Veronika Kozelská Fenclová

Datum narození: 21.1.1981
Profese: jachtařka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Jachtařka Veronika Kozelská, rozená Fenclová, se jako nejlepší Češka v kategorii Laser Radial nominovala na Letní olympijské hry 2016 v brazilském Riu.

Veronika Kozelská, které dříve závodila pod svým rodným jménem Veronika Fenclová, je několikanásobnou mistryní republiky. Mezi její největší úspěchy patří 4. místo z Mistrovství Evropy 2011 a stejná příčka z téhož roku, kterou si vybojovala na Mistrovství světa. Na kontě má i stříbra, a to ze závodů Světového poháru v letech 2009 a 2010. Třetí místo získala také na SP 2007 (společně s Lenkou Šmídovou ve třídě 470).

VERONIKA KOZELSKÁ – ÚSPĚCH KRÁTCE PO MATEŘSKÉ

Jachtařka Veronika Kozelská se ještě jako slečna Fenclová účastnila LOH 2012 v Londýně. V olympijském finále kategorie Laser Radial dojala na předposledním devátém místě a stejnou příčku obsadila i v konečném pořadí. Zlatou medaili si odvezla Sü Li-ťia z Číny.

Veronika Fenclová se provdala za Jakuba Kozelského, který byl též jejím trenérem. Mají spolu syna Matyáše (narozen v červnu 2013). Po porodu si jachtařka naplánovala rychlý návrat na vodu. A podařilo se jí to: v polovině srpna začala s lehkou fyzickou přípravou a v září se poprvé na Lipně posadila do lodi.

Mezi koníčky Veroniky Kozelské patří snowboard, lyže, windsurfing, kolo, brusle, volejbal. Baví ji i ruční práce.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Vilma Cibulková
Vilma Cibulková
zobrazit profil Petr Stach
Petr Stach
zobrazit profil Daniel Landa
Daniel Landa
zobrazit profil Nora Fridrichová
Nora Fridrichová
zobrazit profil Kristýna Liška Boková
Kristýna Liška Boková
zobrazit profil Michael Schumacher
Michael Schumacher
zobrazit profil Jiří Adamec
Jiří Adamec