Peter Hromádka

Datum narození: 31.5.1970
Místo narození: Trenčín
Profese: lékař a politik
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Peter Hromádka je dalším z předních lékařů, které TOP 09 vyslala do senátních voleb v říjnu 2016, a to v obvodě Liberec. Pracuje ve zdejší nemocnici jako chirurg, zkušenosti má z komunální politiky.

Peter Hromádka rozhodně není chirurgem řadovým. Stal se přednostou libereckého chirurgického centra a primářem všeobecné chirurgie v krajské nemocnici. Trenčínský rodák žije rovněž v Liberci. Medicínu vystudoval v Hradci Králové.

Peter Hromádka napsal řadu odborných publikací, je členem mnoha odborných společností, je specialistou na chirurgii hrudníku. Zkušenosti získal jako lékař záchranné služby, u níž působil deset let.

Ačkoli Ještěd je vysoký, Peter Hromádka se zdaleka neomezuje jen na Liberec a okolí. Byl lékařem expedice v Himaláji, zúčastnil se v roce 1996 výpravy na Mount Everest. Věnuje se i experimentální chirurgii, přednáší na celostátní i mezinárodní úrovni.

K politice Peter Hromádka přičichl v zastupitelstvu města Liberec. Zvolen byl v roce 2014 jako nestraník a získal druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů. V následujícím roce přenechal zastupitelský mandát kolegovi.

Peter Hromádka neváhá kritizovat vládu ČSSD, ANO a lidovců. "Nynější vláda prosazuje nebo se chystá prosadit zákony, které likvidují svobodu podnikání, zejména drobné podnikatele. Posiluje moc úředníků a ve snaze vše kontrolovat, obírá o soukromí i obyčejné občany," zdůvodnil svou kandidaturu do hroní komory parlamentu.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

V senátních volbách na Liberecku v říjnu 2016 se proti Peteru Hromádkovi postavil Pavel Ploc, bývalý skokan na lyžích a exposlanec ČSSD. Někdejší předseda Senátu a někdejší kandidát na prezidenta Přemysl Sobotka z ODS se rozhodl mandát neobhajovat. ODS místo něj nominovala podnikatelku Martinu Budkovou Rycheckou.