Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Čtyřkajak vyhrál semifinále a pojede o medaili. Pomohl i unavený Dostál Čtyřkajak vyhrál semifinále a pojede o medaili. Pomohl i unavený Dostál PŘÍMO Z PORTUGALSKA | Smáli se od ucha k uchu, přestože měli právě v rukách jízdu o finále mistrovství… číst článek
Fuksa na MS obhájil stříbro, Dostál na 1000 metrech  slaví bronz Fuksa na MS obhájil stříbro, Dostál na 1000 metrech slaví bronz Kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál získali na mistrovství světa v Portugalsku další dvě… číst článek
Taktizování je těžký jako prase! Dostál si zase pohrál s postupovým klíčem Taktizování je těžký jako prase! Dostál si zase pohrál s postupovým klíčem PŘÍMO Z PORTUGALSKA | Začal zvolna, pomalu se propracoval dopředu, ale ne zase moc. Josef Dostál… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martin Veselý
Martin Veselý
zobrazit profil Tomáš Kundrátek
Tomáš Kundrátek
zobrazit profil Radko Gudas
Radko Gudas
zobrazit profil Štěpán Koreš
Štěpán Koreš
zobrazit profil Eliška Klučinová
Eliška Klučinová
zobrazit profil Michal Škoda
Michal Škoda
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová