Gabriela Mikulková

Místo narození: Třinec
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Herečka Gabriela Mikulková byla za vedlejší roli v kriminálním dramatu Vladimíra Michálka Posel nominována na Cenu české filmové kritiky 2012.

Sexy tmavovláska Gabriela Mikulková (narozena 1979) studovala herectví na konzervatoři v Brně. Od čtvrtého ročníku hostovala v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, kde záhy přijala nabídku stálého angažmá. Za pracovně nejdůležitější setkání považuje zkoušení Krvavé svatby s režisérem Jurajem Deákem a spolupráci s režisérem Januszem Klimszou (NDM), osudové, tedy opět po pracovní stránce, je pro ni setkání s Janem Mikuláškem.

Třinecká rodačka Gabriela Mikulková hostovala v Komorní scéně Aréna, v pražském Divadle v Dlouhé, v Meetfactory, v brněnské Redutě či v Divadle Na zábradlí.

Za své zásadní divadelní role považuje Tonku v Romanci pro křídlovku, Dorotku ze Strakonického dudáka, Maryšu ze stejnojmenné hry, za níž se dostala do širší nominace na Cenu Thálie, či Zdeničku z Korespondence V+W režiséra Jana Mikuláška. Za tuto roli získala 4. místo - Cena Alfréda Radoka v kategorii ženský herecký výkon za rok 2010.

Před televizní kamerou se Gabriela Mikulková poprvé objevila v televizních seriálech Ordinace v růžové zahradě (2005) a Kriminálka Anděl (2008); posléze v Případech prvního oddělení (2014, 2016) či v sérii Bohéma (2016), kde dostala jednu z hlavních vedlejších rolí, a to po boku Vladimíra Javorského, Saši Rašilova, Davida Novotného, Michala Dlouhého a Evy Josefíkové.

Na Cenu české filmové kritiky 2012 byla Gabriela Mikulková nominována díky vedlejší roli v dramatu Posel režiséra Vladimíra Michálka a scénáristy Marka Espteina, kteří do svého snímku obsadili Matěje Hádka, Jiřího Vyorálka, Jana Kolaříka, Evu Leimbergerovou či Stanislava Zindulku.