Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomku Kláru Dostálovou, která se roku 2014 stala náměstkyní ministryně pro místní rozvoj, hnutí ANO vyslalo do voleb 2017 jako svou lídryni v Královéhradeckém kraji.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala jako náměstkyně a expert na čerpání evropských dotací pracovat v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) šéfky resortu Karly Šlechtové.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Do krajských voleb 2016 šla jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně. Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje.

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

VŠE O PARLAMENTNÍCH VOLBÁCH 2017 NAJDETE ZDE>>

 

 

 

Další Politici

zobrazit profil Ondřej Veselý
Ondřej Veselý
zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Anna Hubáčková
Anna Hubáčková
zobrazit profil Helena Vrzalová
Helena Vrzalová
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil František Čuba
František Čuba
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka