Sabina Remundová

Datum narození: 18.5.1972
Místo narození: Písek
Profese: herečka a scénaristka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Sabina Remundová, dcera Ivy Janžurové, je nejen herečka jako její matka, ale také scénáristka. Pro svou maminku napsala drama Maryška, což byl i její první režisérský počin.

Herečka, scénárista a režisérka Sabina Remundová pochází z umělecké rodiny. Její matka Iva Janžurová je významná česká herečka, otec Stanislav Remunda byl divadelní režisér a příležitostný herec. Její mladší sestra Theodora je také herečka. Výjimkou není ani manžel Sabiny Remundové Adam Pitra, jenž je filmovým a divadelním architektem a scénografem. Mají spolu dvě děti – syna Vincenta a dceru Adinu.

SABINA REMUNDOVÁ – A TAJEMSTVÍ JMEN POTOMKŮ

Na pražské konzervatoři vystudovala Sabina Remundová obor Hudebně dramatické umění a poté DAMU. Vystupovala v řadě divadel, například Divadlo U Hasičů, Městská divadla pražská (Divadelní spolek Kašpar – Divadlo Rokoko), Národní divadlo, Divadlo DISK, Městské divadlo Mladá Boleslav či Divadlo Na Prádle.

Na televizní obrazovce se Sabina Remundová poprvé objevila v roce 1984 v seriálu Paragrafy na kolech, kde kromě její matky ústřední postavy ztvárnili Miloš Kopecký a Jana Štěpánková. Ve filmu debutovala o pět let později, a to ve snímku Karla Kachyni Blázni a děvčata. Jednu z hlavních rolí (po boku maminky a sestry) dostala od Alice Nellis v jejím filmu z roku 2002 Výlet (zde dále hráli Igor Bareš, Jiří Macháček, Dan Bárta, Aňa Geislerová, Kryštof Hádek či Jaroslava Hanušová). Sabina Remundová si zahrála třeba v Lidicích (2014), v Sedmero krkavcích (2015) s Marthou Issovou v hlavní roli.

Jako scénárista se Sabina Rebundová předvedla filmy Na psí knížku (2002) a Maryška (2003), který napsala pro svou matku, a stal se jejím prvním režisérským počinem.