Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Medaile jsou tu! Fuksa vybojoval na MS stříbro, Dostál a deblkajak berou bronz Medaile jsou tu! Fuksa vybojoval na MS stříbro, Dostál a deblkajak berou bronz Kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál se na mistrovství světa v Račicích postarali o první… číst článek
Fuksa na MS v Račicích postoupil rovnou finále. Dostál je v semifinále Fuksa na MS v Račicích postoupil rovnou finále. Dostál je v semifinále Obhájce zlata kanoista Martin Fuksa suverénně vyhrál na mistrovství světa v Račicích rozjížďku na… číst článek
Pevné zadečky a vyrýsované svaly: Jak si čeští sportovci užívají léto Pevné zadečky a vyrýsované svaly: Jak si čeští sportovci užívají léto Léto láká k vodě nejen obyčejné smrtelníky, ale i sportovní hvězdy české reprezentace. A musíme uznat,… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Iker Casillas
Iker Casillas
zobrazit profil Dušan Uhrin
Dušan Uhrin
zobrazit profil Rocío  Oliva
Rocío Oliva
zobrazit profil Ivan Lendl
Ivan Lendl
zobrazit profil Martin Erat
Martin Erat
zobrazit profil Richard Jarůšek
Richard Jarůšek
zobrazit profil Marek Schwarz
Marek Schwarz
zobrazit profil Daniel Holzer
Daniel Holzer