Tomáš Czernin

Tomáš Czernin

Datum narození: 4.3.1962
Místo narození: Plzeň
Profese: šlechtic a senátor
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Šlechtic Tomáš Czernin se ve volbách 2016 stal senátorem. Do boje o křeslo v horní komoře šel za TOP 09.

Tomáš Czernin je pokračovatelem šlechtického rodu Czerninů, patří do jeho vinořské větve. Pečuje o majetek, pracuje jako lesník a zemědělec, a zároveň se v obvodě Jičín stal kandidátem TOP 09 pro senátní volby 2016.

Jakožto dědic má Tomáš Czernin spoustu práce. Spravuje rodinné tradice a působí v Dymokurech mezi Nymburkem a Jičínem. Je majitelem dymokurského zámku a pozemků.

Celým jménem Tomáš Zachariáš Josef Maria Děpolt Rudolf Kazimír Hostislav Czernin má čtyři sourozence. Jeho strýc Jaroslav Lobkowicz je poslancem. Czerninové mají asi 150 mužských potomků, roztroušených po celém světě.

Protože šlechta byla před rokem 1989 v nelichotivém postavení režimem potírané třídy, musel se Tomáš Czernin živit ve stavebnictví.

V roce 1990 odešel za manželkou Ursulou Pirringer do Vídně, ale už po dvou letech se vrátil do Československa. Oba jsou činí v řádu Severénního řádu maltézských rytířů.

Mají spolu také čtyři děti, všechny se narodily v 90. letech 20. století. Než se rodina do opravovaného dymokurského zámku v roce 1998 mohla nastěhovat, bydlela v areálu bývalého pivovaru.

V roce 2014 se Tomáš Czernin stal místostarostou obce Dymokury za TOP 09, tuto funkci vykonával už po roce 1998 jako nestraník za KDU-ČSL. Do TOP 09 vstoupil v roce 2009.

V senátních volbách 2016 Tomáše Czernina podpořila vedle TOP 09 také KDU-ČSL a STAN. Soupeřem mu byl úřadující senátor Josef Táborský z ČSSD a bývalý ministr zdravotnictví Vladimír Dryml za Úsvit.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH 2016 ZDE

 

Články o celebritě

Okamura a Rozner „vybrousili“ z výroků o Romech. Trest za slova o Letech nedostanou Okamura a Rozner „vybrousili“ z výroků o Romech. Trest za slova o Letech nedostanou Výroky předsedy SPD Tomia Okamury a jeho stranického kolegy poslance Miloslava Roznera o romském… číst článek
„Běžte do hospody.“ Zemana a trestně stíhaného Babiše tepali senátoři i studenti „Běžte do hospody.“ Zemana a trestně stíhaného Babiše tepali senátoři i studenti Studenti, kterých nedávno vyšlo 44 tisíc protestovat do ulic, řešili postup prezidenta Miloše Zemana… číst článek
Výzvu studentů #VyjdiVen podpořilo 40 tisíc lidí. Senát se jí bude zabývat Výzvu studentů #VyjdiVen podpořilo 40 tisíc lidí. Senát se jí bude zabývat Zhruba 40 tisíc lidí se připojilo k výzvě studentů na obranu demokracie a ústavy, která byla součástí… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Pavel Svoboda
Pavel Svoboda
zobrazit profil Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
zobrazit profil Dominik Feri
Dominik Feri
zobrazit profil Tomáš Hüner
Tomáš Hüner
zobrazit profil Vratislav Mynář
Vratislav Mynář
zobrazit profil Michal Stehlík
Michal Stehlík
zobrazit profil Marie Kaufmann
Marie Kaufmann
zobrazit profil Marek Benda
Marek Benda