Lukáš Hlavica

Datum narození: 7.10.1965
Místo narození: Praha
Profese: herec a režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec Lukáš Hlavica, manžel Kláry Melíškové, pochází z rozvětvené umělecké rodiny. V klanu Hlaviců najdeme nejen herce, ale i operního pěvce a novináře.

Lukáš Hlavica vystudoval herectví na pražské DAMU. Působil v Dejvickém divadle a v Divadle Na Jezerce. Na televizní obrazovce se poprvé objevil v dramatu Evžena Němce (1980) Had z ráje, kde si zahrál hned jednu ze stěžejních postav společně s Viktorem Preissem a Milenou Steinmasslovou. O šest let později dostal roli v seriálu Bylo nás šest a pak už se nabídky jen hrnuly. Jmenujme třeba další seriály: Laskavý divák promine, Zdivočelá země (hlavního hrdinu ztvárnil Martin Dejdar) či Labyrint. Kromě desítek televizních filmu Lukáš Hlavica natáčel i před filmovou kamerou. Při práci na snímku Sametoví vrazi se na place potkal s herci, jako jsou Michal Dlouhý, Jan Dolanský, Richard Krajčo, Alice Bendová, Lucie Benešová, Pavel Řezníček a Luboš Veselý.

LUKÁŠ HLAVICA A KOLAPS VIKTORA PREISSE

Televizní a rozhlasový herec Lukáš Hlavice je uznávaným a vysoce ceněným dabérem. Na svém kontě má na stovku rolí. Daboval třeba Arnolda Schwarzeneggera, Samuela L. Jacksona, Daniela Craiga, Johna Malkoviche či Seana Beana.

Lukáš Hlavica se vydal ve šlépějích svých rodičů, známých herců Růženy Merunkové a Miloše Hlavici, stejně jako jeho sestra Anna Bendová. Bratr Marek Hlavica je novinář. Do branže pařil i jejich dědeček herec a strýc Pavel Hlavica – operní zpěvák. Známou herečkou je i manželka Lukáše Hlavici Klára Melíšková.

 

Články o celebritě

Další Herci

zobrazit profil Jitka Smutná
Jitka Smutná
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey
zobrazit profil Ondřej Rychlý
Ondřej Rychlý
zobrazit profil Pavel Šimčík
Pavel Šimčík
zobrazit profil Daniela Choděrová
Daniela Choděrová
zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec