Oto Košta

Datum narození: 14.12.1956
Místo narození: Vysoké Mýto
Profese: hejtman za ANO, lékař
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Všeobecný lékař Oto Košta se ve volbách 2016 stal hejtmanem Olomouckého kraje za hnutí ANO. Jeho cílem je zdravý kraj.

Lékař Oto Košta patří mezi uznávané odborníky v oblasti prevence onemocnění a zdravého životního stylu. Několik let byl lékařem dálkových plavců a tenistů, později ligových fotbalistů Sigmy Olomouc a I. HFK Olomouc. Od roku 2014 je poradcem ICRC-Mezinárodního klinického a výzkumného centra Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, zaměřujícího se na léčbu kardiovaskulárních a neurologických onemocnění.

„Mám za to, že k politice a věcem veřejným bychom měli přistupovat stejně zodpovědně jako k péči o naše zdraví. V obou dvou oblastech přitom vidím víc než dost nedostatků a to bych rád změnil. Prostě chci zdravý kraj!“ je motto Oty Košty, který je členem hnutí ANO od začátku roku 2016.

Lékařem se Oto Košta stal po studiu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Absolvoval odborné stáže ve Švýcarsku, Německu, Izraeli a Kanadě. Působil ve Fakultní nemocnici v Olomouci jako vedoucí lékař závodního zdravotního střediska a oddělení zdravotní výchovy. V roce 1993 si zařídil soukromou ordinaci všeobecného praktického lékaře pro dospělé.

Je jak aktivním sportovcem, tak zarytým fanouškem olomouckých sportovců, milovníkem humoru, zábavy a dobrého vína. Jako lékař zastává názor, že kvalitní alkohol v přiměřeném množství je pro lidský organismus a psychiku prospěšnější než zarputilá abstinence. Mezi jeho koníčky patří kinematografie, literatura a klasická hudba.

Doktor Oto Košta je ženatý. S manželkou mají syna.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil David Berdych
David Berdych
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Daniel Stach
Daniel Stach
zobrazit profil Robert Hájek
Robert Hájek
zobrazit profil Jaroslav Havelka
Jaroslav Havelka
zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Pavlína Pížová
Pavlína Pížová
zobrazit profil Gary Oldman
Gary Oldman