Vojta Nedvěd

Datum narození: 27.6.1977
Místo narození: Praha
Profese: kytarista, zpěvák, písničkář
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Zpěvák a kytarista Vojta Nedvěd je synem slavného písničkáře Františka Nedvěda a synovcem ještě úspěšnějšího hudebníka Jana Nedvěda.

S hudbou začal Vojtěch Nedvěd, který vystupuje pod jménem Vojta Nedvěd, již v dětství. „Naprosto přesně si pamatuji, kdy jsem poprvé držel kytaru v ruce. Bylo mi pět let. Hrát jsem na ni ale začal, až o pět let později. Hrál jsem nejen pro sebe, ale také pro dívky a kamarády, prostě pro všechny, kteří seděli u táborového ohně. Hodně se také hrálo na chatě v Lukách pod Medníkem,“ popisuje Vojta Nedvěd své začátky na webových stránkách. Na veřejnosti si poprvé zahrál v květnu 1990 na pěší zóně na pražském Můstku, kam se vydal s kamarádem a s kytarou vyzkoušet, jak lidí zareagují. A líbili se.

VOJTA NEDĚD: NEJSEM SUKNIČKÁŘ JAKO STREJDA

Muzikant Vojta Nedvěd hrál v kapele Příbuzní (1993 – 2004), a to společně s otcem a strýcem. Vystupoval v kapele Poklad a v roce 2006 se stal členem doprovodné kapely Honzy Nedvěda st. Vyzkoušel si už také, co obnáší dráha sólisty. Vojta Nedvěd má za sebou několik vydaných alb. Jmenujme např. Podzimní bál (2003), Bílý Měsíc (2007) a Zrnka (2015).

Písničkář Vojta Nedvěd je vyučený pekař.

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
zobrazit profil Marian Vojtko
Marian Vojtko
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Bohouš Josef
Bohouš Josef
zobrazit profil Petr Kolář
Petr Kolář
zobrazit profil Marta Kubišová
Marta Kubišová