Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Datum narození: 4.3.1962
Místo narození: Plzeň
Profese: šlechtic a senátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šlechtic Tomáš Czernin se ve volbách 2016 stal senátorem. Do boje o křeslo v horní komoře šel za TOP 09.

Tomáš Czernin je pokračovatelem šlechtického rodu Czerninů, patří do jeho vinořské větve. Pečuje o majetek, pracuje jako lesník a zemědělec, a zároveň se v obvodě Jičín stal kandidátem TOP 09 pro senátní volby 2016.

Jakožto dědic má Tomáš Czernin spoustu práce. Spravuje rodinné tradice a působí v Dymokurech mezi Nymburkem a Jičínem. Je majitelem dymokurského zámku a pozemků.

Celým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav Czernin má čtyři sourozence. Jeho strýc Jaroslav Lobkowicz je poslancem. Czerninové mají asi 150 mužských potomků, roztroušených po celém světě.

Protože šlechta byla před rokem 1989 v nelichotivém postavení režimem potírané třídy, musel se Tomáš Czernin živit ve stavebnictví.

V roce 1990 odešel za manželkou Ursulou Pirringer do Vídně, ale už po dvou letech se vrátil do Československa. Oba jsou činí v řádu Severénního řádu maltézských rytířů.

Mají spolu také čtyři děti, všechny se narodily v 90. letech 20. století. Než se rodina do opravovaného dymokurského zámku v roce 1998 mohla nastěhovat, bydlela v areálu bývalého pivovaru.

V roce 2014 se Tomáš Czernin stal místostarostou obce Dymokury za TOP 09, tuto funkci vykonával už po roce 1998 jako nestraník za KDU-ČSL. Do TOP 09 vstoupil v roce 2009.

V senátních volbách 2016 Tomáše Czernina podpořila vedle TOP 09 také KDU-ČSL a STAN. Soupeřem mu byl úřadující senátor Josef Táborský z ČSSD a bývalý ministr zdravotnictví Vladimír Dryml za Úsvit.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

 

Články o celebritě

Výzvu studentů #VyjdiVen podpořilo 40 tisíc lidí. Senát se jí bude zabývat Výzvu studentů #VyjdiVen podpořilo 40 tisíc lidí. Senát se jí bude zabývat Zhruba 40 tisíc lidí se připojilo k výzvě studentů na obranu demokracie a ústavy, která byla součástí… číst článek
Rusko a Čína v Evropě přitvrzují. „Je to horší než vyhlašování války“ Rusko a Čína v Evropě přitvrzují. „Je to horší než vyhlašování války“ Spojené státy, Mexiko a nově i Česko. O možném ovlivňování voleb se mluví stále častěji, a to především… číst článek
Pozůstalí Romové žádají po Okamurovi odškodnění: „Má matka přišla v Letech o dítě“ Pozůstalí Romové žádají po Okamurovi odškodnění: „Má matka přišla v Letech o dítě“ Předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeněk Růžička dnes u Obvodního státního zastupitelství… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Miroslav Petřík
Miroslav Petřík
zobrazit profil Jaroslav  Doubrava
Jaroslav Doubrava
zobrazit profil Eva Zamrazilová
Eva Zamrazilová
zobrazit profil Petr Vícha
Petr Vícha
zobrazit profil Jan Hašek
Jan Hašek
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Petr Dolínek
Petr Dolínek
zobrazit profil Laura Janáčková
Laura Janáčková