Jiří Holubář

Datum narození: 11.7.1956
Místo narození: Liberec
Profese: lékař a politik
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Jiří Holubář je dalším z lékařů, které TOP 09 vyslala do senátních voleb v říjnu 2016. Jiří Holubář je chirurg, angažuje se rovněž ve veřejném dění.

Ač se narodil v Liberci, je život Jiřího Holubáře spojen s Prahou. Usadil se v Praze 10, absolvoval Gymnázium Vysočany, vystudoval 1. lékařskou fakultu. Začal pak působit jako chirurg a zabýval se traumatologií. Vedle toho se věnoval proktologii, což je obor, který se věnuje nemocem konečníků, jakou jsou například hemoroidy. O svých poznatcích z obou oborů napsal Jiří Holubář řadu odborných publikací.

V roce 2004 se Jiří Holubář rozhodl pro soukromou chirurgickou praxi, stal se také lékařem rugbyového týmu pražské Sparty i jiných sportovců. Pacientům poskytuje péči také v centru Paraple, v domově seniorů Rektorská a v Léčebně dlouhodobě nemocných Hagibor.

Ordinaci si otevřel v Poliklinice Malešice. Při rekonstrukci polikliniky upozornil na rizika zacházení s azbestem, a tak vlastně začaly veřejné aktivity Jiřího Holubáře. Na jaře 2016 Jiří Holubář pomohl netransparentní rekonstrukci zastavit.

Rozhodl se také jako nestraník politicky angažovat. "Chci se osobně připojit k zastavení pomalé a skryté eroze naší demokracie, která je těmito strukturami záměrně vyvolána s cílem prosazení svých vlastních ekonomických zájmů," vysvětlil Jiří Holubář, proč přijal nabídku TOP 09 na kandidaturu do Senátu v Praze 10.

Jiřímu Holubářovi ovšem v Praze 10 konkurovala zvučná jména. Strana Soukromníci vyslala do volebního boje v Praze 10 známého saxofonistu Felixe Slováčka. Mandát obhajovala senátorka a místostarostka Ivana Cabrnochová, jíž nominovaly ČSSD a SZ. Hnutí ANO postavilo náměstkyni pražské primátorky Evu Kislingerovou a lidovci zastupitelku Renatu Chmelovou, populární v Praze 10 z kritiky nejrůznějších kauz této radnice.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

Jiří Holubář se po škole oženil s lékařkou Ivou Charvátovou, mají spolu dva syny. Jeho otec Čestmír Holubář strávil na začátku 50. let 20. století dva roky ve stralšivém sovětském gulagu. Jiří Holubář rád chalupaří a sportovně střílí.