Veronika Kozelská Fenclová

Datum narození: 21.1.1981
Profese: jachtařka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jachtařka Veronika Kozelská, rozená Fenclová, se jako nejlepší Češka v kategorii Laser Radial nominovala na Letní olympijské hry 2016 v brazilském Riu.

Veronika Kozelská, které dříve závodila pod svým rodným jménem Veronika Fenclová, je několikanásobnou mistryní republiky. Mezi její největší úspěchy patří 4. místo z Mistrovství Evropy 2011 a stejná příčka z téhož roku, kterou si vybojovala na Mistrovství světa. Na kontě má i stříbra, a to ze závodů Světového poháru v letech 2009 a 2010. Třetí místo získala také na SP 2007 (společně s Lenkou Šmídovou ve třídě 470).

VERONIKA KOZELSKÁ – ÚSPĚCH KRÁTCE PO MATEŘSKÉ

Jachtařka Veronika Kozelská se ještě jako slečna Fenclová účastnila LOH 2012 v Londýně. V olympijském finále kategorie Laser Radial dojala na předposledním devátém místě a stejnou příčku obsadila i v konečném pořadí. Zlatou medaili si odvezla Sü Li-ťia z Číny.

Veronika Fenclová se provdala za Jakuba Kozelského, který byl též jejím trenérem. Mají spolu syna Matyáše (narozen v červnu 2013). Po porodu si jachtařka naplánovala rychlý návrat na vodu. A podařilo se jí to: v polovině srpna začala s lehkou fyzickou přípravou a v září se poprvé na Lipně posadila do lodi.

Mezi koníčky Veroniky Kozelské patří snowboard, lyže, windsurfing, kolo, brusle, volejbal. Baví ji i ruční práce.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE