Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Olympijský hrdina Dostál na soustředění: Trenér vařil, máma ho učila lyžovat Olympijský hrdina Dostál na soustředění: Trenér vařil, máma ho učila lyžovat Na letní olympiádě v brazilském Riu vybojoval kajakář Josef Dostál (23) jako jediný Čech dvě medaile… číst článek
Dostál končí ve čtyřkajaku, s nímž slavil dva olympijské bronzy Dostál končí ve čtyřkajaku, s nímž slavil dva olympijské bronzy Rychlostní kanoista Josef Dostál končí ve čtyřkajaku, kterému pomohl ke dvěma bronzovým medailím… číst článek
Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu Nejlepším sportovcem Českého svazu kanoistů za rok 2016 se stal kajakář Josef Dostál, dvojnásobný… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Martina Hingisová
Martina Hingisová
zobrazit profil Filip Jícha
Filip Jícha
zobrazit profil Vítězslav Lavička
Vítězslav Lavička
zobrazit profil Peter Sagan
Peter Sagan
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Roman Červenka
Roman Červenka
zobrazit profil Ana Ivanovič
Ana Ivanovič
zobrazit profil Dominik Furch
Dominik Furch