Mick Jagger

Datum narození: 26.7.1943
Místo narození: Dartford, Anglie
Profese: zpěvák, skladatel
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Mick Jagger je anglický rockový zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a hlavně zakladatel a frontman skupiny Rolling Stones.

Když se jako Michael Philip Jagger ve válečném roce 1943 narodil, nikdo netušil, že na svět přišla jedna z největších hvězd moderní hudby. Mick Jagger je ovšem známý i jako milovník života. Otcem se stal dokonce ještě ve dvaasedmdesáti. Celkem Mick Jagger zplodil osm potomků. Slavný je ovšem především proto, že celý svůj život spojil s rockovým fenoménem, kapelou Rolling Stones. Začínal s ní už v devatenácti letech.

VŠE O ROCKOVÉ HVĚZDĚ MICKU JAGGEROVI ČTĚTE ZDE >>

Hudební začátky Micka Jaggera jsou spojeny se skupinou Little Boy Blue And The Blue Boys. To byl ovšem ještě teenager. Od roku 1962 už patří neodmyslitelně k Rolling Stones a vytvořil spolu s kytaristou Keithem Richardsem její klíčovou dvojici. Natočili spolu přes tři desítky úspěšných alb. V roce 2003 vydal hudební časopis Rolling Stone přehled 500 nejlepších alb. Je mezi nimi i deset alb od Rolling Stones. V první desítce je známá deska Exile on Main St. Jejich skladbu Satisfaction označil za nejlepší ze všech. Rolling Stones zařadil stejnojmenný prestižní hudební časopis mezi nejlepší interpety, hned za Beatles Johna Lennona, Boba Dylana a Elvise Presleyho. Mick Jagger si ale občas od Rolling Stones odskočil ke slavným kolegům, nazpíval třeba duet s Davidem Bowiem Dancing In The Street, který obsadil první příčku britské hitparády. Slavnou tvář Micka Jaggera nemohli přehlédnout ani filmaři. Zahrál si například ve snímcích Ned Kelly, Cucumber Castle (Okurkový hrad), nebo Čistá práce. Celkem se objevil v šestnácti filmech.

Micka Jaggra obdivoval i český prezident Václav Havel, který skupinu Rolling Stones hned po pádu totality pozval v roce 1990 do Československa. Později se "Stouni" do Česka ještě několikrát vrátili (1995, 1998, 2003 a 2007) a téměř pokaždé se rocker Jagger s Havlem setkali.

Mick Jagger se dvakrát oženil. Nejprve se Biancou Jagger (1971–1978), pak s modelkou Jerry Hall (1990–1999), která se po rozvodu vrhla do náruče miliardáře Ruperta  Murdocha. Od roku 2001 žil Jagger s L´Wren Scottovou, která mu v roce 2014 zemřela. Pak si našel o neuvěřitelných 43 let mladší baletku Melanii Hamrick.

 

Články o celebritě

Milenec princezny Diany Dodi: Kokain, náruč plná žen a mejdany s celebritami Milenec princezny Diany Dodi: Kokain, náruč plná žen a mejdany s celebritami Princezna Diana (†36) v manželství s následníkem britského trůnu nebyla šťastná. Snad proto se po… číst článek
Nejmladší potomek Jaggera (73) z Rolling Stones: S maminkou (30) dováděl v parku Nejmladší potomek Jaggera (73) z Rolling Stones: S maminkou (30) dováděl v parku Světoznámá hudební hvězda Mick Jagger (73) se stal v loňském roce otcem svého osmého potomka - syna… číst článek
Chuck Berry (†90) se odebral do hudebního nebe: Rockeři ztratili tatínka! Chuck Berry (†90) se odebral do hudebního nebe: Rockeři ztratili tatínka! Hudební svět oplakává rokenrolovou legendu. Ve věku 90 let zemřel Chuck Berry, jehož hudba inspirovala… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Olympik
Olympik
zobrazit profil Pavel Šporcl
Pavel Šporcl
zobrazit profil Petr Skoumal
Petr Skoumal
zobrazit profil Ladislav Gerendáš
Ladislav Gerendáš
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Michal Dvořák
Michal Dvořák
zobrazit profil Ben Cristovao
Ben Cristovao
zobrazit profil Jindra Polák
Jindra Polák