Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, Milošem Zemanem opakovaně jmenována ministryní pro místní rozvoj.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala pracovat jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO 2011. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj a posléze znovu 27. června 2018.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Ministři jedou na teambuilding. Babiš pro ně má na zámku příjemnou zprávu Ministři jedou na teambuilding. Babiš pro ně má na zámku příjemnou zprávu Kdo chce být ve vládě Andreje Babiše (ANO), musí být ranní ptáče nebo raději nespat vůbec. Není totiž… číst článek
ODS chce hlavu Babišovy ministryně: Ať rezignuje, v době „Palerma“ už by se tak stalo   ODS chce hlavu Babišovy ministryně: Ať rezignuje, v době „Palerma“ už by se tak stalo Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) by měla podle opoziční ODS v souvislosti s… číst článek
Zpráva Evropské komise ohledně střetu zájmů premiéra Babiše: Vracet nic nebudeme Zpráva Evropské komise ohledně střetu zájmů premiéra Babiše: Vracet nic nebudeme Premiér Andrej Babiš (64, ANO) odmítá, že by byl ve střetu zájmů kvůli dotacím pro Agrofert. Podle… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Orel
Petr Orel
zobrazit profil Marta Nováková
Marta Nováková
zobrazit profil Jan Vitula
Jan Vitula
zobrazit profil Rostislav Koštial
Rostislav Koštial
zobrazit profil Miloslav Zeman
Miloslav Zeman
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Lukáš Černohorský
Lukáš Černohorský
zobrazit profil Václav IV.
Václav IV.