Ladislav Kos

Ladislav Kos

Datum narození: 31.5.1958
Místo narození: Praha
Profese: senátor, bývalý místostarosta Prahy 11
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Ladislav Kos, nezlomným bojovníkem proti korupci, se ve volbách 2016 stal senátorem za zelené, piráty, lidovce a jihoměstské hnutí.

Jako obyvatel pražského Jižního Města začal Ladislav Kos před lety bojovat proti nápadu postavit před okny jeho domu stavbu vysokou 15 pater. Vtáhlo ho to do dění a stále více poznával, jak se komunální politici snažili vydobýt z obecního majetku osobní prospěch a zisk.

Ladislav Kos se stavěl proti dalším megalomanským projektům, rozvíjel občanskou společnost. V letech 2007 a 2008 působil ve Straně zelených, v roce 2009 spoluzakládal Hnutí pro Prahu 11. Ladislav Kos se stal se nepohodlným tehdejšímu vedení radnice Prahy 11 v čele s Daliborem Mlejnským, a to ho nechalo v roce 2010 dokonce sledovat soukromými detektivy agentury ABL.

V roce 2014 se stal Ladislav Kos místostarostou Prahy 11 za místní občanské hnutí, které po mnoha aférách dosavadních vládců z ODS a ČSSD vyhrálo volby. Koalici vytvořilo s ANO a TOP 09. Ladislav Kos byl posléze z postu finančního zástupce starosty odvolán.

"Koaliční partneři ANO a TOP 09 však začali mít postupně jiné priority – platy a odměny, trafiky pro své zastupitele, nečinnost vůči nevýhodným smlouvám z minula. Nakonec vytvořili z předchozí garniturou v zastupitelstvu tichou koalici," popsal Ladislav Kos dění v Praze 11 po volbách v roce 2014.

Následovala jeho kandidatura na senátora, v níž proti němu politická konkurence nasadila například exministryni Helenu Válkovou za ANO. Ladislav Kos vsadil na hodnoty, jež vždy prosazoval, a otevřel transparentní účet pro financování kampaně.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

Ladislav Kos má dvě dospělé děti, je ženatý, volný čas věnuje cyklistice, plavání, běhu na lyžích. Spolupořádá pochod Praha – Prčice.