Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Vysoká hra Zdeňka Haníka: Sportovec roku 2017? Rozhodují emoce Vysoká hra Zdeňka Haníka: Sportovec roku 2017? Rozhodují emoce Sportovní novináři rozhodli. Známe vítěze ankety Sportovec roku za rok 2017. Stala se jím národní… číst článek
Čeští sportovci se předháněli, kdo má lepší cukroví: Vánoční perníčkiáda! Čeští sportovci se předháněli, kdo má lepší cukroví: Vánoční perníčkiáda! Kdo z českých sportovců upekl nejlepší cukroví? Předháněli se v soutěži o Sportovního cukráře roku,… číst článek
Vánoční »obžerství« českých sportovců: Pauláthová usmaží Dostálovi 6 kaprů! Vánoční »obžerství« českých sportovců: Pauláthová usmaží Dostálovi 6 kaprů! Oslaví spolu první Vánoce a budou muset sáhnout hluboko do kapsy! Lyžařka Kateřina Pauláthová (24)… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Leoš Čermák
Leoš Čermák
zobrazit profil Zdeněk Bahenský
Zdeněk Bahenský
zobrazit profil Věra Čáslavská
Věra Čáslavská
zobrazit profil Robert Reichel
Robert Reichel
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart
zobrazit profil Jaroslav Bába
Jaroslav Bába
zobrazit profil Karel Brückner
Karel Brückner
zobrazit profil Jan Brabec
Jan Brabec