Martin Červíček

Datum narození: 3.4.1972
Místo narození: Náchod
Profese: policista, kandidát na hejtmana za ODS
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Bývalý policejní prezident Martin Červíček se stal jedničkou občanských demokratů v krajských volbách 2016, tedy kandidátem na královéhradeckého hejtmana.

Více než čtvrt století sloužil Martin Červíček u Policie České republiky (PČR) na různých pozicích: jako ředitel dopravní policie Policejního prezidia, ředitel krajského ředitelství hlavního města Prahy nebo náměstek pro službu kriminální policie a vyšetřování. Od konce srpna 2012 působil jako policejní prezident; 28. října 2013 jej prezident republiky Miloš Zeman jmenoval brigádním generálem. Raketový vzestup v kariérním postupu Martina Červíčka byl předmětem kritiky kvůli obcházení zákonů při jmenování do vyšších funkcí. V lednu 2014 rozhodla poradní komise, že byl do funkce policejního prezidenta jmenován neoprávněně, a tak jej ministr vnitra v demisi Martin Pecina odvolal. V době, kdy byl nominován na volebního lídra Občanské demokratické strany, Martin Červíček vedl Krajské ředitelství PČR Královehradeckého kraje.

MARTIN ČERVÍČEK SE JMENOVAL POLÁČEK. PROČ?

Rodák z Náchoda Martin Červíček vystudoval bezpečnostní právní studia na Policejní akademii a sociální pedagogiku na Univerzitě Hradec Králové.

Martin Červíček, který byl partnerem poslankyně ODS Jany Černochové, pravidelně běhá, hraje tenis a fotbal. Poslouchá rockovou hudbu, má rád divadlo a dobré víno.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE 

Další Všichni

zobrazit profil Jana Vopěnková
Jana Vopěnková
zobrazit profil Usáma bin Ládin
Usáma bin Ládin
zobrazit profil Kevin Dahlgren
Kevin Dahlgren
zobrazit profil David Rath
David Rath
zobrazit profil Barbora Lovasová
Barbora Lovasová
zobrazit profil Josef Voleman
Josef Voleman
zobrazit profil Miroslav David
Miroslav David
zobrazit profil Lukáš Nečesaný
Lukáš Nečesaný