Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryni pro místní rozvoj v Babišově menšinové vládě.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací pracovat v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj v menšinové vládě Andreje Babiše.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Babišovu vládu vítali trnkovicí. Do Hulína jeli vlakem, za Čunkem šli do pivovaru Babišovu vládu vítali trnkovicí. Do Hulína jeli vlakem, za Čunkem šli do pivovaru V neděli odpoledne vyrazili z Hlavního nádraží v Praze, za tmy pak dojeli do Hulína. Menšinový kabinet… číst článek
Nejvlivnější žena EU: Za nekonečné dálnice a problémy s tendry si může Česko samo Nejvlivnější žena EU: Za nekonečné dálnice a problémy s tendry si může Česko samo Povolení staveb je v Česku na dlouhé lokty. Do tendrů často zasahují neúspěšné firmy, které se cítí… číst článek
Babiš vytáhl ministry z postelí, svolal vládu na 6:30. „Ještě spím,“ hlásil Pelikán Babiš vytáhl ministry z postelí, svolal vládu na 6:30. „Ještě spím,“ hlásil Pelikán Nový premiér, nová doba. I když to není úplně převratná novinka, tohle tu dlouho nebylo. Ministři… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička
zobrazit profil Josef Vacek
Josef Vacek
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Pcheng Li-jüan
Pcheng Li-jüan
zobrazit profil Antonín Staněk
Antonín Staněk
zobrazit profil Stanislav Körner
Stanislav Körner
zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík