Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

„Buzerace,“ bojovali Češi proti směrnici EU o zbraních. Nezastavili ji „Buzerace,“ bojovali Češi proti směrnici EU o zbraních. Nezastavili ji Evropský parlament s několika změnami schválil směrnici omezující legální držení zbraní. Proti reguli… číst článek
Myslivci vytáhnou kvůli zbraním na Václavák.  „Teroristé se směrnici EU smějí“ Myslivci vytáhnou kvůli zbraním na Václavák. „Teroristé se směrnici EU smějí“ Kontroverzní směrnici EU o zbraních, se kterou čeští politici často nesouhlasí, projednají europoslanci… číst článek
Trumpův muž: Euro skončí v roce 2018. Ekonomové: Čechy by zdrtila krize Trumpův muž: Euro skončí v roce 2018. Ekonomové: Čechy by zdrtila krize Euro do 18 měsíců zanikne. Tvrdí to alespoň Ted Malloch, kterého si nový americký prezident Donald… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Vítězslav Maláč
Vítězslav Maláč
zobrazit profil Jaroslav Hejl
Jaroslav Hejl
zobrazit profil Miloslav Ransdorf
Miloslav Ransdorf
zobrazit profil Ivo Slavotínek
Ivo Slavotínek
zobrazit profil Václav Láska
Václav Láska
zobrazit profil Jan Řehounek
Jan Řehounek
zobrazit profil Filip IV. Španělský
Filip IV. Španělský
zobrazit profil Daniel Herman
Daniel Herman