Klára Dostálová

Datum narození: 13.3.1971
Profese: politička za hnutí ANO, ekonomka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Ekonomka Klára Dostálová byla po volbách 2017, které vyhrálo hnutí ANO, jmenována ministryni pro místní rozvoj v Babišově menšinové vládě.

Absolventka ekonomie na VŠE v Praze Klára Dostálová po studiích pracovala mj. jako účetní nebo úvěrová specialistka v České spořitelně. Roku 2004 založila Centrum evropského plánování, které následně deset let řídila. Také podnikala a vedla účetnictví. V roce 2014 se stala místopředsedkyní správní rady Horské služby ČR.

KLÁRA DOSTÁLOVÁ PŘED SOUDEM

Na ministerstvu pro místní rozvoj Klára Dostálová začala jako náměstkyně a odbornice na čerpání evropských dotací pracovat v únoru roku 2014. V listopadu téhož roku povýšila na 1. náměstkyni (regionální rozvoj v sekci regionálního rozvoje) tehdejší šéfky resortu Karly Šlechtové.

Do krajských voleb 2016 šla Klára Dostálová jako lídryně Královéhradeckého kraje - nestraník za hnutí ANO. A stala se zastupitelkou. Na post musela rezignovat poté, co přijala funkci ministerské 1. náměstkyně.

Do parlamentních voleb 2017 hnutí Andreje Babiše Kláru Dostálovou vyslalo opět jako jedničku kandidátky Královéhradeckého kraje. Získala poslanecké křeslo a 13. prosince 2017 ji prezident Miloš Zeman jmenoval ministryní pro místní rozvoj v menšinové vládě Andreje Babiše.

O KLÁŘE DOSTÁLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Klára Dostálová je vdaná; má dvě děti.

 

 

 

 

Články o celebritě

Babiš uvádí nové ministry. Chtějí si došlápnout na inkluzi, soukromé školy i potraviny Babiš uvádí nové ministry. Chtějí si došlápnout na inkluzi, soukromé školy i potraviny Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl v pondělí další ministry do funkce. Česko má nového ministra školství… číst článek
Ministři se chopili vlády a vyhazují. Největší čistka čeká rezort průmyslu Ministři se chopili vlády a vyhazují. Největší čistka čeká rezort průmyslu Sotva nastoupili do úřadů, už je čistí. Ministři nové vlády rozdali první výpovědi, jež mířily především… číst článek
Stylista pro Aha! : Nové kočky ve vládě? Mají sotva za dvě… Stylista pro Aha! : Nové kočky ve vládě? Mají sotva za dvě… Být ženou na vysokém postu je složité. Krom toho, že musí v politice, která je pořád doménou pánů,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil François Hollande
François Hollande
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Antonín Vyšohlíd
Antonín Vyšohlíd
zobrazit profil Michal Kováč
Michal Kováč
zobrazit profil Hana Aulická Jírovcová
Hana Aulická Jírovcová
zobrazit profil Jan Lipavský
Jan Lipavský
zobrazit profil Kristýna Zelienková
Kristýna Zelienková