Jean-Claude Juncker

Datum narození: 9.12.1954
Místo narození: Redange, Lucembursko
Profese: předseda Evropské komise
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jean-Claude Juncker je lucemburský politik a právník, od roku 2014 je předsedou Evropské komise. Europarlament jej zvolil většinou 422 ze 729 hlasů.

V letech 1995 až 2013 Jean-Claude Juncker působil jako předseda vlády Velkovévodství lucemburského, když se stal nejdéle sloužícím premiérem v historii Evropské unie a jedním z nejdéle působících hlav vlád v demokratických zřízeních vůbec.

Jean-Claude Juncker je od 15. července 2014 předsedou Evropské komise. Funkce se ujal v listopadu téhož roku. Při výkonu svého úřadu našel mnoho podporovatelů i odpůrců. Junckera pojí přátelský vztah například s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Jean-Claude Juncker je kontroverzní osobou ve vedení Evropské unie a někteří volají po jeho odstoupení. Může za to především jeho náklonnost k uprchlickým kvótám i kritická rétorika v průběhu referenda o setrvání Velké Británie v EU.

Jean-Claude Juncker má na politické scéně spoustu odpůrců. Jeho odchod z funkce požadovali například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek či europoslanec Jan Zahradil. Junckera však podpořil český premiér Bohuslav Sobotka.

Vše o Jean-Claude Junckerovi čtěte zde

 

Články o celebritě

Vyjednávání o brexitu se hnulo: Posun zpevnil libru! Vyjednávání o brexitu se hnulo: Posun zpevnil libru! Dlouho to nešlo, teď by se konečně ledy mohly pohnout. Vyjednávání o vyrovnání po brexitu spěje do… číst článek
„Žádná dohoda, žádný brexit.“ Šéf Evropské rady Tusk se pustil do Britů „Žádná dohoda, žádný brexit.“ Šéf Evropské rady Tusk se pustil do Britů Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska je možné, že k odchodu Velké Británie z Evropské unie… číst článek
Macron vyzval k Evropě více rychlostí: Je slabá, pomalá a málo výkonná Macron vyzval k Evropě více rychlostí: Je slabá, pomalá a málo výkonná K vytvoření vícerychlostní Evropy vyzval ve středu ve svém projevu na pařížské univerzitě Sorbonně… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Ivana Stráská
Ivana Stráská
zobrazit profil Eva Kislingerová
Eva Kislingerová
zobrazit profil Jan Bureš
Jan Bureš
zobrazit profil Mikuláš Ferjenčík
Mikuláš Ferjenčík
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Lubomír Metnar
Lubomír Metnar
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Petr Mach
Petr Mach