Miluše Horská

Datum narození: 26.4.1959
Místo narození: Humpolec
Profese: místopředsedkyně senátu
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Místopředsedkyně senátu Miluše Horská se dlouho živila jako pedagožka a s vyučováním nikdy nepřestala. Senátorkou se poprvé stala v roce 2010 jako nestranice, v roce 2016 mandát na Pardubicku obhájila.

Miluše Horská vystudovala českobudějovickou pedagogickou fakultu. Poté prošla mnoha základními školami, než v roce 1992 zakotvila v Základní a praktické škole Svítání. Z té se stala obecně prospěšná společnost, která se věnuje dětem i dospělým nejen s mentálním postižením. Miluše Horská je její dlouholetou ředitelkou.

Své zkušenosti ze speciální pedagogiky předává Miluše Horská, a to i jako místopředsedkyně horní komory parlamentu, studentům v Hradci Králové. Věnuje se zároveň neziskovému sektoru, dlouho předseda Koalici nevládek Pardubicka. "Snažím se být prospěšná své vlasti jako občan a pomáhám budovat společnost na principech slušnosti, lidskosti a odpovědnosti," řekla o sobě Miluše Horská.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE

V roce 2010 Miluše Horská za hnutí Nestraníci zkusila kandidovat do senátu a ve druhém kole uspěla proti sociálnímu demokratovi Jiřímu Komárkovi. Místopředsedkyní senátu pak byla Miluše Horská zvolena v roce 2014.

Post senátorky se rozhodla Miluše Horská v říjnu 2016 na Pardubicku obhajovat, vedle Nestraníků si ji za společného kandidáta vybrala KDU-ČSL a SZ. ČSSD proti Miluši Horské nasadila lélkaře Vladimíra Ningera, TOP 09 ekonoma Jiřího Čáslavku, ANO radního Pardubic Miroslava Menšíka.

Miluše Horská má dvě dcery.

 

Články o celebritě

Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Drahoš šéfem Senátu? Zemanův sok to nevylučuje, ve hře jsou ale další adepti Senátní volby zřejmě výrazně zamíchají nejvyššími funkcemi v horní parlamentní komoře. Z jejího čela… číst článek
Zemana čeká perný týden. Prezident se vydá na vládu a pak letí za Merkelovou Zemana čeká perný týden. Prezident se vydá na vládu a pak letí za Merkelovou V létě se prezident Miloš Zeman objevoval na veřejnosti minimálně. Ministry Jana Kněžínka (za ANO)… číst článek
Neziskovky na ráně a výstřely na „sluníčkáře“: Babiš chce analýzu jejich peněz Neziskovky na ráně a výstřely na „sluníčkáře“: Babiš chce analýzu jejich peněz Experti na neziskový sektor v čele s místopředsedkyní Senátu Miluší Horskou z klubu KDU-ČSL se postavili… číst článek

Další Politici

zobrazit profil Stanislav Mišák
Stanislav Mišák
zobrazit profil Lubomír Zaorálek
Lubomír Zaorálek
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková
zobrazit profil Karel Krejza
Karel Krejza
zobrazit profil Karel Schwarzenberg
Karel Schwarzenberg
zobrazit profil Ilona Tajchnerová
Ilona Tajchnerová
zobrazit profil Stanislav Blaha
Stanislav Blaha
zobrazit profil Jaroslav Zeman
Jaroslav Zeman