Josef Táborský

Datum narození: 23.9.1951
Místo narození:  Jičín
Profese: voják, politik ČSSD
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Zastupitel města Kopidlno a někdejší náměstek hejtmana Josef Táborský dostal ve volbách 2016 od sociální demokracie příležitost obhájit post senátora za rodný Jičín.

První stranou, do níž voják z povolání Josef Táborský vstoupil, byla totalitní KSČ (1978 až 1989). Odrazovým můstkem jeho politické kariéry je členství v ČSSD (2002). Jen dva roky nato získal mandát v Zastupitelstvu města Kopidlana, kde zastávali i post starosty. Neúspěch sklidil se snahou dostat se ve volbách 2004 do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje. Tam byl zvolen v roce 2008 a do roku 2012 zastával funkci 1. náměstka tamního hejtmana. Následně post zastupitele obhájil a stal se i radním pro oblast ekonomiky. Uspěl ve volbách do horní komory 2010. ČSSD mu roku 2016 dala příležitost, aby senátorské křeslo v obvodu č. 37 - Jičín obhájil.

Někdejší člen Komunistické strany Československa absolvoval management řízení na Vysoké vojenské škole Vyškov, management řízení zdrojů na Vojenské akademii Brno a postgraduální studium Vojenské akademie v Brně. Byl vojákem z povolání, vedoucím týmu programového a projektového řízení ministerstvu obrany, kde vystřídal i řadu dalších funkcí.

Jičínský rodák Josef Táborský je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho koníčky patří myslivost, rybaření a turistika.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

 

Další Politici

zobrazit profil Jan Malý
Jan Malý
zobrazit profil Otakar Ruml
Otakar Ruml
zobrazit profil František Čuňas Stárek
František Čuňas Stárek
zobrazit profil Petr  Gawlas
Petr Gawlas
zobrazit profil Josef Babka
Josef Babka
zobrazit profil Karel Jakobec
Karel Jakobec
zobrazit profil Jiří Čunek
Jiří Čunek
zobrazit profil Pavel Blažek
Pavel Blažek