Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu Kajakář Dostál ovládl anketu o nejlepšího českého kanoistu Nejlepším sportovcem Českého svazu kanoistů za rok 2016 se stal kajakář Josef Dostál, dvojnásobný… číst článek
Úžasný rok, ví kajakář Dostál. Vzpomíná na ztraceného trenéra i kapra na třpytce Úžasný rok, ví kajakář Dostál. Vzpomíná na ztraceného trenéra i kapra na třpytce Stříbro a bronz z olympiády v Riu, vítězství ve Světovém poháru, druhé místo v anketě Sportovec roku… číst článek
Sportovec roku: Koukalová ukázala bříško, zářila i Krpálkova manželka Sportovec roku: Koukalová ukázala bříško, zářila i Krpálkova manželka Skončila sice až jako třetí, přesto na sebe strhávala největší pozornost. Biatlonistka Gabriela Koukalová… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Admir Ljevakovič
Admir Ljevakovič
zobrazit profil Lukáš Bauer
Lukáš Bauer
zobrazit profil Tomáš Verner
Tomáš Verner
zobrazit profil David Ferrer
David Ferrer
zobrazit profil Marek Hamšík
Marek Hamšík
zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil Jana Pechanová
Jana Pechanová
zobrazit profil Martina Sáblíková
Martina Sáblíková