Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Brusel chce Česku zavařit kvůli uprchlickým kvótám. Chovanec: Cesta do pekla Brusel chce Česku zavařit kvůli uprchlickým kvótám. Chovanec: Cesta do pekla Evropská komise v úterý kvůli porušení unijní legislativy zahájí řízení s Českou republikou, Polskem… číst článek
Předák Bruselu Juncker prozradil, jaká neřest ho spojuje s Jourovou Předák Bruselu Juncker prozradil, jaká neřest ho spojuje s Jourovou Tým Evropské komise má celkem 28 členů, z každého státu jeden zástupce. Je mezi nimi i eurokomisařka… číst článek
Šéfa EU Junckera před Žofínem vypískali. Se Sobotkou řešil teror a obranu EU Šéfa EU Junckera před Žofínem vypískali. Se Sobotkou řešil teror a obranu EU Bude mít Evropská unie společnou armádu? Do Prahy o tom přijeli jednat politické špičky Evropské… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Jiří Ovčáček
Jiří Ovčáček
zobrazit profil Rudolf Chloupek
Rudolf Chloupek
zobrazit profil Karla Šlechtová
Karla Šlechtová
zobrazit profil Angela Merkelová
Angela Merkelová
zobrazit profil Stanislav Polčák
Stanislav Polčák
zobrazit profil Jan Skopeček
Jan Skopeček
zobrazit profil Petr Urbánek
Petr Urbánek
zobrazit profil Vojtěch Filip
Vojtěch Filip