Stanislav Huml

Datum narození: 30.7.1955
Místo narození: Odolena Voda
Profese: policista, bývalý člen KSČ, politik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bývalý šéf dopravních policistů Stanislav Huml se ve volbách 2016 stal kandidátem na senátora za ČSSD. Za sociální demokraty si již poseděl ve sněmovně.

Za totality byl Stanislav Huml členem KSČ. Svou politickou kariéru nastartoval za Věci veřejné jako nezávislý. Do parlamentu se roku 2010 dostal díky preferenčním hlasům. Jen krátce poté, v srpnu 2010, Vévéčkám vypověděl smlouvu o poslušnosti, jelikož nesouhlasil s kladným postojem předsedy strany Radka Johna k odbojové skupině bratří Mašínů. Kvůli kauze kolem financování poslanců Vítem Bártou vystoupil z poslaneckého klubu Věcí veřejných, z něhož byl poté formálně vyloučen. Od té doby (léto 2011) spolupracoval s poslaneckým klubem ČSSD. Do strany sociálních demokratů vstoupil v lednu 2012 a hned následující rok za ně ve Středočeském kraji úspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny PČR. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje za ČSSD v obvodu č. 28 – Mělník.

STANISLAV HUML – ŽIVOT KOMUNISTICKÉHO POLICAJTA

Na půdě sněmovny se Stanislav Huml kromě nepříjemností s VV potýkal s problémy kolem možného trestního stíhání či svého facebookového příspěvku difamačního charakteru vůči tenistce Petře Kvitové, a to po jejím druhém wimbledonském titulu v červenci 2014. Pohoršilo ho, že jako vítězka, jíž náleží tučná odměna, byla daňovou rezidentkou Monaka. Tímto excesem nepotěšil předsedu vlády Bohuslava Sobotku, prezidenta republiky Miloše Zemana, natož politiky ostatních stran. Z ostudy kabát měl také kvůli svým výrokům týkajících se například teorií kolem teroristických útoků z 11. září 2001.

Před Sametovou revolucí 1989 byl Stanislav Huml v SNB. V 80. letech 20. století sloužil na Benešovsku. Kancelář měl v Avii a po nehodách – byl dopravní policista – jezdil sám. Po pádu totality vystudoval Policejní akademii v Praze. Pracoval mj. jako ředitel středočeské dopravní policie. Po odchodu od mužů zákona spolupracoval s TV Nova na dopravním zpravodajství.

Rodák z Odolene Vody Stanislav Huml má pět dětí.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jana Bobošíková
Jana Bobošíková
zobrazit profil Marian Kotleba
Marian Kotleba
zobrazit profil Zdeněk Papoušek
Zdeněk Papoušek
zobrazit profil Ivana Cabrnochová
Ivana Cabrnochová
zobrazit profil Josef Mladý
Josef Mladý
zobrazit profil Milan Štěch
Milan Štěch
zobrazit profil Lenka Bochníčková
Lenka Bochníčková
zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý