Roman Mrázik

Datum narození: 1.1.1970
Profese: herec a bavič

Související celebrity

Životopis

Slovenský herec Roman Mrázik se českým divákům vryl do paměti sérií TV Stream Vaření s Mírou, což je parodie na nováckého Láďu Hrušku, či jako kecal a nemakačenko Pišta z Přístavu na Primě.

Parodii na někdejšího kulinářského mistra TV Nova Láďu Hrušku, který národ cpal kuřecími kůžemi na x způsobů, v podání kuchaře Míry Hejduka alias Romana Mrázika však ne všichni diváci pochopili jako legraci. „Vaření s Mírou je noční můra všech, kdo se o vaření alespoň trošku zajímají. Je to devátý kruh pekla pro vyznavače domácích vývarů a pečení vlastního chleba. Roman Mrázik alias Míra Hejduk je esence všeho špatného z Ládi Hrušky i Jirky Babici kombinovaný s žumpou receptů z Mimibazaru,“ zní jeden z příspěvků ke komediální sérii TV Stream. A pak že mají Češi smysl pro humor.

Kromě již zmíněného úspěšného seriálu TV Prima Přístav se slovenský herec předvedl v sériích Comeback (2008), Dokonalý svět (2010), Pečený sněhulák (2014) Jakuba Koháka či v seriálech Případ pro exorcistu (2015), Pět mrtvých psů a Atentát (oba z roku 2016). V těchto detektivkách se Roman Mrázik na place potkl s řadou českých hereckých hvězd, jako jsou Klára Melíšková, Miroslav Krobot, Jan Budař, Kryštof Hádek, Marek Taclík, Norbert Lichý, Alena Mihulová, Martin Myšička

Slovák Roman Mrázik si zahrál i v českých filmech. Jmenujme například komedii Jana Hřebejka U mě dobrý (2008) s Bolkem Polívkou, Jiřím Schmitzrem a Lenkou Vlasákovou v hlavních rolích.

Roman Mrázik absolvoval studium herectví na DAMU. Hostoval v A-studiu Rubín, v hradeckém Draku, v divadle Sklep, v opeře Národního divadla a v Činoherním studiu. Roku 1995 dostal stálé angažmá v pražské Ypsilonce.