Olivie Žižková

Datum narození: 30.4.1975
Místo narození: Náchod
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Olivie Žižková je česká zpěvačka a herečka. Proslula nahými akty či jako „Krytinářova nahotinka“. Nazpívala také protiuprchlickou píseň Evropo, dýchej.

Olivie Žižková se narodila 30. dubna 1975 v Náchodě jako Olga Herzánová. Již od osmi let chodila na hodiny zpěvu do LŠU a od dvanácti let začala soutěžit a vítězit ve všech pěveckých soutěžích ve východočeském kraji, převážně s písněmi Dary Rolins.

Olivie Žižková také vždy tíhla k herectví, proto na učilišti v Hradci Králové chodila hrát ochotnické divadlo. Vyučila se kuchařkou. V roce 1994 se jí narodil syn Petr. Od té doby Olivie zpívala po barech na Náchodsku a okolí. V roce 2001 vyhrála pěveckou soutěž TV Prima Caruso show.

Týž rok se Olga Herzánová seznámila se svým budoucím manželem, hudebníkem Janem Žižkou. I se synem Petrem se za ním přestěhovala do Prahy. Po krátké době se za něj provdala. Jelikož své jméno Olga neměla nikdy ráda, manžel ji vybral jméno Olivie a nechal ji úředně přejmenovat.

Olivie Žižková na sebe upoutala pozornost, když se objevila nahá v erotickém kalendáři herce Jiřího Krytináře (†68). Dvojice se spřátelila a Krytinář za Žižkovou jezdil i do rodného Náchoda. Poté však nejměnší český herec začal o Olivii rozhlašovat, že je pornoherečka. Pěnice s manželem následně zveřejnili fotografii nahého Krytináře, která herci zničila kariéru.

Naposledy se dostala Olivie Žižková do médií v srpnu 2016 díky klipu k písni Evropo, dýchej. Text je silně protiuprchlický a klip obsahuje záběry údajných islamistů. S tímto dílem ji pomáhal i manžel Jan Žižka, který je bývalým bubeníkem doprovodné kapely Karla Gotta a exmilencem jeho dcery Dominiky Gottové.

VŠE O OLIVII ŽIŽKOVÉ ČTĚTE ZDE