Pavel Klíma

Pavel Klíma

Datum narození: 26.5.1971
Místo narození: Tábor
Profese: učitel, výtvarník, politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Pavel Klíma je táborským rodákem. Pracuje ve školství jako ředitel mateřské a základní školy. TOP 09 si ho vybrala za kandidáta do senátních voleb 2016 na Táborsku.

Hned dvě školy Pavel Klíma nevede přímo v Táboře, ale v nedalekých Malšicích, které jsou městysem. Zde se také odehrávaly i jeho další záliby a aktivity. Od roku 2006 je Pavel Klíma malšickým zastupitelem. Stal se tak oblíbeným, že v roce 2014 dostal v komunálních volbách nejvíce preferenčních hlasů.

Pavel Klíma také působí jako kurátor v Galerii Malšice. Pavel Klíma má blízko k výtvarnému umění, vlastně je aktivním tvůrcem. Stále maluje a věnuje se grafice. Výstava Necituj! se dostala i do Prahy, do Galerie Era svět na Jungmannově náměstí. Pavel Klíma se také podílel na k dobročinných aukcích uměleckých děl. Výtěžek šel ve prospěch táborského domácího hospice Jordán.

Aktivně Pavel Klíma vystupuje v ekologických kauzách v okolí. Angažuje se proti těžbě bentonitu u Maršova a Obory, jejich obyvatelé s těžbou vyslovili nesouhlas.

Pavel Klíma stoupá i v jihočeské TOP 09. Vstoupil do ní v roce 2014 a stal se krajským místopředsedou. Zázemím mu je nemalá rodina, Pavel Klíma je ženatý a chlubí se třemi dětmi.

Strany postavily do senátních voleb v říjnu 2016 proti Pavlu Klímovi těžké soupeře. Táborsko se snažil uchvátit ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek z ČSSD. Nový subjekt Apači zase v Táboře do boje o křeslo v horní komoře parlamentu známého islamofoba Martina Konvičku, který neváhá populisticky lapat voliče na šíření strachu. Dosavadní senátor ODS Pavel Eybert se rozhodl křeslo neobhajovat. ODS do boje vyslala starostu Soběslavi Jindřicha Bláhu. Se silným kandidátem přišel také STAN, a to s táborským starostou Jiřím Fišerem.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Alena Gajdůšková
Alena Gajdůšková
zobrazit profil Ivo Pojezný
Ivo Pojezný
zobrazit profil Fidel  Castro
Fidel Castro
zobrazit profil Stanislav  Gross
Stanislav Gross
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil David Cameron
David Cameron
zobrazit profil Jiří Paroubek
Jiří Paroubek