Vítězslav Maláč

Datum narození: 11.7.1957
Místo narození: Krnov
Profese: lékař, politik, varhaník
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Chirurg Vítězslav Maláč se stal nezávislým kandidátem za KDU-ČSL v senátních volbách 2016 v obvodě Bruntál. Ač celý život léčí, má Vítězslav Maláč zkušenosti s politikou a také s řízením nemocnice.

Krnovský rodák studoval lékařství v Olomouci. Současně jezdil na ostravskou konzervatoř, věnoval se hře na varhany u proslulého profesora Aleše Rybky.

Po studiích Vítězslav Maláč nastoupil do zdravotnictví a prošel různými profesemi. Než se  stal uznávaným chirurgem, byl ošetřovatelem i zdravotním bratrem. Po atestacích v chirurgii a zahraničních školeních se stal primářem a později ředitelem celé krnovské nemocnice.

Vítězslav Maláč měl od roku 1997 na starost nemocnici zatíženou dluhy, dokázal se s nimi zakrátko vypořádat a ústav přivedl dokonce k přebytkům hospodaření. Zároveň v roce 1997 řešil rozsáhlé povodně, při nichž se nemocnice stala útočištěm a zázemím pro mnoho lidí.

V komunální politice na Bruntálsku se Vítězslav Maláč pohyboval od roku 1990. Byl tehdy zvolen krnovským zastupitelem a mandát vykonával dvě dlouhá desetiletí. V roce 2008 byl zvolen osobností Krnova, v roce 2014 už do městského zastupitelstva nekandidoval.

Pokoušel se v obvodu Bruntál roce 2010 uspět v senátních volbách, skončil však třetí. V roce 2016 Vítězslavu Maláčovi nabídla kandidaturu KDU-ČSL. "V životě jsem se pohyboval v takových funkcích, kdy jsem se s různými politiky musel často potkávat a o celkové úrovni politiky si proto nedělám iluze. Věřím ale, že slušnost a pravdivost lze do politiky navrátit a osobně cítím, že nestačí jen sedět a nadávat na poměry," vysvětlil svou motivaci Vítězslav Maláč.

V senátních volbách 2016 post neobhajoval senátor Jaroslav Palas, zvolený původně za ČSSD. ČSSD místo něho postavila poslance Ladislava Velebného, KSČM pedagoga Ladislava Sekaninu. Soupeřem Vítězslava Maláče byl i nový šéf nemocnice Ladislav Václavec v tričku hnutí ANO.

VŠE O KRAJSKÝCH A SENÁTNÍCH VOLBÁCH ZDE