Martin Baxa

Datum narození: 16.9.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ODS, pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Pedagog Martin Baxa, který byl v letech 2010 až 2014 do té doby nejmladším primátorem v historii Plzně, ve volbách 2018 opět jako lídr tamní kandidátky ODS post obhájil.

Vysokoškolské vzdělání plzeňský rodák Martin Baxa získal na Masarykově univerzitě v Brně, a to v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Poté vyučoval na Mikulášském náměstí v Plzni.

MARTIN BAXA - KMOTR TUČŇÁKA

Do ODS Martin Baxa vstoupil v roce 1999. Za stranu modrého ptáka úspěšně kandidoval v komunálních volbách 2002, po nichž se stal plzeňským zastupitelem. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Po volbách 2010 byl Martin Baxa zvolen do té doby nejmladším primátorem v historii města Plzně. V roce 2014 se stal 1. náměstkem primátora Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Ve volbách 2016 se Martin Baxa neúspěšně pokusil stát hejtmanem. V parlamentních volbách 2017 získal poslanecký mandát. Do komunálních voleb 2018 jej strana vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo, což se mu podařilo.

O MARTINU BAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Martina Baxy patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

Martin Baxa je ženatý.

 

Články o celebritě

Babiš věří blonďaté Ditě. Charanzová má být jedničkou do eurovoleb. Koho nabídnou další? Babiš věří blonďaté Ditě. Charanzová má být jedničkou do eurovoleb. Koho nabídnou další? Další volby pomalu klepou na dveře. Až do roku 2027 musíme být neustále ve střehu. A politici také.… číst článek
Nečekaný dárek pro Macrona. Babiš mu ho raději předem vyfotil mobilem Nečekaný dárek pro Macrona. Babiš mu ho raději předem vyfotil mobilem Český premiér Andrej Babiš (ANO) je ve Francii na oslavách 100. výročí konce první světové války.… číst článek
Babiš vybuchl kvůli koalicím s komunisty: Velký přehled povolebních „sňatků“ ANO Babiš vybuchl kvůli koalicím s komunisty: Velký přehled povolebních „sňatků“ ANO Když dostal premiér a šéf ANO Andrej Babiš dotaz na formující se koalice svého hnutí, vybuchl. A… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Radek Vondráček
Radek Vondráček
zobrazit profil Adolf Klepš
Adolf Klepš
zobrazit profil Olga Sehnalová
Olga Sehnalová
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Jiří Bis
Jiří Bis
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Lidie  Vajnerová
Lidie Vajnerová
zobrazit profil Libor Honzárek
Libor Honzárek