Martin Červíček

Datum narození: 3.4.1972
Místo narození: Náchod
Profese: policista, kandidát na hejtmana za ODS
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Bývalý policejní prezident Martin Červíček se stal jedničkou občanských demokratů v krajských volbách 2016, tedy kandidátem na královéhradeckého hejtmana.

Více než čtvrt století sloužil Martin Červíček u Policie České republiky (PČR) na různých pozicích: jako ředitel dopravní policie Policejního prezidia, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy nebo náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování. Od konce srpna 2012 působil jako policejní prezident; 28. října 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. Raketový vzestup v kariérním postupu Martina Červíčka byl předmětem kritiky kvůli obcházení zákonů při jmenování do vyšších funkcí. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně, a tak jej ministr vnitra v demisi Martin Pecina odvolal. V době, kdy byl nominován na volebního lídra Občanské demokratické strany, Martin Červíček vedl Krajské ředitelství PČR Královehradeckého kraje.

MARTIN ČERVÍČEK SE JMENOVAL POLÁČEK. PROČ?

Rodák z Náchoda Martin Červíček vystudoval bezpečnostní právní studia na Policejní akademii a sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

Martin Červíček, který byl partnerem poslankyně ODS Jany Černochové, pravidelně běhá, hraje tenis a fotbal. Poslouchá rockovou hudbu, má rád divadlo a dobré víno.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE 

Další Všichni

zobrazit profil Vivien Babišová
Vivien Babišová
zobrazit profil Ester Dee Dohnalová
Ester Dee Dohnalová
zobrazit profil Markéta Jiránková
Markéta Jiránková
zobrazit profil Monika Vrágová
Monika Vrágová
zobrazit profil Silvie Hitrová
Silvie Hitrová
zobrazit profil Michal Navara
Michal Navara
zobrazit profil Lukáš Nečesaný
Lukáš Nečesaný
zobrazit profil Leo Steiner
Leo Steiner