Jonáš Ledecký

Datum narození: 24.9.1993
Místo narození: Praha
Profese: hudebník, malíř, kreslíř komiksů
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Muzikant a malíř Jonáš Ledecký je synem úspěšného zpěváka a skladatele Janka Ledeckého a bratrem olympijské vítězky Ester.

Přestože je Jonáš Ledecký částečně barvoslepý, jeho obrazy jdou na drečku. Už v roce 2014, kdy vystavoval v pražské galerii Le Court pod názvem Vivid Girl ženské akty malované temperami nebo olejem, prodal vše. Poté byla jeho tvorba k vidění mj. ve Smetanově domu v Litomyšli či v galerii Andyho Hryce v Bratislavě.

JONÁŠ LEDECKÝ - V BALÍKU DÍKY SESTŘE!?

V roce 2015 měl Jonáš Ledecký stálou expozici ve Vinárně Na šikmé ploše. Nejčastěji maluje ženská těla, ale také kreslí komiksy, a to už od dětství. V patnácti mu vyšel první komiks Kiwi.

Matyášem Nemaiem, který jeho kresby vybarvuje, Jonáš Ledecký spolupracoval na prezentačním komiksu pro DC a Marvel. S autorem scénáře Zdeňkem Ležákem pro vydavatelství Albatros vytvořil komiks o Karlu IV. Vyšel k 700. výročí císařova narození počátkem května 2016 pod názvem Karel IV. Pán světa. Pro sezonu 2015/16 navrhnul sestře kombinézu v komiksovém stylu.

Hudební talent Jonáš Ledecký podědil po otci. Na kytaru se neučil hrát sám. Už na základní škole měl první hudební skupinu. V roce 2011 napsal a nazpíval píseň It's Christmas pro muzikálové album svého otce Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích.

O JONÁŠOVI LEDECKÉM ČTĚTE ZDE>>

Kreslíř Jonáš Ledecký pochází ze slavné rodiny. Otec Janek Ledecký, stálice českého hudebního nebe, má kromě desítek skladeb na kontě muzikály a také usedl v porotě sledované show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas.

Jonášova sestra Ester je lyžařka a snowboardistka, mistryně světa z Kreischbergu z roku 2015 a dvojnásobná olympijská vítězka ze ZOH v Jižní Koreji 2018.

Před českými dívkami dává Jonáš Ledecký přednost exotickým kráskám. Jeho partnerka pochází z Řecka. Na Češkách se mu nelíbí to, že podle jeho zkušeností přemýšlejí málo, nebo dokonce vůbec.

 

Články o celebritě

Ledecký o nové hymně: Nedělají si pr*el. Myslí to vážně! Ledecký o nové hymně: Nedělají si pr*el. Myslí to vážně! Češi nechtějí bombastičtější hymnu, která bude delší o jednu sloku. Alespoň tak to vyznívá z bouřlivých… číst článek
Ledecká před novináři ze světa: Co koupím za prémie? Někoho, kdo uvaří Ledecká před novináři ze světa: Co koupím za prémie? Někoho, kdo uvaří PŘÍMO Z PCHJONGČCHANGU | Na dvě zlaté medaile Ester Ledecké svítí v poslední den korejské olympiády… číst článek
Kdo je tajemný přítel zlaté šampionky Ester Ledecké? Dřevorubec ze Švýcarska! Kdo je tajemný přítel zlaté šampionky Ester Ledecké? Dřevorubec ze Švýcarska! Hraje v kapele jejího bratra Jonáše. To byla dosud jediná informace o příteli zlaté šampionky Ester… číst článek

Další Umělci

zobrazit profil Vojtěch Štěpánek
Vojtěch Štěpánek
zobrazit profil Emil Adamec
Emil Adamec
zobrazit profil Robin Ondráček
Robin Ondráček
zobrazit profil Yoko Ono
Yoko Ono
zobrazit profil Marián Geišberg
Marián Geišberg
zobrazit profil Jef Kratochvil
Jef Kratochvil
zobrazit profil Lucie Hunčárová
Lucie Hunčárová
zobrazit profil Irena Greifová
Irena Greifová