Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Dostál končí ve čtyřkajaku, s nímž slavil dva olympijské bronzy Dostál končí ve čtyřkajaku, s nímž slavil dva olympijské bronzy Rychlostní kanoista Josef Dostál končí ve čtyřkajaku, kterému pomohl ke dvěma bronzovým medailím… číst článek
Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu Nejlepším sportovcem Českého svazu kanoistů za rok 2016 se stal kajakář Josef Dostál, dvojnásobný… číst článek
Úžasný rok, ví kajakář Dostál. Vzpomíná na ztraceného trenéra i kapra na třpytce Úžasný rok, ví kajakář Dostál. Vzpomíná na ztraceného trenéra i kapra na třpytce Stříbro a bronz z olympiády v Riu, vítězství ve Světovém poháru, druhé místo v anketě Sportovec roku… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Stanislav Tecl
Stanislav Tecl
zobrazit profil Slavomír Lener
Slavomír Lener
zobrazit profil František Kaberle
František Kaberle
zobrazit profil Filip Kuba
Filip Kuba
zobrazit profil Petr Zámorský
Petr Zámorský
zobrazit profil Filip Dvořák
Filip Dvořák
zobrazit profil Eva Kaderková-Krpálková
Eva Kaderková-Krpálková
zobrazit profil Gabriela  Jílková
Gabriela Jílková