Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Sněmovna odkývala dohodu mezi EU a Kanadou. CETA má  pomoct českým podnikatelům Sněmovna odkývala dohodu mezi EU a Kanadou. CETA má pomoct českým podnikatelům Sněmovna v úterý v úvodním kole podpořila hospodářskou a obchodní dohodu CETA mezi EU a Kanadou.… číst článek
V EU mizí děti, končí v bordelech. Komise chce šestiletým brát otisky V EU mizí děti, končí v bordelech. Komise chce šestiletým brát otisky Děti migrantů se dál stávají terčem obchodníků s lidmi, varuje Evropská komise. K tomu, aby se žalostný… číst článek
Zemřel muž, který vytáhl mladou Merkelovou: „Kohl mi zásadně změnil život“ Zemřel muž, který vytáhl mladou Merkelovou: „Kohl mi zásadně změnil život“ Německo truchlí, spolu s ním se ponořily do smutku i evropské špičky. Ve věku 87 let zemřel Helmut… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Dušek
Jiří Dušek
zobrazit profil Eduard Hulicius
Eduard Hulicius
zobrazit profil Pavel  Čekan
Pavel Čekan
zobrazit profil Jaroslava Pokorná Jermanová
Jaroslava Pokorná Jermanová
zobrazit profil Tomio  Okamura
Tomio Okamura
zobrazit profil Ivo Šanc
Ivo Šanc
zobrazit profil Lubomír Franc
Lubomír Franc
zobrazit profil Vladimír Derner
Vladimír Derner