Lukáš Curylo

Datum narození: 3.2.1974
Místo narození: Ostrava
Profese: ředitel Charity ČR, politik KDU-ČSL
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Zastupitel Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo se ve volbách 2016 stal lídrem křesťanských demokratů a tím i jejich kandidátem na tamního hejtmana.

Do politiky se Lukáš Curylo pokoušel poprvé dostat v komunálních volbách 1994, kdy jako nestraník kandidoval za KDU-ČSL do Zastupitelstva Městského obvodu Ostrava-Poruba. Nepodařilo se mu to. Zastupitelem se stal až jako člen KDU-ČSL (od roku 1996) po volbách 1998. Mandát pak opakovaně obhájil (2002, 2006). Neuspěl také s pokusy o zvolení do Zastupitelstva města Ostravy, kandidaturou na tamního primátora, stejně jako v krajských volbách 2000. Řadu neúspěchů prolomil ve volbách 2008, kdy se stal krajským zastupitelem. O čtyři roky později mandát nejen obhájil, ale díky preferenčním hlasům se z pátého místa vyšplhal na první. Stal se členem Výboru pro tělovýchovu a sport a předsedou Komise pro zdravotně postižené občany. Dvakrát se marně pokusil usednout v Poslanecké sněmovně PČR. Štěstí neměl ani s volbami do Senátu PČR v roce 2014, kdy kandidoval v obvodu č. 72 – Ostrava-město; skončil na 4. místě. Ve volbách v roce 2016 byl nominován na lídra KDU-ČSL v Moravskoslezském kraji, tedy na tamního hejtmana.

LUKAŠ CURYLO A CHARITA ČR

Po absolvování Filozofické fakulty Ostravské univerzity Lukáš Curylo později vystudoval i Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Vyučoval na gymnáziu, pracoval jako metodik Odboru školství, mládeže a sportu na Krajském úřadě Moravskoslezského či řídil Odbor kultury, školství, mládeže a sportu Magistrátu města Ostravy. Roku 2008 se pustil do podnikání v oblasti pořádání kurzů, školení a lektorské činnosti.
V dubnu 2007 jej biskup František Václav Lobkowicz jmenoval ředitelem Diecézní charity ostravsko-opavské; v únoru 2013 se stal Lukáš Curylo stal ředitelem Charity České republiky.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Alžběta Pomořanská
Alžběta Pomořanská
zobrazit profil Dalibor Zelený
Dalibor Zelený
zobrazit profil Viktorie Švédská
Viktorie Švédská
zobrazit profil Blanka z Valois
Blanka z Valois
zobrazit profil Jiří Šesták
Jiří Šesták
zobrazit profil Jiří Míšenský
Jiří Míšenský
zobrazit profil Jan Bartošek
Jan Bartošek
zobrazit profil Milan Kolář
Milan Kolář