Klára Dostálová

Klára Dostálová

Přezdívka: 13. 3. 1971
Profese: politička, ekonomka

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová, náměstkyně ministryně pro místní rozvoj, se stala kandidátkou na královéhradeckou hejtmanku za hnutí ANO. Jejím cílem Bylo: Lépe hospodařit s dotacemi.

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala jako náměstkyně a expert na čerpání evropských dotací pracovat v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1.náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) šéfky resortu Karly Šlechtové. Do voleb 2016 šla jako lídr Královéhradeckého kraje - nestraník za ANO Andreje Babiše.

Proč se Klára Dostálová rozhodla kandidovat na hejtmanku vysvětlila na webových stránkách hnutí ANO takto: „Nemám ráda lidi, kteří jenom sedí a říkají, že něco nejde. Naopak se snažím pracovat na věcech, které jsou něčím nové a přinášejí prospěch. I proto jsem se zaměřila na oblast regionálního rozvoje a evropských dotací obecně. Než je vracet do Bruselu, je lepší je využít a čerpat do poslední koruny.“

Klára Dostálová je absolventka ekonomie na VŠE v Praze. Po studiích pracovala jako účetní a poté čtyři roky jako úvěrový specialista v České spořitelně, a.s. Od roku 2000 byla přes rok banquet manažerkou Amber Hotelu Černigov. Dále pracovala jako vedoucí sekretariátu Regionální rady NUTS II Severovýchod. V roce 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

Politička Klára Dostálová je vdaná a má dvě děti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

 

Další Politici

zobrazit profil Petr Ježek
Petr Ježek
zobrazit profil Jiří Cieńciała
Jiří Cieńciała
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Donald Trump
Donald Trump
zobrazit profil Vlastislav Navrátil
Vlastislav Navrátil