Keith Richards

Datum narození: 18.12.1943
Místo narození: Dartfort, Anglie
Profese: kytarista
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Keith Richards je známý kytarista a spolu s Mickem Jaggerem zakladatel legendární rockové kapely Rolling Stones.

Anglický kytarista Keith Richards spoluzakládal v roce 1962 s Mickem Jaggerem rockovou kapelu Rolling Stones. Nebál se ale spolupracovat na vlastní triko i s dalšími špičkami moderní hudby, jako například Tomem Waitsem, Bono Voxem z U2, nebo Jimi Hendrixem. Keitha Richardse si ale média všímala i kvůli jeho drogovým eskapádám, kvůli nimž byl i několikrát odsouzen. On sám později zavzpomínal, že nejtěžší období svého života prožíval, když se snažil zbavit závislosti na heroinu. To se mu povedlo, nicméně jako šestšedesátiletý přiznal, že stále kouří marihuanu a hašiš.

VŠE O KYTARISTOVI ROLLING STONES KEITHU RICHARDSOVI ZDE >>

Rolling Stones natočili přes tři desítky úspěšných alb. V roce 2003 vydal hudební časopis Rolling Stone přehled 500 nejlepších alb. Je mezi nimi i deset alb od Rolling Stones. V první desítce je známá deska Exile on Main St. Jejich skladbu Satisfaction označil za nejlepší ze všech. Rolling Stones zařadil stejnojmenný prestižní hudební časopis mezi nejlepší interpety, hned za Johna Lennona a jeho Beatles, Boba Dylana a Elvise Presleyho.

Keith Richards se objevil i v několika filmech. Poprvé si zahrál jako šestadvacetiletý vojáka ve snímku Man on Horseback (Muž na koni) a bylo možné spatřit ho i ve třech dílech slavných Pirátů z Karibiku.

V roce 1983 se Keith Richards oženil s Patti Hansenovou a mají spolu dvě děti, Theodoru a Alexandru Richards.

 

Další Hudebníci

zobrazit profil Martin Kumžák
Martin Kumžák
zobrazit profil Oto Klempíř
Oto Klempíř
zobrazit profil Zdeněk Merta
Zdeněk Merta
zobrazit profil Dušan Timko
Dušan Timko
zobrazit profil Bohumil Kulínský
Bohumil Kulínský
zobrazit profil Martin Chobot
Martin Chobot
zobrazit profil Petr Malásek
Petr Malásek
zobrazit profil Ondřej Soukup
Ondřej Soukup