Martin Baxa

Datum narození: 16.9.1975
Místo narození: Plzeň
Profese: politik ODS, pedagog
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Pedagog Martin Baxa, který byl v letech 2010 až 2014 do té doby nejmladším primátorem v historii Plzně, se ve volbách 2018 stal opět lídrem tamní kandidátky ODS.

Vysokoškolské vzdělání plzeňský rodák Martin Baxa získal na Masarykově univerzitě v Brně, a to v oboru učitelství dějepisu a zeměpisu pro střední školy. Poté vyučoval na Mikulášském náměstí v Plzni.

MARTIN BAXA - KMOTR TUČŇÁKA

Do ODS Martin Baxa vstoupil v roce 1999. Za stranu modrého ptáka úspěšně kandidoval v komunálních volbách 2002, po nichž se stal plzeňským zastupitelem. V letech 2004 až 2008 vykonával funkci radního Plzeňského kraje pro oblast kultury a památkové péče.

Po volbách 2010 byl Martin Baxa zvolen do té doby nejmladším primátorem v historii města Plzně. V roce 2014 se stal 1. náměstkem primátora Plzně pro oblast kultury, turismu, památkové péče a projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Ve volbách 2016 se Martin Baxa neúspěšně pokusil stát hejtmanem. V parlamentních volbách 2017 získal poslanecký mandát. Do komunálních voleb 2018 jej strana vyslala jako svého lídra, tudíž opět vybojovat primátorské křeslo.

O MARTINU BAXOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi koníčky Martina Baxy patří literatura, historie, architektura a výtvarné umění.

Martin Baxa je ženatý.

VŠE O KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

Články o celebritě

Kdo chce ovládnout Plzeň? Primátorovi z ČSSD jdou po krku autor večerníčků i šéf hokejistů Kdo chce ovládnout Plzeň? Primátorovi z ČSSD jdou po krku autor večerníčků i šéf hokejistů Ze 16 kandidátek budou vybírat obyvatelé Plzně svého nového (nebo staronového) primátora a složení… číst článek
Komunisté to slízli za velebení Havla za mřížemi. „Je to drzost“. Čílí se politolog Komunisté to slízli za velebení Havla za mřížemi. „Je to drzost“. Čílí se politolog Údajný „vtípek“ libereckým komunistům příliš nevyšel. Na sítích se do jejich svérázného humoru pustil… číst článek
Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“ Kalouska baví problémy Metnara s diplomkou: „U dotačního podvodu by mohl být v klidu“ Opoziční politici komentují podezření z plagiátorství v případě diplomové práce ministra obrany Lubomíra… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vladimír Mečiar
Vladimír Mečiar
zobrazit profil Robert Plaga
Robert Plaga
zobrazit profil Ján Slota
Ján Slota
zobrazit profil Anna Svídnická
Anna Svídnická
zobrazit profil Radim Babinec
Radim Babinec
zobrazit profil Jiří Švec
Jiří Švec
zobrazit profil Jiří  Zemánek
Jiří Zemánek
zobrazit profil Oľga Haláková
Oľga Haláková