Mick Jagger

Datum narození: 26.7.1943
Místo narození: Dartford, Anglie
Profese: zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Mick Jagger je anglický rockový zpěvák, skladatel, multiinstrumentalista a hlavně zakladatel a frontman skupiny Rolling Stones.

Když se jako Michael Philip Jagger ve válečném roce 1943 narodil, nikdo netušil, že na svět přišla jedna z největších hvězd moderní hudby. Mick Jagger ovšem proslul také jako milovník života. Otcem se stal dokonce ještě ve dvaasedmdesáti. Celkem Mick Jagger zplodil osm potomků s pěti ženami. Slávu si získal především proto, že celý svůj život spojil s rockovým fenoménem, kapelou Rolling Stones. Začínal s ní už v devatenácti.

VŠE O ROCKOVÉ HVĚZDĚ MICKU JAGGEROVI ČTĚTE ZDE >>

Hudební začátky Micka Jaggera jsou spjaty se skupinou Little Boy Blue And The Blue Boys. To byl ovšem ještě teenager. Od roku 1962 už patří neodmyslitelně k The Rolling Stones a vytvořil spolu s kytaristou Keithem Richardsem její klíčovou dvojici. Natočili spolu přes tři desítky úspěšných alb.

V roce 2003 vydal hudební časopis Rolling Stone přehled 500 nejlepších alb. Bylo mezi nimi i deset alb od The Rolling Stones. V první desítce se umístila deska Exile on Main St. Jejich skladbu Satisfaction označil za nejlepší ze všech. The Rolling Stones tento prestižní hudební časopis zařadil mezi nejlepší interpety, hned za Johna Lennona, Boba Dylana a Elvise Presleyho.

Mick Jagger si ale občas z kapely The Rolling Stones odskočil ke slavným kolegům, nazpíval třeba duet s Davidem Bowiem Dancing In The Street, který obsadil první příčku britské hitparády. Slavnou tvář Micka Jaggera nemohli přehlédnout ani filmaři. Zahrál si např. ve snímcích Ned Kelly, Cucumber Castle (Okurkový hrad) nebo Čistá práce. Celkem se objevil v šestnácti filmech.

Hudebníka Micka Jaggra obdivoval i někdejší český prezident Václav Havel, který skupinu The Rolling Stones hned po pádu totality pozval v roce 1990 do Československa. Později se "Stouni" do Česka ještě několikrát vrátili a Mick Jagger se setkal s Václavem Havlem.

Poprvé se Mick Jagger oženil s Biancou Jagger (1971 až 1978), pak s modelkou Jerry Hall (1990 až 1999), která se po rozvodu vrhla do náruče miliardáře Ruperta Murdocha. Od roku 2001 žil Jagger s L´Wren Scottovou, která mu v roce 2014 zemřela. Pak si našel o neuvěřitelných 43 let mladší baletku Melanii Hamrick, která mu v prosinci 2016 porodila jeho osmého potomka.

 

Články o celebritě

JÁ, MILOŠ ZNOVUZVOLENÝ! ODBORNÍCI: Co se teď bude dít?! Plus zajímavosti o Zemanovi a Drahošovi JÁ, MILOŠ ZNOVUZVOLENÝ! ODBORNÍCI: Co se teď bude dít?! Plus zajímavosti o Zemanovi a Drahošovi Je dobojováno! Češi si zvolili prezidenta a nemusí měnit ani portréty na úřadech či ve školách. Prezident… číst článek
Mick Jagger: 8 dětí s 5 ženami a... Všechny jsou po něm! Jeho geny jsou nepřemožitelné Mick Jagger: 8 dětí s 5 ženami a... Všechny jsou po něm! Jeho geny jsou nepřemožitelné Jestli je někdo důkazem toho, že existují dominantní geny, tak je to právě sir Mick Jagger (74).… číst článek
Mick Jagger má dítě s baletkou, ale... Načapali ho s novou dívkou (22)! Mick Jagger má dítě s baletkou, ale... Načapali ho s novou dívkou (22)! Mick Jagger (74) v sobě rockera a milovníka žen zkrátka nezapře. Má sotva desetiměsíční dítě s o… číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil Dávid Hodek
Dávid Hodek
zobrazit profil Jiří Zmožek
Jiří Zmožek
zobrazit profil Zdeněk Hrášek
Zdeněk Hrášek
zobrazit profil Tomáš Krulich
Tomáš Krulich
zobrazit profil Ronnie Wood
Ronnie Wood
zobrazit profil Elton John
Elton John
zobrazit profil František Táborský
František Táborský
zobrazit profil Pavlína Dubná
Pavlína Dubná