Stanislav Huml

Datum narození: 30.7.1955
Místo narození: Odolena Voda
Profese: policista, bývalý člen KSČ, politik
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Bývalý šéf dopravních policistů Stanislav Huml se ve volbách 2016 stal kandidátem na senátora za ČSSD. Za sociální demokraty si již poseděl ve sněmovně.

Za totality byl Stanislav Huml členem KSČ. Svou politickou kariéru nastartoval za Věci veřejné jako nezávislý. Do parlamentu se roku 2010 dostal díky preferenčním hlasům. Jen krátce poté, v srpnu 2010, Vévéčkám vypověděl smlouvu o poslušnosti, jelikož nesouhlasil s kladným postojem předsedy strany Radka Johna k odbojové skupině bratří Mašínů. Kvůli kauze kolem financování poslanců Vítem Bártou vystoupil z poslaneckého klubu Věcí veřejných, z něhož byl poté formálně vyloučen. Od té doby (léto 2011) spolupracoval s poslaneckým klubem ČSSD. Do strany sociálních demokratů vstoupil v lednu 2012 a hned následující rok za ně ve Středočeském kraji úspěšně kandidoval do Poslanecké sněmovny PČR. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2016 kandiduje za ČSSD v obvodu č. 28 – Mělník.

STANISLAV HUML – ŽIVOT KOMUNISTICKÉHO POLICAJTA

Na půdě sněmovny se Stanislav Huml kromě nepříjemností s VV potýkal s problémy kolem možného trestního stíhání či svého facebookového příspěvku difamačního charakteru vůči tenistce Petře Kvitové, a to po jejím druhém wimbledonském titulu v červenci 2014. Pohoršilo ho, že jako vítězka, jíž náleží tučná odměna, byla daňovou rezidentkou Monaka. Tímto excesem nepotěšil předsedu vlády Bohuslava Sobotku, prezidenta republiky Miloše Zemana, natož politiky ostatních stran. Z ostudy kabát měl také kvůli svým výrokům týkajících se například teorií kolem teroristických útoků z 11. září 2001.

Před Sametovou revolucí 1989 byl Stanislav Huml v SNB. V 80. letech 20. století sloužil na Benešovsku. Kancelář měl v Avii a po nehodách – byl dopravní policista – jezdil sám. Po pádu totality vystudoval Policejní akademii v Praze. Pracoval mj. jako ředitel středočeské dopravní policie. Po odchodu od mužů zákona spolupracoval s TV Nova na dopravním zpravodajství.

Rodák z Odolene Vody Stanislav Huml má pět dětí.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman
zobrazit profil Vladimír Boštík
Vladimír Boštík
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Jiří  Oberfalzer
Jiří Oberfalzer
zobrazit profil Aleš Jakubec
Aleš Jakubec
zobrazit profil Dan Ramzer
Dan Ramzer
zobrazit profil Pavel Kováčik
Pavel Kováčik
zobrazit profil Jiří Mihola
Jiří Mihola