Josef Dostál

Datum narození: 3.3.1993
Místo narození: Praha
Profese: kanoista a kajakář
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Josef Dostál je rychlostní kanoista a kajakář. Na svém kontě má stříbro z LOH 2016 v Riu de Janeiro v kategorii kanoistů, dvě zlata z MS v kategorii kajakářů a bronzové medaile z čtyřkajaku - jak z Ria, tak z Londýna 2012.

Josef Dostál se narodil 3. března 1993 v Praze. Náklonnost ke kajaku zdědil po otci. V roce 2011 se stal juniorským mistrem světa a nedělalo mu potíže se zařadit do seniorské reprezentace.

Na Letních olympijských hrách v Londýně byl nejmladším členem posádky svého čtyřkajaku. Spolu s ním zde třetí místo vybojovali ještě Daniel Havel, Lukáš Trefil a Jan Štěrba. S volejbalistou Přemyslem Kubalou byl Josef Dostál nejvyšším členem české olympijské výpravy, měří totiž celých 202 centimetrů.

V roce 2014 suverénně obsadil první příčku na MS v Moskvě a to hned ve dvou kategoriích – individuální kajakáři a čtyřkajaky. V roce 2015 ve stjných kategoriích získal Josef Dostál na MS v Miláně stříbro a bronz.

VŠE O OLYMPIÁDĚ V RIU ZDE

Josef Dostál je trénován Karlem Leštinou. Kromě kanoistiky patří mezi jeho koníčky také rybařina. Jeho nejdelší úlovek byl pstruh, který měřil 48 centimetrů.

JOSEF DOSTÁL - VŠECHNY INFORMACE NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Úžasný rok, ví kajakář Dostál. Vzpomíná na ztraceného trenéra i kapra na třpytce Úžasný rok, ví kajakář Dostál. Vzpomíná na ztraceného trenéra i kapra na třpytce Stříbro a bronz z olympiády v Riu, vítězství ve Světovém poháru, druhé místo v anketě Sportovec roku… číst článek
Sportovec roku: Koukalová ukázala bříško, zářila i Krpálkova manželka Sportovec roku: Koukalová ukázala bříško, zářila i Krpálkova manželka Skončila sice až jako třetí, přesto na sebe strhávala největší pozornost. Biatlonistka Gabriela Koukalová… číst článek
Zlatý Krpálek se stal Sportovcem roku! Mezi týmy vládly tenistky Zlatý Krpálek se stal Sportovcem roku! Mezi týmy vládly tenistky Zlato z OH v Riu? To je prostě nejvíc! Český judista Lukáš Krpálek jasně ovládl anketu Sportovec… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Petr Mrázek
Petr Mrázek
zobrazit profil Tomáš Hertl
Tomáš Hertl
zobrazit profil David Svoboda
David Svoboda
zobrazit profil Pavel Kubina
Pavel Kubina
zobrazit profil Olga Šípková
Olga Šípková
zobrazit profil Daniel Pudil
Daniel Pudil
zobrazit profil Jiří  Šlégr
Jiří Šlégr
zobrazit profil Dzon Delarge
Dzon Delarge