Martin Červíček

Datum narození: 3.4.1972
Místo narození: Náchod
Profese: policista, kandidát na hejtmana za ODS
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Bývalý policejní prezident Martin Červíček se stal jedničkou občanských demokratů v krajských volbách 2016, tedy kandidátem na královéhradeckého hejtmana.

Více než čtvrt století sloužil Martin Červíček u Policie České republiky (PČR) na různých pozicích: jako ředitel dopravní policie Policejního prezidia, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy nebo náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování. Od konce srpna 2012 působil jako policejní prezident; 28. října 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. Raketový vzestup v kariérním postupu Martina Červíčka byl předmětem kritiky kvůli obcházení zákonů při jmenování do vyšších funkcí. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně, a tak jej ministr vnitra v demisi Martin Pecina odvolal. V době, kdy byl nominován na volebního lídra Občanské demokratické strany, Martin Červíček vedl Krajské ředitelství PČR Královehradeckého kraje.

MARTIN ČERVÍČEK SE JMENOVAL POLÁČEK. PROČ?

Rodák z Náchoda Martin Červíček vystudoval bezpečnostní právní studia na Policejní akademii a sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

Martin Červíček, který byl partnerem poslankyně ODS Jany Černochové, pravidelně běhá, hraje tenis a fotbal. Poslouchá rockovou hudbu, má rád divadlo a dobré víno.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE