Martin Baxa

Datum narození: 16.9.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: učitel a politik ODS
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Učitel Martin Baxa, který se stal nejmladším primátorem v historii města Plzeň, byl v krajských volbách 2016 nominován na kandidáta na západočeského hejtmana za ODS.

Do Občanské demokratické strany Martin Baxa vstoupil v roce 1999. Za stranu modrého ptáka úspěšně kandidoval v komunálních volbách v roce 2002, po nichž se stal plzeňským zastupitelem. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče. Po volbách v roce 2010 byl zvolen nejmladším primátorem v historii města Plzně. V roce 2014 se stal 1. náměstkem primátora města Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015. Je též předsedou správní rady zapsaného ústavu Plzeň 2015, který úspěšně realizoval titul Evropské hlavní město kultury.

Plzeňský rodák Martin Baxa vysokoškolské vzdělání získal na Masarykově univerzitě v Brně v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Učitelství se věnuje stále; vyučuje zeměpis na gymnáziu na Mikulášském náměstí v Plzni.

Martin Baxa je ženatý. Mezi jeho koníčky patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Články o celebritě

Další Politici

zobrazit profil Tomáš Czernin
Tomáš Czernin
zobrazit profil Jiří Strýček
Jiří Strýček
zobrazit profil Jiří Kulhánek
Jiří Kulhánek
zobrazit profil Ivana Bartošová
Ivana Bartošová
zobrazit profil Dalibor Horák
Dalibor Horák
zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman
zobrazit profil Pavel Talíř
Pavel Talíř
zobrazit profil Matěj Stropnický
Matěj Stropnický