Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Fuksa na MS obhájil stříbro, Dostál na 1000 metrech  slaví bronz Fuksa na MS obhájil stříbro, Dostál na 1000 metrech slaví bronz Kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál získali na mistrovství světa v Portugalsku další dvě… číst článek
Taktizování je těžký jako prase! Dostál si zase pohrál s postupovým klíčem Taktizování je těžký jako prase! Dostál si zase pohrál s postupovým klíčem PŘÍMO Z PORTUGALSKA | Začal zvolna, pomalu se propracoval dopředu, ale ne zase moc. Josef Dostál… číst článek
Ten nahoře mi asi ubral, řekl Fuksa po bronzu. Kluky porazím jindy Ten nahoře mi asi ubral, řekl Fuksa po bronzu. Kluky porazím jindy PŘÍMO Z PORTUGALSKA | Byl favoritem. Soupeři dobře věděli, že letos ještě neprohrál, drtil je na… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Mario Holek
Mario Holek
zobrazit profil Marek Štěch
Marek Štěch
zobrazit profil Jaroslav Balaštík
Jaroslav Balaštík
zobrazit profil Kateřina Nash
Kateřina Nash
zobrazit profil Marek Všetíček
Marek Všetíček
zobrazit profil Jan Rajnoch
Jan Rajnoch
zobrazit profil Vitalij Kličko
Vitalij Kličko
zobrazit profil Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović