Šárka Jelínková

Datum narození: 24.1.1968
Místo narození: Bystřice pod Hostýnem
Profese: senátorka, ředitelka domova
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Senátorka Šárka Jelínková se celý život věnuje sociální práci a péči o seniory. Do horní komory si ji ve volbách 2016 vybralo KDU-ČSL na Zlínsku do obvodu Kroměříž.

Šárka Jelínková, dívčím jménem Janková dlouho působí v Bystřici pod Hostýnem, v níž se také v roce 1968 narodila. Vystudovala holešovské gymnázium, pokračovala v Olomouci na Palackého univerzitě. Absolvovala na ní obor vychovatelství.

Předurčilo to její pracovní dráhu. Z řadové, nekvalifikované vychovatelky v ústavu sociální péče se Šárka Jelínková postupnými kroky dostala na post vedoucí vychovatelky kroměřížského okresního ústavu, později vedoucí kroměřížského Domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Od roku 2011 Šárka Jelínková řídí Centrum pro seniory Zahrada v rodné Bystřici pod Hostýnem.

Šárka Jelínková má zkušenosti z komunální politiky. Do KDU-ČSL vstoupila už v roce 1991, od roku 2006 vede kroměřížskou okresní organizaci a podílí se na vedení lidovecké krajské organizace na Zlínsku. Rovněž v roce 2006 se Šárka Jelínková stala zastupitelkou Bystřice pod Hostýnem a post pokaždé obhájila. Zkoušela se dostat opakovaně do krajského zastupitelstva i do Sněmovny, v krajských ani v parlamentních volbách však do roku 2016 neuspěla.

V únoru 2016 si Šárku Jelínkovou v poměrně silné vnitrostranické konkurenci vybrali zlínští lidovci jako kandidátku do Senátu. Dosavadní senátor Miloš Malý z ČSSD funkci neobhajoval, sociální demokracie nasadila místostarostu Holešova Jaroslava Chmelaře.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

Šárka Jelínková je rovněž inspektorkou kvality sociálních služeb, spolupracuje s krajskými úřady i s ministerstvem práce a sociálních věcí.

 

Další Politici

zobrazit profil Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
zobrazit profil Jitka Zikmundová
Jitka Zikmundová
zobrazit profil Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
zobrazit profil Kim Čong Un
Kim Čong Un
zobrazit profil Vlastimil Válek
Vlastimil Válek
zobrazit profil Jan Žaloudík
Jan Žaloudík
zobrazit profil Petr Fiala
Petr Fiala
zobrazit profil Pavel Telička
Pavel Telička