Ladislav Kos

Ladislav Kos

Datum narození: 31.5.1958
Místo narození: Praha
Profese: senátor, bývalý místostarosta Prahy 11
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ladislav Kos, nezlomným bojovníkem proti korupci, se ve volbách 2016 stal senátorem za zelené, piráty, lidovce a jihoměstské hnutí.

Jako obyvatel pražského Jižního Města začal Ladislav Kos před lety bojovat proti nápadu postavit před okny jeho domu stavbu vysokou 15 pater. Vtáhlo ho to do dění a stále více poznával, jak se komunální politici snažili vydobýt z obecního majetku osobní prospěch a zisk.

Ladislav Kos se stavěl proti dalším megalomanským projektům, rozvíjel občanskou společnost. V letech 2007 a 2008 působil ve Straně zelených, v roce 2009 spoluzakládal Hnutí pro Prahu 11. Ladislav Kos se stal se nepohodlným tehdejšímu vedení radnice Prahy 11 v čele s Daliborem Mlejnským, a to ho nechalo v roce 2010 dokonce sledovat soukromými detektivy agentury ABL.

V roce 2014 se stal Ladislav Kos místostarostou Prahy 11 za místní občanské hnutí, které po mnoha aférách dosavadních vládců z ODS a ČSSD vyhrálo volby. Koalici vytvořilo s ANO a TOP 09. Ladislav Kos byl posléze z postu finančního zástupce starosty odvolán.

"Koaliční partneři ANO a TOP 09 však začali mít postupně jiné priority – platy a odměny, trafiky pro své zastupitele, nečinnost vůči nevýhodným smlouvám z minula. Nakonec vytvořili z předchozí garniturou v zastupitelstvu tichou koalici," popsal Ladislav Kos dění v Praze 11 po volbách v roce 2014.

Následovala jeho kandidatura na senátora, v níž proti němu politická konkurence nasadila například exministryni Helenu Válkovou za ANO. Ladislav Kos vsadil na hodnoty, jež vždy prosazoval, a otevřel transparentní účet pro financování kampaně.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

Ladislav Kos má dvě dospělé děti, je ženatý, volný čas věnuje cyklistice, plavání, běhu na lyžích. Spolupořádá pochod Praha – Prčice.

 

Další Politici

zobrazit profil Peter Hromádka
Peter Hromádka
zobrazit profil Milan Chovanec
Milan Chovanec
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Ivo Polák
Ivo Polák
zobrazit profil Zdenka Szukalská
Zdenka Szukalská
zobrazit profil Jiří Rusnok
Jiří Rusnok
zobrazit profil Jiří Skalický
Jiří Skalický
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas