Bohumil Šimek

Datum narození: 2.3.1959
Místo narození: Brno
Profese: ředitel policie, kandidát na hejtmana za ANO
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šéf policie Bohumil Šimek se ve volbách 2016 stal hejtmanem Jihomoravského kraje za hnutí ANO. Jeho cílem je zejména bezpečí obyvatel.

K policii Bohumil Šimek nastoupil jako vyšetřovatel v roce 1990. V letech 1993 až 2008 byl šéfem Okresního ředitelství Policie ČR Brno-venkov. Poté pracoval na jihomoravském krajském úřadu jako bezpečnostní ředitel a sekretář Michala Haška, dokud se s ním jeho někdejší nadřízený nerozloučil. V polovině roku 2013 nastoupil k Městské policii Brno. Nejprve byl náměstkem ředitele pro majetkové záležitosti, od února 2014 byl řízením této instituce pověřen, jelikož tehdejší ředitel Jaroslav Přikryl dostal padáka kvůli odsouzení za zneužití pravomoci. V květnu 2015 Bohumila Šimka do funkce ředitele Městské policie Brno zvolilo městské zastupitelstvo.

Proč Bohumil Šimek, který se stal lídrem babišovců v únoru 2016, kandiduji na hejtmana, prozradil na webu hnutí ANO: „Mnozí si myslí, že bezpečnost a svoboda je nám jaksi dána. Současná situace ve světě a v Evropě ale ukazuje na to, že to nemusí být vždy pravda. A to už se týká i Jihomoravského kraje. Kraj je potřeba nejenom efektivně řídit, ale i dbát na bezpečí jeho obyvatel.“

Pracovní kariéru Bohumil Šimek začínal v roce 1979 jako prodejce v podniku Zetor Brno. V letech 1979 až 1990 působil jako vedoucí odboru informační soustavy ve Státním projektovém ústavu Brno. V roce 1990 absolvoval magisterský obor právo a o rok později úspěšně složil rigorózní zkoušku v témže oboru - získal titul JUDr.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Ostatní

zobrazit profil Petr Hannig
Petr Hannig
zobrazit profil Rachůnková Kateřina
Rachůnková Kateřina
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl
zobrazit profil Emanuele Ridi
Emanuele Ridi
zobrazit profil Ladislav Sekanina
Ladislav Sekanina
zobrazit profil Jiří Srnec
Jiří Srnec
zobrazit profil Gabriela Kratochvílová
Gabriela Kratochvílová
zobrazit profil Radek Holomčík
Radek Holomčík