zpěvačka odhalila stárnoucí tvář: A přitom slaví teprve 29. narozeniny! Při pohledu na stárnoucí ženu s rozevlátými a špatně obarvenými vlasy by jen těžko někdo hádal, že… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Daddy Yenkee
Daddy Yenkee
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Jan Pešout
Jan Pešout
zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Vašo Patejdl
Vašo Patejdl
zobrazit profil Ivan Král
Ivan Král
zobrazit profil Robert Kodym
Robert Kodym