Bohumil Šimek

Datum narození: 2.3.1959
Místo narození: Brno
Profese: ředitel policie, kandidát na hejtmana za ANO
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šéf policie Bohumil Šimek se ve volbách 2016 stal hejtmanem Jihomoravského kraje za hnutí ANO. Jeho cílem je zejména bezpečí obyvatel.

K policii Bohumil Šimek nastoupil jako vyšetřovatel v roce 1990. V letech 1993 až 2008 byl šéfem Okresního ředitelství Policie ČR Brno-venkov. Poté pracoval na jihomoravském krajském úřadu jako bezpečnostní ředitel a sekretář Michala Haška, dokud se s ním jeho někdejší nadřízený nerozloučil. V polovině roku 2013 nastoupil k Městské policii Brno. Nejprve byl náměstkem ředitele pro majetkové záležitosti, od února 2014 byl řízením této instituce pověřen, jelikož tehdejší ředitel Jaroslav Přikryl dostal padáka kvůli odsouzení za zneužití pravomoci. V květnu 2015 Bohumila Šimka do funkce ředitele Městské policie Brno zvolilo městské zastupitelstvo.

Proč Bohumil Šimek, který se stal lídrem babišovců v únoru 2016, kandiduji na hejtmana, prozradil na webu hnutí ANO: „Mnozí si myslí, že bezpečnost a svoboda je nám jaksi dána. Současná situace ve světě a v Evropě ale ukazuje na to, že to nemusí být vždy pravda. A to už se týká i Jihomoravského kraje. Kraj je potřeba nejenom efektivně řídit, ale i dbát na bezpečí jeho obyvatel.“

Pracovní kariéru Bohumil Šimek začínal v roce 1979 jako prodejce v podniku Zetor Brno. V letech 1979 až 1990 působil jako vedoucí odboru informační soustavy ve Státním projektovém ústavu Brno. V roce 1990 absolvoval magisterský obor právo a o rok později úspěšně složil rigorózní zkoušku v témže oboru - získal titul JUDr.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE