Stanislav Mackovík

Přezdívka: 11. 3. 1967
Profese: záchranář, politik, poslanec KSČM

Související celebrity

Životopis

Záchranář, poslanec Stanislav Mackovík, který byl zastupitelem obce Pertoltice pod Ralskem se ve volbách 2016 stal lídrem kandidátky KSČM v Libereckém kraji.

Komunista Stanislav Mackovík byl zastupitelem obce Pertoltice pod Ralskem mezi lety 2002 a 2010. Za KSČM se v roce 2008 stal též zastupitelem Libereckého kraje. Dva roky nato však na tento post rezignoval, a to kvůli nabídce vést Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje - podle právního oddělení krajského úřadu jsou totiž obě funkce neslučitelné. V krajských volbách v roce 2012 byl zvolen zastupitelem Libereckého kraje a stal se členem Výboru zdravotnictví Libereckého kraje. Protože však KSČM skončila v opozici, zůstal raději nadále ředitelem Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

STANISLAV MACKOVÍK ILEGÁLNĚ NA UKRAJINĚ

Opakovaně se Stanislav Mackovík ucházel o poslanecký mandát. Do sněmovny se dostal až ve volbách 2013. V dolní komoře je členem výborů pro zdravotnictví a pro obranu a podvýborů pro inovace, letectví a kosmonautiku; pro oblast zdravotní péče, vzdělávání; pro akvizici Ministerstva obrany, obchod s vojenským materiálem a inovace AČR; a podvýbor pro lidská práva. Lídrem KSČM do krajských voleb 2016, tedy kandidátem na hejtmana, se stal již podruhé (poprvé roku 2012).

V rámci pomaturitní nástavby Stanislav Mackovík vystudoval Zdravotní školu v Litoměřicích. Hned poté začal působil u záchranné služby v Liberci, ať už jako řadový zaměstnanec či ředitel. V roce 1984 začal sportovně létat v aeroklubu Česká Lípa. Poté, co získal poslanecký mandát a opustil post ředitele, se stal opět řadovým záchranářem, a to skupiny speciálních činností na letecké záchranné službě Libereckého kraje.

Stanislav Mackovík je rozvedený a má syna Ondřeje. Poslancovým největším koníčkem je létání.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Pavel Franěk
Pavel Franěk
zobrazit profil Barbora Snopková
Barbora Snopková
zobrazit profil Igor Karen
Igor Karen
zobrazit profil Margita Balaštíková
Margita Balaštíková
zobrazit profil Theresa Mayová
Theresa Mayová
zobrazit profil Martina Dlabajová
Martina Dlabajová
zobrazit profil Barbora Antonová
Barbora Antonová