Paris Hilton

Datum narození: 17.2.1981
Místo narození: New York, USA
Výška: 173 cm
Profese: hotelová dedička
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Příležitostná herečka a zpěvačka Paris Hilton je hlavně dědičkou podílu hotelového impéria Hilton. Proslula hlavně svými skandály a výstřednostmi.

Celým jménem se jmenuje Paris Whitney Hilton a svět ji zná spíš jako rozmazlenou společenskou prominentku, skandalistku a dceru Richarda Hiltona. Má na svém kontě občasné herecké či pěvecké výkony, více je ale známá svými výstřednostmi a konflikty se zákonem.

Tak například v září 2006 byla Paris Hilton v Kalifornii odsouzena ke 36 měsícům podmínky a k pokutě 1500 dolarů za řízení s 0,8 promile alkoholu v krvi. Pár měsíců nato losangeleský prokurátor prohlásil, že Paris Hilton podmínku nedodržuje, za volant bez skrupulí usedá dál a rovněž se nepodrobuje protialkoholní léčbě. V květnu 2007 byla poslána na 45 dní do vězení za porušení podmínky. Za mřížemi však pobyla pouze dva dny a trest jí byl pak zmírněn na 40 dní domácího vězení.

Sama Paris Hilton je sebevědomá. Prohlásila se například „blond ikonou desetiletí“ a přirovnala se k Marilyn Monroe či princezně Dianě. Okolí ji tak ale nevidí. Objevila se třeba v Guinessově knize rekordů jako "nejpřeceňovanější světová celebrita". Ve volbě agentury Associated Press byla Paris Hilton zvolena druhou "nejhorší celebritou za rok 2006", hned za Britney Spears.

Paris Hilton figurovala např. v reality show The Simple Life či ve filmech Dům voskových figurín (za roli Paige Edwardsové získala cenu The Teen Choice Award za nejlepší řev) a Život s Helenou. Pokud jde o hudbu, vydala alba Paris a Paris Hilton's second studio album.

Zkoušela to také jako návrhářka (kolekce kabelek pro japonskou Samantha Thavasa, kolekce bižuterie pro Amazon.com). Celkem úspěšná byla Paris Hilton s kolekcí parfémů pro společnost Parlux Fragrances (firma zaznamenala téměř padesátiprocentní nárůst zisků), takže následovaly další kolekce, již prodávané pod značkou Hilton.

Známé jsou také románky Paris Hilton. Byla několikrát zasnoubena a pokaždé zásnuby za pár měsíců rušila. Tak třeba s modelem Jasonem Shawem, pak s řeckým rejdařem Paridem Latsisem. Chodila také s řeckým miliardářem Stavrosem Niarchosem.

 

Články o celebritě

Paris Hilton ukázala statnému fešákovi vyholený rozkrok! Omylem? Sotva… Paris Hilton ukázala statnému fešákovi vyholený rozkrok! Omylem? Sotva… Paris Hilton (35), dědička miliardového hotelového impéria Hilton, patří mezi nejzábavnější světové… číst článek
Nej outfity uplynulého týdne: Koukalová ukázala břicho, modelka šla na večírek v pyžamu Nej outfity uplynulého týdne: Koukalová ukázala břicho, modelka šla na večírek v pyžamu Uplynulé dny se ve světě celebrit opět nesly v duchu společenských událostí, filmových premiér a… číst článek
Hollywoodské hvězdy skupují Aspen: Vymetají luxusní obchody, jen Paris Hilton lyžuje! Hollywoodské hvězdy skupují Aspen: Vymetají luxusní obchody, jen Paris Hilton lyžuje! Goldie Hawn, Kurt Russell, jejich dcera Kate Hudson nevynechají ani jeden rok, aniž by navštívili… číst článek

Další Osobnosti

zobrazit profil Milan  Toman
Milan Toman
zobrazit profil Viktor Vincze
Viktor Vincze
zobrazit profil Michal Krčmář
Michal Krčmář
zobrazit profil Petr  Vampola
Petr Vampola
zobrazit profil Lejla Abbasová
Lejla Abbasová
zobrazit profil Martina Jandová
Martina Jandová
zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Aneta Savarová
Aneta Savarová