Libor Honzárek

Libor Honzárek

Datum narození: 14.3.1963
Místo narození: Havlíčkův Brod
Profese: politik
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Politik Libor Honzárek, někdejší člen Občanského fóra, se stal kandidátem TOP 09 a SZ do krajských voleb 2016 na post hejtmana Kraje Vysočina.

Stavební technik Libor Honzárek se v politice angažoval již od Sametové revoluce 1989, kdy byl členem Občanského fóra. Do komunální politiky se pokoušel vstoupit na kandidátkách ODA a "Sdružení ODA, SPŽR, NKa", ale podařilo se mu to až za SNK – Broďáci. V roce 2006 se vypracoval až na 1. místostarostu města Havlíčkův Brod. Roku 2010 si jako nezávislý za TOP 09 uhájil post zastupitele města. Rok poté do Topky vstoupil. V listopadu 2014 se stal znovu havlíčkobrodským místostarostou.

Třikrát se Libor Honzárek snažil dostat do Poslanecké sněmovny PČR v Kraji Vysočina: v roce 2006 jako nestraník za SNK-ED, v roce 2010 jako nestraník za TOP 09 a v roce 2013 jako člen TOP 09. Ani jednou neuspěl. Roku 2016 dostal důvěru zabojovat o hejtmanské křeslo na kandidátce TOP 09 a Strany zelených (SZ).

Osm let po pádu totality se Libor Honzárek stal podnikatelem - založil a řídil projektovou kancelář. Předtím absolvoval studia na Střední průmyslové škole stavební Akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě, obor pozemní stavitelství a bakalářské studium na Metropolitní univerzitě Praha, obor mezinárodní vztahy a evropská studia. Od roku 1992 byl spoluzakladatelem projekčně-geodetické společnosti Geonova.

Libor Honzárek je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho záliby patří historie, architektura, památkový urbanismus, sport, příroda a rybolov; věnuje se také regionálně průvodcovské činnosti.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE