Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Obchodní válka ohrožuje i Česko. USA uvalí cla na ocel a hliník také na EU Obchodní válka ohrožuje i Česko. USA uvalí cla na ocel a hliník také na EU USA začnou od pátku uvalovat cla ve výši 25 procent na ocel a deset procent na hliník také na dovoz… číst článek
Podle Kalouska Juncker zradil. „Jako odpustit Hitlerovi,“ vzkazují mu Češi za Marxe Podle Kalouska Juncker zradil. „Jako odpustit Hitlerovi,“ vzkazují mu Češi za Marxe Filosof a revolucionář Karl Marx by měl být vnímán v kontextu své doby a neměla by se na něj svalovat… číst článek
Babiše a Moniku navštívil gay premiér. Koho má doma Merkelová či Pellegrini? Babiše a Moniku navštívil gay premiér. Koho má doma Merkelová či Pellegrini? Když se Andrej Babiš (ANO) chlubil na svém Facebooku návštěvou lucemburského premiéra Xaviera Bettela,… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Petr Zahradníček
Petr Zahradníček
zobrazit profil Pavel Bělobrádek
Pavel Bělobrádek
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Petr Robejšek
Petr Robejšek
zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Martin Kupka
Martin Kupka
zobrazit profil Martin Bursík
Martin Bursík