Ivo Vondrák

Ivo Vondrák

Datum narození: 15.4.1959
Místo narození: Ostrava
Profese: hejtman a pedagog
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Profesor Ivo Vondrák se ve volbách 2016 jako nestraník za hnutí ANO stal hejtmanem Moravskoslezského kraje. Jeho motto zní: Máme na to být lepší.

Český profesor, inženýr Ivo Vondrák se roku stal 2010 rektorem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Dříve byl děkanem Fakulty elektrotechniky a informatiky. Profesuru získal v oboru Inženýrská informatika. Je autorem více než 130 odborných článků a řady učebnic z toho 28 evidovaných na Web of Knowledge. V roce 2005 získal také čestný titul Manažer odvětví v oblasti vzdělávání. O dva roky později byl nominován na Osobnost roku české informatiky a telekomunikací. Mimo jiné je členem vědeckých rad VUT Brno, UP Olomouc a FIT ČVUT Praha. Od roku 2011 je členem Rady pro velké infrastruktury, MŠMT a také členem Rady vlády pro vědu, výzkum a inovace.

Deset let působil také jako hostující profesor katedry aplikované matematiky na Montanuniversitat Leoben v Rakousku. V USA pak pracoval na výzkumných programech pro Software Research Labs, Texas Instruments, Inc., v Dallasu, a později jako konzultant projektu SBIR financovaného Ministerstvem obrany Spojených států “Dynamic Composable Simulations for Robotic Behaviors”.

Co takovou kapacitu, jako je Ivo Vondrák, vedlo k tomu, že se chtěl stát hejtmanem za hnutí Andreje Babiše, prozradil na webu ANO: „Česká republika je skvělá země. Ale na rozdíl od mých zkušeností ze západních zemí je život v ní o poznání těžší. Důvodem je, že zatímco běžní lidé se snaží, mnozí z politiků jen politikaří. A vidíme to i u nás. Vysoká nezaměstnanost, špatné životní prostředí, lidé opouštějí náš kraj. To musíme změnit, protože si něco takového zcela určitě nezasloužíme. Dát zkrátka tomuto kraji novou energii. Máme na to být lepšími.“

Ivo Vondrák se s manželkou Marcelou oženil 23. listopadu 1985. Ve volných chvílích poslouchá kapely Pink Floyd, U2, Smashing Pumpkins... Oblíbeným sportem, který také léta závodně hrál, je tenis.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Vladimir Putin
Vladimir Putin
zobrazit profil Stanislav Mackovík
Stanislav Mackovík
zobrazit profil Radim Babinec
Radim Babinec
zobrazit profil Donald Tusk
Donald Tusk
zobrazit profil Ladislav Velebný
Ladislav Velebný
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un