Jonáš Ledecký

Místo narození: Praha
Profese: hudebník, malíř a kreslíř komiksů

Související celebrity

Životopis

Muzikant a malíř Jonáš Ledecký je synem úspěšného zpěváka a skladatele Janka Ledeckého a bratrem talentované sportovkyně Ester.

Přestože je Jonáš Ledecký (narozen 1993) částečně barvoslepý, jeho obrazy jdou na drečku. Už v roce 2014, kdy vystavoval v pražské galerii Le Court pod názvem Vivid Girl ženské akty malované temperami nebo olejem, vyprodal vše. Poté vystavoval ve Smetanově domu v Litomyšli či v galerii Andyho Hryce v Bratislavě. V roce 2015 měl stálou expozici ve Vinárně Na šikmé ploše. Nejčastěji maluje ženská těla, ale také kreslí komiksy, a to už od dětství. V patnácti mu vyšel první komiks Kiwi. S Matyášem Namaiem spolupracoval na prezentačním komiksu pro DC a Marvel. V roce 2015 pracoval opět s Matyášem Nemaiem, který jeho kresby vybarvuje, a také s autorem scénáře Zdeňkem Ležákem pro vydavatelství Albatros na komiksu o Karlu IV. Vyšel k 700. výročí císařova narození počátkem května 2016 pod názvem Karel IV. Pán světa. Pro sezonu 2015/16 navrhnul sestře kombinézu v komiksovém stylu.

Hudební talent Jonáš Ledecký podědil po otci. Na kytaru se neučil hrát sám. Už na základní škole hrál ve své první hudební skupině. V roce 2011 napsal a nazpíval píseň It's Christmas pro muzikálové album svého otce Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích.

VÁŽNÁ CHOROBA V RODINĚ LEDECKÝCH

Před českými dívkami dává Jonáš Ledecký přednost exotickým kráskám. Jeho partnerka pochází z Řecka. Na Češkách se mu nelíbí to, že podle jeho zkušeností přemýšlejí málo, nebo dokonce vůbec.

Kreslíř Jonáš Ledecký pochází ze slavné rodiny. Otec Janek Ledecký je stálicí českého hudebního nebe, skladatel, má na svém kontě nejen desítky skladeb, ale též muzikály a také se stal porotcem sledované show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas. Jonášova sestra Ester je lyžařka a snowboardistka, mistryně světa z Kreischbergu z roku 2015.