Martin Červíček

Datum narození: 3.4.1972
Místo narození: Náchod
Profese: policista, politik
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Někdejší policejní prezident Martin Červíček se jako královéhradecký zastupitel a 1. náměstek hejtmana stal kandidátem ODS na senátora ve volbách 2018.

Rodák z Náchoda Martin Červíček vystudoval bezpečnostní právní studia na Policejní akademii a sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

MARTIN ČERVÍČEK SE JMENOVAL POLÁČEK. PROČ?

Více než čtvrt století sloužil Martin Červíček u Policie České republiky (PČR) na různých pozicích: jako ředitel dopravní policie Policejního prezidia, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy nebo náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování.

Od konce srpna 2012 působil jako policejní prezident; 28. října 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. Raketový vzestup v kariérním postupu Martina Červíčka byl předmětem kritiky kvůli obcházení zákonů při jmenování do vyšších funkcí. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně, a tak jej ministr vnitra v demisi Martin Pecina odvolal.

V době, kdy byl ve volbách 2016 nominován na lídra ODS, Martin Červíček vedl Krajské ředitelství PČR Královéhradeckého kraje. Získal křeslo tamního zastupitele a post 1. místopředsedy hejtmana. Do voleb 2018 jej strana vyslala jako svého kandidáta na senátora.

O MARTINU ČERVÍČKOVI ČTĚTE ZDE>>

Martin Červíček, který byl partnerem poslankyně ODS Jany Černochové, pravidelně běhá, hraje tenis a fotbal. Poslouchá rockovou hudbu, má rád divadlo a dobré víno.

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2018 NAJDETE ZDE>>

 

 

Další Všichni

zobrazit profil Monika Vrágová
Monika Vrágová
zobrazit profil Petra Kaprhálová
Petra Kaprhálová
zobrazit profil Miroslav David
Miroslav David
zobrazit profil Lukáš Nečesaný
Lukáš Nečesaný
zobrazit profil Vivien Babišová
Vivien Babišová
zobrazit profil Iva Uchytilová
Iva Uchytilová
zobrazit profil Mariem Mhadhbi
Mariem Mhadhbi
zobrazit profil Jiří Král
Jiří Král