Adam Sebastian Helcelet

Datum narození: 27.10.1991
Místo narození: Turnov
Profese:  vícetibojař
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Vícebojař Adam Sebastian Helcelet se probil do nominace na LOH 2016 v Riu. Atlet je prapotomkem lékaře, vysokoškolského profesora, národního buditele a politika Jana Evangelisty Helceleta.

S atletikou Adam Sebastian Helcelet začínal v Turnově; posléze přešel do PSK Olymp Praha, z.s. Potomek středověkých aristokratů ze Švýcarska navazuje na linii rodu, kterou udal v 19. století Jan Evangelista Helcelet. Lékař, vysokoškolský profesor, národní buditel, politik, byl také zakladatel brněnského Sokola (1862). Jeho prapotomek Adam Sebastian Helcelet vyrůstal ve vísce Olešnice nedaleko Turnova, odkud se vydal na atletickou dráhu.

ADAM A SEXY PŘEKÁŽKÁŘKA DENISA ROSOLOVÁ

Prvních úspěchů se Adam Sebastian Helcelet dočkal jako junior na MS v Novém Sadu 2009. Ze Srbska si tehdy přivezl osmé místo. Při evropském šampionátu do 22 let v Ostravě 2011 pomýšlel na stupně vítězů, které mu unikly o jedinou příčku. Byl čtvrtý. Jako dospělý, tedy v roce 2012, se střetl s Romanem Šebrlem. S ním prohrál. V Istanbulu tak skončil pátý. Před venkovním ME poprvé překonal hranici osmi tisíc bodů (8044). Ještě víc – 8252 bodů –, které mu vynesly bronz, získal na ME do 22 let v Tampere. Na MS se tehdy ale nepodíval; ještě před ním si utrhl vazy v kotníku, čímž pro něj sezóna skončila. Ani v čínské metropoli na MS mu Štěstěna nepřála. Sice se tam na poslední chvíli probojoval, ale nedosáhl na medailové posty, ani na jednomístnou příčku.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Další Sportovci

zobrazit profil Adam Sebastian  Helcelet
Adam Sebastian Helcelet
zobrazit profil David Beckham
David Beckham
zobrazit profil Dominik Volek
Dominik Volek
zobrazit profil Steven Holcomb
Steven Holcomb
zobrazit profil Lukáš Vácha
Lukáš Vácha
zobrazit profil Andy Murray
Andy Murray
zobrazit profil Venus Williams
Venus Williams
zobrazit profil Daniel Havel
Daniel Havel