Pavel Talíř

Pavel Talíř

Datum narození: 10.6.1966
Místo narození: Kaplice
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Starosta Kaplic na Českokrumlovsku Pavel Talíř a jihočeský zastupitel se stal lídrem tamní kandidátky KDU-ČSL, čímž mu strana dala možnost vybojovat křeslo hejtmana.

„Mou osobní prioritou je životní prostředí a odpadová politika, která je alfou a omegou společnosti. Odpady budou ožehavým tématem budoucnosti. Dalšími tématy jsou sociální služby, zdravotnictví, regionální doprava a podpora rodin, které jsou prostorem výchovy budoucích generací a základem naší svobodné společnosti. Proto je zásadní mladé lidi vzdělávat a vhodně motivovat,“ napsal Pavel Talíř na webu KDU-ČSL.

PAVEL TALÍŘ - ZAJÍMAVOSTI O POLITIKOVI ZDE

Do politiky Pavel Talíř vstoupil jako člen Strany venkova - spojené občanské síly – byl lídrem v komunálních volbách v roce 2002. Neuspěl. Totéž jej potkalo o čtyři roky později za KDU-ČSL. Poprvé zabodoval v roce 2010; v listopadu byl zvolen starostou města Kaplic na Českokrumlovsku. Jím se stal i v roce 2014. S podobnými neúspěchy se Pavel Talíř potýkal též v krajských volbách. Zvolen do jihočeského zastupitelstva byl až roku 2012. V krajských volbách 2016 se stal kandidátem na hejtmana za KDU-ČSL v Jihočeském kraji. V letech 2002, 2010 a 2013 se Pavel Talíř pokusil získat poslanecký mandát, ale marně.

Po Střední zemědělské škole v Kamenici nad Lipou Pavel Talíř pracoval v Zemědělském družstvu Netřebice na Českokrumlovsku (byl i předsedou představenstva), u Pozemních staveb v Českých Budějovicích či jako prodejce zemědělské techniky ve firmě Unicon servis Třeboň. Vysokoškolské vzdělání si doplnil v CEVRO Institutu v Praze, kde promoval roku 2011.

Kaplický rodák Pavel Talíř je ženatý. S manželkou Evou mají dvě děti: dceru a syna.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE