Karel Jarolím

Datum narození: 23.8.1956
Místo narození: Čáslav
Profese: fotbalový trenér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Karel Jarolím je fotbalový trenér. Mezi jeho největší úspěchy patří dva ligové tituly za sebou, ke kterým dovedl tým SK Slavia Praha. Se Slavií také v sezóně 2007/2008 postoupil do základní skupiny Ligy mistrů.

Karel Jarolím se narodil 23. srpna 1956 v Čáslavi. Fotbal začal hrát za SK Třemošice v roce 1965. Poté hrál v Pardubicích, odkud odešel do pražské Slavie. V roce 1987 přestoupil do Francie. Napřed kopal za FC Rouen, poté v Amiens SC. Po čtyřech letech se jako hráč vrátil zpět do Česka, znovu do SK Slavia Praha.

Na sklonku hráčské kariéry Karla Jarolíma angažovaly kluby za Žižkova, Benešova, či České Lípy. Českou nejvyšší ligu hrával Karel Jarolím i ve svých 39 letech. Téměř neopustil post záložníka.

Když přestal aktivně kopat, rozhodl se Karel Jarolím trénovat. Začal v roce 1997 v Příbrami. Od července 1999 působil jako asistent Františka Cipra ve Slavii, klub v letech 2000 a 2001 vedl i jako hlavní trenér. Přestože Slavia se tehdy umístila v lize druhá, byl Karel Jarolím odvolán.

Přešel do francouzského Racingu Štrasburk, kam si ho vybral Ivan Hašek, a kde trénoval do roku 2003. Poté rok působil v Synotu Uherské Hradiště. V roce 2005 přestoupil Karel Jarolím znovu do Slavie a vydržel tam pět let. Za tuto dobu získal ligový titul, který jako první trenér po 66 letech dokázal obhájit.

Tým postoupil do Ligy mistrů, ve níž porazil i slavný Ajax Amsterdam nebo méně slovutnou Žilinu. Nakonec Slavii vyřazdil Tottenham. A klub se opět s Karlem Jarolímem rozešel. V roce 2010 začal Karel Jarolím trénovat na Slovensku, konkrétně ŠK Slovan Bratislava, s nímž získal titul. Po roce se odstěhoval na Blízký východ, kde působil v týmech Al Ahli a Al-Wahda. Od roku 2014 začal trénovat FK Mladá Boleslav.

Vrchol trenérské kariéry se dostavil v roce 2016 po evropském šampionátu, na němž reprezentace vedená Pavlem Vrbou dokázala jen jednou remizovat. Po něm se Karel Jarolím stal 1. srpna 2016 trenérem nároďáku. Rozhodl se opustit FK Mladou Boleslav. Mnozí mu to vyčítali, jelikož Mladá Boleslav byla jedním z favoritů sezóny 2016/2017. Také hodlal klub opustit před koncem smlouvy, čekal s reprentací mnoho práce a zbýval mu pouhý měsíc do prvního utkání s Arménií.

 

Články o celebritě

Debaty kolem Jarolíma. Přežije trenér i bez postupu do baráže? Debaty kolem Jarolíma. Přežije trenér i bez postupu do baráže? Remíza 1:1 a předvedená hra v Norsku uvrhla český národní tým do deprese. Postup do baráže zůstává… číst článek
Koller o reprezentaci: Schickovi trochu chybí zápal do hry, ale to vypiluje Koller o reprezentaci: Schickovi trochu chybí zápal do hry, ale to vypiluje OČIMA EXPERTA | Nejlepší střelec, chlap jak hora, který se v národním dresu vždy rval do posledního… číst článek
Selhání Čechů s Nory? S takovým přístupem si za repre brzy kopne i Lavi Selhání Čechů s Nory? S takovým přístupem si za repre brzy kopne i Lavi Bylo to jako vždycky. Nejdřív chvilka naděje, že už to snad bude lepší, pak zase bolestný pád na… číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Josef Váňa
Josef Váňa
zobrazit profil Adrian Rolko
Adrian Rolko
zobrazit profil Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec
zobrazit profil Ingemar Stenmark
Ingemar Stenmark
zobrazit profil Nikola  Sudová
Nikola Sudová
zobrazit profil Roman Šebrle
Roman Šebrle
zobrazit profil Rostislav Olesz
Rostislav Olesz
zobrazit profil Hana Matelová
Hana Matelová