Daniel Dangl

Datum narození: 5.2.1975
Místo narození:  Bratislava, Slovensko
Profese: herec, bavič, scénárista a režisér
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Slovák Daniel Dangl je autor Partičky. Pořad plný humoru na TV Prima slovenský bavič nejen moderuje, ale je též autorem námětů a scénářů.

Režisér a herec Ondřej Sokol, herec Igor Chmela a komici Michal Suchánek a Richard Genzer (bývalý člen taneční formace UNO) jsou známou čtveřicí zábavné show TV Prima Partička. Jejím tvůrcem a moderátorem je slovenský „komediant“, scénárista, režisér a bavič Daniel Dangl.

DANIEL DANGL - KDO MU PODPÁLIL AUTO ZA MILIONY?

Pro Česko Daniel Dangl tvořil Patričku poté, co s podobným projektem uspěl ve své vlasti. A to není zdaleka jediný televizní pořad, na němž se velkou měrou podílel. Jmenujme třeba Adela show (2010), do níž si v pozici režiséra pozval slovenskou star Adalu Banášovou. V pořadu se objevili Karel Gott, Leoš Mareš, Ladislav Chudík, PatrikRytmusVrbovský, Sisa Sklovská, Andrea Verešová či Tina. Jako režisér si Daniel Dangl úspěšně střihl čtřiadvacetidílný komediální seriál Haló! (2012). Byl členem poroty hudebně-zábavné soutěže Tvoja tvár znie povedome (2016) – v Česku se tato úspěšná show vysílá pod názvem Tvoje tvář má známý hlas.

Dano Dangl po polygrafickém středním odborném učilišti studoval VŠMU. V roce 2001 se na udílení cen za reklamu seznámil se svou budoucí ženou Beátou. „Dano bol tvárou jedného mobilného operátora a ja robím v reklamnej agentúre. Môj podgurážený kolega si vtedy vzal do hlavy, že nás musí zoznámiť a naozaj ho privliekol z davu, no vzápätí zmizol,“ prozradila Beáta Danglová, která manželovi porodila dvě děti – syna Olivera a dceru Lauru.

O DANGLOVI VÍME VÍC - NAJDETE TO ZDE

 

Další Umělci

zobrazit profil Antonín Kratochvíl
Antonín Kratochvíl
zobrazit profil Marek Epstein
Marek Epstein
zobrazit profil Václav Masaryk
Václav Masaryk
zobrazit profil Adam Holý
Adam Holý
zobrazit profil Vojtěch Kokeš
Vojtěch Kokeš
zobrazit profil Yemi Akinyemi
Yemi Akinyemi
zobrazit profil Eva Krejčířová
Eva Krejčířová
zobrazit profil Lela Lenka Geislerová
Lela Lenka Geislerová