Roman Celý

Datum narození: 11.8.1974
Místo narození: Vyškov
Profese: politik KDU-ČSL
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Politik Roman Celý se jako náměstek jihomoravského hejtmana a zastupitel Vyškova stal v krajských volbách 2016 jedničkou KDU-ČSL, tedy tamním lidoveckým lídrem.

Dlouholetý člen KDU-ČSL Roman Celý byl v letech 2004 až 2013 místostarostou města Vyškova. Na starosti měl oblasti jako bydlení, doprava či sociální služby. V krajských volbách v Jihomoravském kraji v roce 2012 kandidoval za KDU-ČSL na druhém místě listiny za lídrem Stanislavem Juránkem; získal celkem 2 690 preferenčních hlasů, což bylo nejvíce ve Vyškově mezi kandidáty napříč politickými stranami. A byl zvolen náměstkem hejtmana s kompetencemi v oblasti vnějších vztahů a rodinné politiky. V komunálních volbách v roce 2014 obhájil post zastupitele města Vyškova. Jen o fous mu uniklo křeslo senátora. Ve volbách do horní komory 2014 sice postoupil do druhého kola, kde však v poměru hlasů 46,77: 53,22 procent prohrál se sociálním demokratem Ivem Bárkem. V listopadu 2015 byl Roman Celý již jako předseda jihomoravské krajské organizace KDU-ČSL zvolen lídrem lidovecké kandidátky. V souboji porazil Stanislava Juránka, když získal 81 hlasů oproti Juránkovým 47.

ROMAN CELÝ VS. MICHAL HAŠEK Z ČSSD

Střední odborné vzdělání strojírenského směru si Roman Celý později doplnil v oboru lékařské techniky. V této oblasti působil téměř deset let. V roce 2012 dokončil vysokoškolské studium zaměřené na management a ekonomiku.

Rodák z Vyškova Roman Celý se s budoucí manželkou Janou potkal, když mu bylo 17 let. V roce 1996 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Vyškově vzali. Mají spolu pět dětí – syny Tadeáše, Kristiána, Radovana, Michaela a dceru Alexandru. Vzhledem k početné rodině Romanu Celému nezbývá na koníčky mnoho času, když ale přece jen nějaká chvilka vybude, věnuje ji odpočinku v přírodě a četbě. Rád vaří a jednou by se chtěl vrátit k oblíbenému rybaření.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE