Josef Táborský

Datum narození: 23.9.1951
Místo narození:  Jičín
Profese: voják, politik ČSSD
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zastupitel města Kopidlno a někdejší náměstek hejtmana Josef Táborský dostal ve volbách 2016 od sociální demokracie příležitost obhájit post senátora za rodný Jičín.

První stranou, do níž voják z povolání Josef Táborský vstoupil, byla totalitní KSČ (1978 až 1989). Odrazovým můstkem jeho politické kariéry je členství v ČSSD (2002). Jen dva roky nato získal mandát v Zastupitelstvu města Kopidlana, kde zastávali i post starosty. Neúspěch sklidil se snahou dostat se ve volbách 2004 do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Tam byl zvolen v roce 2008 a do roku 2012 zastával funkci 1. náměstka tamního hejtmana. Následně post zastupitele obhájil a stal se i radním pro oblast ekonomiky. Uspěl ve volbách do horní komory 2010. ČSSD mu roku 2016 dala příležitost, aby senátorské křeslo v obvodu č. 37 - Jičín obhájil.

Někdejší člen Komunistické strany Československa absolvoval management řízení na Vysoké vojenské škole Vyškov, management řízení zdrojů na Vojenské akademii Brno a postgraduální studium Vojenské akademie v Brně. Byl vojákem z povolání, vedoucím týmu programového a projektového řízení ministerstvu obrany, kde vystřídal i řadu dalších funkcí.

Jičínský rodák Josef Táborský je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří myslivost, rybaření a turistika.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE