Lukáš Trefil

Datum narození: 21.9.1988
Profese: kajakář, rychlostní kanoista
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Lukáš Trefil je členem posádky čtyřkajaku, která patří k nejlepším na světě. Dokázala to v mnoha světových šampionátech. Na LOH 2016 v Riu de Janeiro brala bronz, stejně jako na olympiádě v Londýně 2012.

Spolu s Lukášem Trefilem v českém čtyřkajaku o sto šest pádlují Josef Dostál, Daniel Havel a Jan Štěrba. Jezdí rychlostní závod na 1 kilometr. Lukáš Trefil také závodil v singlekajaku na dlouhých 5 kilometrů.

O přesném složení posádky pro Rio de Janeiro 2016 se trochu spekulovalo. Ve hře byl ještě kvůli vynikající aktuální formě kajakář Jakub Špicar. Nakonec trenér reprezentace Pavel Hottmar rozhodl o tom, že se nebude měnit složení úspěšné lodi. Znamenalo to, že si Jakub Špicar bude muset počkat na Tokio 2020.

LUKÁŠ TREFIL - ZAJÍMAVOSTI O SPORTOVCI NAJDETE ZDE

Potíže se složením měl čtyřkajak i před londýnskou olympiádou v roce 2012. Až skoro na poslední chvíli se ukázalo, že může startovat zkušený člen Jan Štěrba. A pak ve velkém londýnském finále dojel čtyřkajak třetí! Šlo o první českou medaili v rychlostní kanoistice od časů Martina Doktora. Takže není divu, že ambice pro Rio de Janeiro nebyly malé.

Silný český čtyřkajak prohání soupeře také na světových šampionátech. Největším úspěchem je zlato z Moskvy v roce 2014, o rok později v Miláně to byl bronz.

Lukáš Trefil s Janem Štěrbou vystudovali stejnou školu. Šlo o učiliště v pražské Ohradní ulici a škola se jejich mezinárodními úspěchy také náležitě chlubí. Lukáš Trefil je profesí automechanik.

VŠE O LOH 2016 V RIO DE JANEIRU ČTĚTE ZDE