Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Čerstvý ženáč David si přišel pro peníze na byt. Nával u žádostí o státní půjčku opadl Čerstvý ženáč David si přišel pro peníze na byt. Nával u žádostí o státní půjčku opadl Zájem o státní půjčky na bydlení pro mladé po středečním prvotním náporu ve čtvrtek ochabl. Státní… číst článek
Startují státní půjčky pro mladé na bydlení: Kdo může žádat, jak a o kolik? Startují státní půjčky pro mladé na bydlení: Kdo může žádat, jak a o kolik? Mladé rodiny do 36 let mohou ode dneška žádat o státní půjčku až dva miliony korun na rekonstrukci… číst článek
Průměrný důchod bude 17 tisíc, láká ministr Krčál. A chce zatopit zneužívačům dávek Průměrný důchod bude 17 tisíc, láká ministr Krčál. A chce zatopit zneužívačům dávek Průměrný důchod by chtěl dotáhnout až na 17 tisíc korun měsíčně, rodičovský příspěvek na 300 tisíc… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Staněk
Pavel Staněk
zobrazit profil Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
zobrazit profil Václav  Nosek
Václav Nosek
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Eva Badinková
Eva Badinková
zobrazit profil Vladimír Koníček
Vladimír Koníček
zobrazit profil Kateřina Konečná
Kateřina Konečná