Anežka Drahotová

Datum narození: 22.6.1995
Místo narození: Rumburk
Váha: 57 kg
Výška: 180 cm
Profese: chodkyně
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Atletka Anežka Drahotová získala mnoho výborných výsledků, zejména v juniorských kategoriích. Někdy i se svou sestrou Eliškou. Na OH v Riu se nominovala jako jedna z nejlepších českých chodkyň.

Velmi úspěšný byl pro Anežku Drahotovou rok 2014. Ten zahájila překonáním českého rekordu na 20 km 16. března v Luganu, kde skončila na 3. místě. Stala se juniorskou světovou rekordmankou v chodeckém závodě na 10 km. Vyhrála českou anketu Sportovec roku v juniorské kategorii.

ANEŽKA DRAHOTOVÁ - CO O NÍ MOŽNÁ NEVÍTE

Narodila se v Rumburku a pochází z dvojčat. Její sestra Eliška Drahotová je též atletka. Anežka Drahotová získala již mnoho nejen chodeckých úspěchů, ale prosadila se i ve dvou dalších disciplínách – cyklistika a běh.

V běhu získala první z řady medailí roku 2009 medaili, a to na domácím mistrovství v běhu na 800 metrů mezi žačkami. V témže roce se stala na dráze žákovskou vicemistryní republiky v běhu na 1500 metrů a v běhu na 400 metrů získala bronzovou medaili v závodě juniorských družstev. V roce 2010 se jí již povedlo vyhrát mistrovství republiky mezi juniorkami v běhu na 1500 metrů. Rok nato vyhrála závody na 1500 a 3000 metrů na dráze a stala se tak juniorskou mistryní republiky. V roce 2013 si zlepšila osobní rekord na Pražském půlmaratonu a zopakovala druhé místo na mistrovství České republiky dospělých v hale na 1500 m.

Jako členka týmu TJ Cykloprag  sbírala Anežka Drahotová úspěchy mezi juniory i na kole. V roce 2010 získala tři stříbra na mistrovství ČR kadetů v silničním závodě a časovce jednotlivců i dvojic, bronz v dráhové stíhačce. Roku 2011 byla mistryní ČR kadetů v časovce a spolu se sestrou Eliškou Drahotovou i v silniční časovce dvojic. Titul v časovce dvojic s Eliškou obhájily i v roce 2012 v kategorii juniorek. Rok poté Anežka Drahotová  získala český juniorský titul v časovce a časovce dvojic. V roce 2014 přestoupila do týmu CTP Talent Šimunek. Při premiérovém mistrovství ČR mezi ženami obsadila 2. místo v hromadném silničním závodě, 3. pak v časovce.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE