Zuzana Kanócz

Datum narození: 21.11.1979
Místo narození: Košice
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Zuzana Kanócz si v Česku popularitu vydobila rolí redaktorky Laury z Románu pro ženy, natočeném podle bestseleru Michala Viewegha.

Zuzana Kanócz vystudovala maďarské gymnázium v Košicích a herectví v ročníku Emílie Vášáryové a Martina Huby na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. V roce 2003 získala angažmá v Divadle Andreja Bagara v Nitře, kde hrála v inscenacích Petr Pan, I koně se střílejí či v původním slovenském muzikálu Adam Šangala. Za hlavní roli ve hře Portia Coughlenová získala cenu Dosky 2007 za nejlepší ženský herecký výkon sezóny. Byla pozvána k hostování v činohře Slovenského národního divadla.

ZUZANA KANÓCZ – NA MUŽI ROKU ŽENY K NEPOZNÁNÍ

Půvabná brunetka Zuzana Kanócz se před filmovou kamerou objevila v česko-slovenském snímku Juraje Nvoty Kruté radosti (2002), kde si zahráli například Táňa Pauhofová, Ondřej Vetchý, Anna Šišková, Július Satinský a Lukáš Latinák. Doslova zazářila o dva roky později v Románu pro ženy Filipa Renče, který z ní udělal hvězdu, podobně jako dříve z Aňa Geislerové. Režizér si okouzlující Slovenku vybral za hlavní postavu redaktorky Laury, která vypráví o svém milostném životě. Snímek je skvěle obsazen: Marek Vašut, Simona Stašová, Stella Zázvorková, Miroslav Donutil, Ladislava Něrgešová, David Švehlík, Jaromír Nosek, Jan Svěrák, Saša Rašilov nejml., Olga Lounová, Jaromír Dulava.

Ve své vlasti dostala herečka Zuzana Kanóc hlavní roli ve filmu Nebe, peklo… zem (2009). Pohled na krásnou Slovenku českým divákům umožnil i Jiří Strach, který si ji zvolil za představitelku hlavní ženské postavy mysteriózní série Labyrint (2015), v níž se potkala s Jiřím Langmajerem, Stanislavem Majerem, Michalem Daleckým, Zuzanou Kajnarovou, Michalem Dlouhým či Annou Linhartovou.

Rodiče Zuzany Kanócz, absolventi technické univerzity, z ní chtěli mít lékařku. To, jak sama přiznala, nebylo nic pro ni – neměla na to hlavu ani známky. Sestra Petra studovala v Budapešti malbu.

Herečka Zuzana Kanócz prožila v soukromí těžké chvíle. O své první miminko přišla v pátém měsíci. Tři měsíce nato s přítelem Jurajem Lojem opět otěhotněla a v srpnu 2013 přivedla na svět syna Lucase. Na čas se stáhla do ústraní a v roce 2015 porodila dceru Izabellu.

VŠE O ZUZANĚ KANÓCZ NAJDETE ZDE

 

 

Další Herci

zobrazit profil Colton Haynes
Colton Haynes
zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Scarlett Johansson
Scarlett Johansson
zobrazit profil Sienna Miller
Sienna Miller
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Linda Rybová
Linda Rybová