Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Unie slaví 60 let. Lídři 27 zemí, včetně Sobotky, chtějí její pokračování Unie slaví 60 let. Lídři 27 zemí, včetně Sobotky, chtějí její pokračování Odhodlání pokračovat v Evropě společně i po odchodu Velké Británie dnes v Římě potvrdili vrcholní… číst článek
„Buzerace,“ bojovali Češi proti směrnici EU o zbraních. Nezastavili ji „Buzerace,“ bojovali Češi proti směrnici EU o zbraních. Nezastavili ji Evropský parlament s několika změnami schválil směrnici omezující legální držení zbraní. Proti reguli… číst článek
Myslivci vytáhnou kvůli zbraním na Václavák.  „Teroristé se směrnici EU smějí“ Myslivci vytáhnou kvůli zbraním na Václavák. „Teroristé se směrnici EU smějí“ Kontroverzní směrnici EU o zbraních, se kterou čeští politici často nesouhlasí, projednají europoslanci… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Huml
Stanislav Huml
zobrazit profil Jiří Crha
Jiří Crha
zobrazit profil Michael Canov
Michael Canov
zobrazit profil Petr Beitl
Petr Beitl
zobrazit profil Martin Luther King
Martin Luther King
zobrazit profil Václav Horáček
Václav Horáček
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Zikmund Lucemburský
Zikmund Lucemburský