Olivie Žižková

Datum narození: 30.4.1975
Místo narození: Náchod
Profese: zpěvačka, herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Olivie Žižková je česká zpěvačka a herečka. Proslula nahými akty či jako „Krytinářova nahotinka“. Nazpívala také protiuprchlickou píseň Evropo, dýchej.

Olivie Žižková se narodila 30. dubna 1975 v Náchodě jako Olga Herzánová. Již od osmi let chodila na hodiny zpěvu do LŠU a od dvanácti let začala soutěžit a vítězit ve všech pěveckých soutěžích ve východočeském kraji, převážně s písněmi Dary Rolins.

Olivie Žižková také vždy tíhla k herectví, proto na učilišti v Hradci Králové chodila hrát ochotnické divadlo. Vyučila se kuchařkou. V roce 1994 se jí narodil syn Petr. Od té doby Olivie zpívala po barech na Náchodsku a okolí. V roce 2001 vyhrála pěveckou soutěž TV Prima Caruso show.

Týž rok se Olga Herzánová seznámila se svým budoucím manželem, hudebníkem Janem Žižkou. I se synem Petrem se za ním přestěhovala do Prahy. Po krátké době se za něj provdala. Jelikož své jméno Olga neměla nikdy ráda, manžel ji vybral jméno Olivie a nechal ji úředně přejmenovat.

Olivie Žižková na sebe upoutala pozornost, když se objevila nahá v erotickém kalendáři herce Jiřího Krytináře (†68). Dvojice se spřátelila a Krytinář za Žižkovou jezdil i do rodného Náchoda. Poté však nejměnší český herec začal o Olivii rozhlašovat, že je pornoherečka. Pěnice s manželem následně zveřejnili fotografii nahého Krytináře, která herci zničila kariéru.

Naposledy se dostala Olivie Žižková do médií v srpnu 2016 díky klipu k písni Evropo, dýchej. Text je silně protiuprchlický a klip obsahuje záběry údajných islamistů. S tímto dílem ji pomáhal i manžel Jan Žižka, který je bývalým bubeníkem doprovodné kapely Karla Gotta a exmilencem jeho dcery Dominiky Gottové.

VŠE O OLIVII ŽIŽKOVÉ ČTĚTE ZDE

 

Další Zpěváci

zobrazit profil Marika Gombitová
Marika Gombitová
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Jaromír Mayer
Jaromír Mayer
zobrazit profil Patrícia Janečková
Patrícia Janečková
zobrazit profil Madonna
Madonna
zobrazit profil Lou Fanánek Hagen
Lou Fanánek Hagen
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Markéta Irglová
Markéta Irglová