Roman Línek

Datum narození: 6.10.1963
Místo narození: Pardubice
Profese: politik
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Náměstek hejtmana Pardubického kraje pověřený jeho zastupováním Roman Línek se ve volbách 2016 stal lídrem tamní kandidátky uskupení vytvořeného lidovci, hnutím Nestraníci a SNK-ED.

Členem KDU-ČSL se Roman Línek stal záhy po Sametové revoluci 1989, a to v prosinci téhož roku. A hned poté se zapojil do komunální politiky v Zastupitelstvu města Pardubice. V roce 2000 se stal krajským lídrem Čtyřkoalice a po jejím volebním vítězství byl prvním pardubickým krajským hejtmanem (do roku 2004). Posléze působil jako 1. náměstek tamního hejtmana. Mezi 2006 a 2008 řídil kraj místo vážně nemocného a později zesnulého Michala Rabase. K významným stranickým funkcím Romana Línka patří post místopředsedy KDU-ČSL (2013 až 2015). V krajských volbách 2016 se stal kandidátem na hejtmana a lídrem uskupení Koalice pro Pardubický kraj, již tvoří KDU-ČSL, hnutí Nestraníci a SNK-ED.

ROMAN LÍNEK - TITUL ZA PENÍZE KRAJE A DALŠÍ INFO ZDE

Vysokoškolský diplom Roman Línek získal na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Byl předsedou představenstva společnosti Přístav Pardubice, působil na Ministerstvu pro místní rozvoj jako náměstek zodpovědný za regionální politiku, cestovní ruch a evropskou integraci. Roman Línek, který absolvoval ještě postgraduální studium pro manažery na European Business School Praha, se stal předsedou Správní rady Univerzity Pardubice a členem Výboru regionů EU v Bruselu. V roce 2009 obdržel z rukou královéhradeckého biskupa Dominika Duky pamětní medaili "za dlouholetou podporu církevních projektů a příkladnou spolupráci regionální samosprávy s církví".

Pardubický rodák Roman Línek je ženatý. S manželkou Šárkou má dvě dcery - Marietu a Sandru.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE