Barbora Kodedová

Datum narození: 27.2.1990
Místo narození: Plzeň
Profese: moderní pětibojařka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Moderní pětibojařka Barbora Kodedová mívá v životě štěstí. Usmálo se na ni i při nominaci sportovců na letní olympiádu v Riu de Janeiru 2016.

Barbora Kodedová se stala jedinou českou moderní pětibojařkou na brazilské olympiádě. Vynesla ji tam její pozice ve světovém žebříčku. Vytvořila pro Rio de Janeiro trojici s olympijským vítězem z Londýna Davidem Svobodou a českou nadějí Janem Kufem. Každou zemi mohly reprezentovat nejvýše dvě moderní pětibojařky.

Plzeňská rodačka se k modernímu pětiboji dostala v sedmi letech díky koni, kterého jí daroval táta. Naučila se velmi dobře střílet z pistole, šermovat, běhat a plavat. Jako juniorka sbírala Barbora Kodedová mezinárodní ceny na prestižních akcích. Zůstala přitom věrná klubu PSC Plzeň, ač mezi dospělými měla konkurenci mnohem větší.

V roce 2014 obsadila 3. místo v anketě Petibojař roku. Rok 2015 byl ale pro Barboru Kodedovou smolný, trápila ji zranění a zdravotní problémy. Podepsalo se to na formě i na výsledcích. Možná proto nominaci na olympiádu do Ria de Janeira 2016 nečekala. Naopak v roce 2012 měla nakročeno olympiádu v Londýně, kde tak zazářil David Svoboda. Tehdy musela Barbora Kodedová vrcholnou akci nakonec oželet.

VŠE O LETNÍCH OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V RIU DE JANEIRU JE ZDE

Hned po nominaci do Ria de Janeira Barbora Kodedová začala usilovně trénovat, ač jí to trochu komplikovalo  život. Barbora Kodedová měla před olympiádou končit školu a po hrách odevzdat diplomovou práci. Studovala v Praze buněčnou biologii a chystala se na vědeckou dráhu. Univerzita Karlova jí vyšla kvůli Riu de Janeiru vstříc, protože příprava na olympiádu je nesmírně psychicky, fyzicky i časově náročná. A málokdo by v ní obstál tak jako Barbora Kodedová.