Sabina Remundová

Datum narození: 18.5.1972
Místo narození: Písek
Profese: herečka a scénaristka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Sabina Remundová, dcera Ivy Janžurové, je nejen herečka jako její matka, ale také scénáristka. Pro svou maminku napsala drama Maryška, což byl i její první režisérský počin.

Herečka, scénárista a režisérka Sabina Remundová pochází z umělecké rodiny. Její matka Iva Janžurová je významná česká herečka, otec Stanislav Remunda byl divadelní režisér a příležitostný herec. Její mladší sestra Theodora je také herečka. Výjimkou není ani manžel Sabiny Remundové Adam Pitra, jenž je filmovým a divadelním architektem a scénografem. Mají spolu dvě děti – syna Vincenta a dceru Adinu.

SABINA REMUNDOVÁ – A TAJEMSTVÍ JMEN POTOMKŮ

Na pražské konzervatoři vystudovala Sabina Remundová obor Hudebně dramatické umění a poté DAMU. Vystupovala v řadě divadel, například Divadlo U Hasičů, Městská divadla pražská (Divadelní spolek Kašpar – Divadlo Rokoko), Národní divadlo, Divadlo DISK, Městské divadlo Mladá Boleslav či Divadlo Na Prádle.

Na televizní obrazovce se Sabina Remundová poprvé objevila v roce 1984 v seriálu Paragrafy na kolech, kde kromě její matky ústřední postavy ztvárnili Miloš Kopecký a Jana Štěpánková. Ve filmu debutovala o pět let později, a to ve snímku Karla Kachyni Blázni a děvčata. Jednu z hlavních rolí (po boku maminky a sestry) dostala od Alice Nellis v jejím filmu z roku 2002 Výlet (zde dále hráli Igor Bareš, Jiří Macháček, Dan Bárta, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek či Jaroslava Hanušová). Sabina Remundová si zahrála třeba v Lidicích (2014), v Sedmero krkavcích (2015) s Marthou Issovou v hlavní roli.

Jako scénárista se Sabina Rebundová předvedla filmy Na psí knížku (2002) a Maryška (2003), který napsala pro svou matku, a stal se jejím prvním režisérským počinem.

 

Články o celebritě

Rozlobená autorkou Veletoče, herečka Iva Janžurová: Holubová jí vyfoukla roli! Rozlobená autorkou Veletoče, herečka Iva Janžurová: Holubová jí vyfoukla roli! Po režírování divadelních her se Iva Janžurová (76) vrhla také na jejich psaní. V komedii o nevěře… číst článek
Sabina Remundová: Čím jsou poznamenané její děti? Sabina Remundová: Čím jsou poznamenané její děti? Sabina Remundová, dcera Ivy Janžurové, je velkou bojovnicí. Nebojí se napsat e-mail učitelům jejích… číst článek
Ta má páru! Remundová si jednou rukou pohazuje těžkou zábranou Ta má páru! Remundová si jednou rukou pohazuje těžkou zábranou Jednou rukou odvleče vše, co jí stojí v cestě. Sabina Remundová (45) potřebovala rychle vhodné místo… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pavel Landovský
Pavel Landovský
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Jaromír Hanzlík
Jaromír Hanzlík
zobrazit profil Josef Abrhám
Josef Abrhám
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková