Tomáš Jeřábek

Datum narození: 11.6.1973
Místo narození: Mladá Boleslav
Váha: 81 kg
Výška: 183 cm
Profese: sportovní střelec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Bezvětří, klid a soustředit se potřebuje při závodu český sportovní střelec Tomáš Jeřábek. Protože jde o matadora, ani horší podmínky ho nerozházejí. Dokázal se s malorážkou prostřílet i na Letní olympijské hry v Riu de Janeiru 2016.

Tomáš Jeřábek v malorážce reprezentoval Česko už v roce 2004 na olympiádě v Aténách. Podmínky mu úplně nesedly, ale v ostré konkurenci obsadil dvě slušná 24. místa ve dvou disciplínách. Tomáš Jeřábek při střelbě raději leží, než stojí. Musel se totiž podrobit dvěma operacím zad.

Mladoboleslavský rodák nechyběl aní v roce 2008 na olympiádě v Pekingu. Medaile na něj nezbyla, do Londýna 2012 se neprobojoval. Účast v Riu de Janeiru 2016 si zajistil rok před olympiádou třetím místem ve světovém poháru. O něco lepší byl v tom závodě Matthew Emmons, manžel střelkyně Kateřiny Emmons, která vzduchovkou v Pekingu vystřílela zlatou medaili.

Tomáš Jeřábek a Matthew Emmons vedle sebe trénují na plzeňské střelnici. Tomáš Jeřábek je členem plzeňského klubu. Ve světové střelecké špičce se Tomáš Jeřábek udržel dlouhých 15 let. Už v roce 2001 přispěl ke zlatu českého mužstva na mistrovství Evropy. Sám se mistrem Evropy stal v roce 2005, zopakoval to o dva roky později.

Úspěch ve světovém poháru přišel o deset let po prvním evropském titulu. V mezičase Tomáš Jeřábek nezahálel a podílel se na dalších českých medailích. Střelecké výsledky vedle bezvětří trochu závisejí na přízni osudu. Před olympiádou v Riu de Janeiru 2016 už tolik soutěžním životem Tomáš Jeřábek nežil a soustředil se také na předávání zkušeností. Stal se z něj trenér.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE