Sabina Remundová

Datum narození: 18.5.1972
Místo narození: Písek
Profese: herečka a scénaristka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Sabina Remundová, dcera Ivy Janžurové, je nejen herečka jako její matka, ale také scénáristka. Pro svou maminku napsala drama Maryška, což byl i její první režisérský počin.

Herečka, scénárista a režisérka Sabina Remundová pochází z umělecké rodiny. Její matka Iva Janžurová je významná česká herečka, otec Stanislav Remunda byl divadelní režisér a příležitostný herec. Její mladší sestra Theodora je také herečka. Výjimkou není ani manžel Sabiny Remundové Adam Pitra, jenž je filmovým a divadelním architektem a scénografem. Mají spolu dvě děti – syna Vincenta a dceru Adinu.

SABINA REMUNDOVÁ – A TAJEMSTVÍ JMEN POTOMKŮ

Na pražské konzervatoři vystudovala Sabina Remundová obor Hudebně dramatické umění a poté DAMU. Vystupovala v řadě divadel, například Divadlo U Hasičů, Městská divadla pražská (Divadelní spolek Kašpar – Divadlo Rokoko), Národní divadlo, Divadlo DISK, Městské divadlo Mladá Boleslav či Divadlo Na Prádle.

Na televizní obrazovce se Sabina Remundová poprvé objevila v roce 1984 v seriálu Paragrafy na kolech, kde kromě její matky ústřední postavy ztvárnili Miloš Kopecký a Jana Štěpánková. Ve filmu debutovala o pět let později, a to ve snímku Karla Kachyni Blázni a děvčata. Jednu z hlavních rolí (po boku maminky a sestry) dostala od Alice Nellis v jejím filmu z roku 2002 Výlet (zde dále hráli Igor Bareš, Jiří Macháček, Dan Bárta, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek či Jaroslava Hanušová). Sabina Remundová si zahrála třeba v Lidicích (2014), v Sedmero krkavcích (2015) s Marthou Issovou v hlavní roli.

Jako scénárista se Sabina Rebundová předvedla filmy Na psí knížku (2002) a Maryška (2003), který napsala pro svou matku, a stal se jejím prvním režisérským počinem.

 

Články o celebritě

Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Děsivé tajemství pohádky Sedmero krkavců: Ptáci klovali Remundové do hlavy! Nová přátelství. Ta navázala během natáčení pohádky Sedmero krkavců herečka Sabina Remundová (45).… číst článek
Ta má páru! Remundová si jednou rukou pohazuje těžkou zábranou Ta má páru! Remundová si jednou rukou pohazuje těžkou zábranou Jednou rukou odvleče vše, co jí stojí v cestě. Sabina Remundová (45) potřebovala rychle vhodné místo… číst článek
Janžurová šokuje: Holá hlava by mi slušela! Ale dcera mě hlídá Janžurová šokuje: Holá hlava by mi slušela! Ale dcera mě hlídá Legendární herečka Iva Janžurová (76) ani s přibývajícím věkem neztrácí svůj pověstný elán a smysl… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ctirad Götz
Ctirad Götz
zobrazit profil Anna Paquin
Anna Paquin
zobrazit profil Martin Myšička
Martin Myšička
zobrazit profil Mel  Gibson
Mel Gibson
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka
zobrazit profil James McAvoy
James McAvoy
zobrazit profil Sarah Haváčová
Sarah Haváčová
zobrazit profil Soňa Norisová
Soňa Norisová