Zuzana Stavná

Datum narození: 21.5.1984
Místo narození: Košice, Československo
Profese: herečka, tanečnice
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zuzana Stavná se českým divákům vryla do paměti díky seriálu TV Nova Doktoři z Počátků či krimi komedii Jana Hřebejka Zakázané uvolnění.

Herečka Zuzana Stavná v Česku poprvé hrála v roce 2005, a to v seriálu TV Nova Ulice, v Zázracích života (2013) a v Doktorech z Počátků (2013). Zde se předvedla jako dívka z východu, která do tamní hospody přinese mnoho štěstí – jedné z ústředních dvojic v podání Nely Boudové a Miroslava Šimůnka dovolí adoptovat její nemanželské novorozeně. Úspěšný byl také seriál TV Stream Žrouti, kde si společně s Janou Plodkovou zahrály hlavní ženské postavy. Jde o parodii na kulinářské pořady. Herec Roman Mrázik jako Míra Hejduk předvádí laciné blafy podobné, jako vařil Láďa Hruška, a válčí s Robertem Miklušem, jenž je zastáncem Luxusu na talíři.

ZUZANA STAVNÁ – VÍLA SE DO HOLLYWOODU NECHYSTÁ

Na filmovém plátně dostala Zuzana Stavná hlavní roli v snímku Zakázané uvolnění (2014) Jana Hřebejka, kde ztvárnila hlavní roli po boku Jany Strykové a Hany Vagnerové. Nikoli zanedbatelnou úlohu dostala téhož roku od režiséra Ondřeje Sokola v jeho krimi komedii Krásno. Obsazení snímku bylo hvězdné:Ondřej Sokol, Martin Finger, Jana Krausová, Karel Roden, Jaroslav Plesl, Andrea Daňková, Ondřej Malý, David Matásek, Michal Suchánek

Zuzana Stavná vystudovala hereckou konzervatoř v Košicích a činoherní herectví na DAMU (2007). Už během studia spolupracovala s režijním duem Skutr v Divadle Na zábradlí, později i v divadle Archa na inscenacích Plačky a Joke Killers. V témže divadle účinkovala i Havlově Odcházení. Hrála na prknech divadla Rubín (Kauza Medea a Kauza Maryša), divadla v Řeznické v Ledňáčcích a v Ypsilonce v inscenacích T.G.M., Faust a Markétka a V sedmém pádu.