Josef Bernard

Datum narození: 30.5.1965
Místo narození: Planá
Profese: hejtman, podnikatel, člen ČSSD
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Podnikatel Josef Bernard, bývalý generální ředitel společnosti Škoda Transportation, se ve volbách 2016 stal plzeňským hejtmanem za ČSSD.

Ve svých padesáti letech vstoupil podnikatel Josef Bernard do ČSSD a hned rok nato zaujal první místo na kandidátní listině sociálních demokratů ve volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje. Josef Bernard se do vysoké politiky vrhl z křesla ředitele Škoda Transportation, jímž byl pět let, do ledna 2015. Na postu generálního ředitele jej nahradil Tomáš Ignačák. Josef Bernard ve společnosti nadále působí jako člen dozorčí rady. Předtím byl personálním ředitelem Škoda Holding.

JOSEF BERNARD A POVĚST TRAMVAJ PORSCHE

Kandidát na hejtmana za ČSSD Josef Bernard vystudoval Střední odborné učiliště Škoda. Hned po škole začal pracovat jako dělník v plzeňské Škodovce. Později působil jako technik, mistr a personální ředitel jedné z dceřiných společností Škody. V letech 1991 až 1995 absolvoval Open University, v roce 2014 začal studovat obor mezinárodní obchod na MUP Praha.

Do politiky zasáhl již v rámci Sametové revoluce 1989, kdy spoluzakládal Občanské fórum Škoda a vyzýval k protestům proti režimu.

Josef Bernard je od září 2014 ženatý s Gabrielou Bernardovou. Žijí v obci Štěnovický Borek, která se nachází v okrese Plzeň-město.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Zeman dostal „hůl na budoucího premiéra“, hejtmany z ČSSD utajený dárek namíchl Zeman dostal „hůl na budoucího premiéra“, hejtmany z ČSSD utajený dárek namíchl Nevšední dárek pro prezidenta rozkmotřil Asociaci hejtmanů ČR. Miloš Zeman ve čtvrtek dostal „hůl… číst článek
„Šťára“ mezi zahraničními dělníky: Chovanec s Tuhým si posvítili na cizince „Šťára“ mezi zahraničními dělníky: Chovanec s Tuhým si posvítili na cizince Zabouchali na dveře a hlasitě vyzývali: „Předložte, prosím, své doklady“. Tak v pondělí Cizinecká… číst článek
Zeman: „Jsem starý narcis“. Zmínil první sex i gang s Trumpem a Putinem Zeman: „Jsem starý narcis“. Zmínil první sex i gang s Trumpem a Putinem Podle kritiků vede Miloš Zeman po českých krajích již nyní svou kampaň. Prezident to odmítá, a zda… číst článek

Další Ostatní

zobrazit profil Jaroslav Faltýnek
Jaroslav Faltýnek
zobrazit profil Jan Graubner
Jan Graubner
zobrazit profil Jan Pokorný
Jan Pokorný
zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek
zobrazit profil Antonín Baudyš
Antonín Baudyš
zobrazit profil Rob Lloyd
Rob Lloyd
zobrazit profil Milouš Jakeš
Milouš Jakeš